Cantilena na inauguracji roku szkolnego w Farze
Piątek, 02 Wrzesień 2016 06:50

1 września 2016 roku w ostrołęckiej Farze CANTILENA stanowiła oprawę muzyczną Mszy Św. inaugurującej rok szkolny 2016/2017 dla I  i  II LO w Ostrołęce. Oprócz stałych części Mszy Św. Chór wykonał, między innymi, dwa utwory nawiązujące do ważnych wydarzeń w życiu kościoła katolickiego w Polsce w bieżącym roku, a mianowicie :Światowe Dni Młodzieży w Krakowie – BŁOGOSŁAWIENI  MIŁOSIERNI  ( Hymn ŚDM) i 1050 Rocznica Chrztu Polski – GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA. Psalm i aklamację do Alleluja czysto i stylowo wykonały: Angelika Dzięgielewska i Klaudia Trzcińska ( w ducie po raz pierwszy). Angelika  wraz z Anią Zieziulą wykonały partię duetu w utworze GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA. Uczestnicy uroczystości w skupieniu i zaciekawieniu wysłuchali pięknej homilii Ks. Dawida Rosińskiego – celebrującego uroczystą Mszę Św. a także życzeń Ks. kanonika dra Wiesława Białczaka – Proboszcza Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce skierowanych do młodzieży, nauczycieli i dyrekcji I i II LO.

Henryk Gadomski - dyrygent Chóru CANTILENA

Zmieniony: Poniedziałek, 05 Wrzesień 2016 13:44