CANTILENA w Koncercie Galowym
Wpisany przez Henryk Gadomski
Poniedziałek, 28 Czerwiec 2010 08:50

27 czerwca b.r. CANTILENA  wystąpiła w Koncercie Galowym na zakończenie Ogólnopolskiego Turnieju Chórów O MIECZ JURANDA jako laureat Grand Prix I edycji tego Turnieju. W programie złożonym z 9 utworów znalazły się utwory współczesnych polskich kompozytorów, między innymi: JUBILATE DEO - J. Świdra, SANCTUS - P. Jańczaka, opracowania polskiej muzyki ludowej - L. Łukaszewskiego, J.K. Lasockiego. Z Chórem wystąpiła gościnnie była solistka Kasia Bałdyga, obecnie studentka II roku polonistyki UW, wykonując solo jedną z najpiękniejszych pieśni kurpiowskich NISKO SŁONKO. Program prowadziła Asia Dobek - tegoroczna absolwentka Liceum.

W drodze na Turniej CANTILENA zatrzymała się w Rozogach, by podziękować Bogu za pomyślny rok szkolny, muzycznie oprawić Liturgię Mszy Św, i wykonać po Mszy Św. krótki program okazjonalny. Dzień 27 czerwca, pożytecznie i mile spędzony, zakończył bogaty w wydarzenia artystyczne rok szkolny w Chórze. Zasłużonym Dziewczętom składam serdeczne podziękowanie i życzenia miłych i pożytecznie spędzonych wakacji.

Henryk Gadomski - dyrygent Chóru

Zmieniony: Czwartek, 01 Lipiec 2010 13:37