Koncert Noworoczny w II LO
Poniedziałek, 16 Styczeń 2017 11:27

11 stycznia w II LO odbył się Koncert Noworoczny dla Rodziców uczniów II LO i zaproszonych Gości. W części I zaprezentowały się Złote Medalistki XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chóru Bydgoszcz' 2016 prezentując wybrane 3 utwory,a mianowicie: MARZENIE, COŚ TAM W LESIE STUKNĘŁO, SANCTUS z "Missa brevis" J. Świdra. W części II wystąpił Chór w pełnym składzie, z udziałem także Chórzystek przyjętych z początkiem bieżącego roku szkolnego. W tej części wykonano program słowno - muzyczny z wykorzystaniem kolęd i pastorałek w nowym opracowaniu a także teksty o tematyce Bożonarodzeniowej polskich poetów. Brzmienie Chóru wzbogacił akompaniament Chórzystek - Kasi Staśkiewicz ( skrzypce ) i Klaudii Trzcińskiej ( wiolonczela). W partii solowej KOŁYSANKI BOŻONARODZENIOWEJ węgierskiego kompozytora L. Bardosa, wystąpiła 7 letnia Łucja Żynda, która wzruszyła swoim śpiewem nie tylko Rodzinę obecną na koncercie. Z dużą swobodą i wdziękiem prowadziła Koncert Oliwia Dzbeńska. Niezwykle serdeczne przyjęcie Koncertu było największym podziękowaniem dla wspaniałych Dziewcząt CANTILENY. Dyrygent Chóru serdecznie dziękuje Pani Hannie Puch ( Pedagog Szkolny) pomysłodawczyni Koncertu i osobom które zorganizowały ten niezwykły Koncert.

Zmieniony: Środa, 18 Styczeń 2017 10:56