Ćwierćlandia
Poniedziałek, 21 Grudzień 2009 10:25

Uczniowie klasy IA odwiedzili Ćwierćlandię - państwo złożone z czterech wyraźnie oddzielonych od siebie kolorowych tkanin : zielonej, niebieskiej, czerwonej i żółtej. Mieszkańcy każdej krainy dekorowali ją w odpowiadającym jej kolorze, dostosowywali zadania do obowiązującego, jedynie "słusznego", koloru. A ja z przyjemnością obserwowałam, jak wspaniale uczniowie ze sobą współpracowali, nie zważając na stworzone sztuczne granice.

Ta zabawa stała się pretekstem do rozważań na temat tolerancji, szacunku dla różnorodności, wznoszenia się ponad podziałami.

Dziękuję uczniom IA za udział w zabawie. Pozdrawiam wszystkich i z okazji zbliżających się Świąt i nadchodzącego Nowego Roku składam  najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń.

Hanna Puch

Zmieniony: Wtorek, 12 Styczeń 2010 16:19