Koncert chóru Cantilena z okazji 25lecia szkoły
Wtorek, 19 Listopad 2013 09:46

Koncert CANTILENY na Jubileusz XXV lecia Szkoły

!6 listopada b.r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbył się koncert CANTILENY z okazji Jubileuszu XXV lecia Szkoły. Godzinny program wypełniły utwory chóralne do tekstów Patrona Szkoły C.K. Norwida i poetów współczesnych związanych z Ostrołęką i regionem, a także opracowania chóralne kurpiowskiej muzyki ludowej.  Powszechny aplauz licznie zebranej publiczności wywołało wykonanie Poloneza a- moll POŻEGNANIE OJCZYZNY i SUITY JUBILEUSZOWEJ, specjalnie opracowanej na ten koncert. Gościnnie z Chórem wystąpiła absolwentka naszej Szkoły, była solistka Chóru CANTILENA – Kasia Bałdyga, wykonując z dawnego repertuaru utwór POŻEGNANIE. Z dużym wyczuciem i pięknym głosem wykonała dwie pieśni: WIDZIAŁAM JA ORŁA  i WYRZĄDZAJ SIĘ, także obecna solistka naszego Chóru – Marzena Opacka. Podobała się interpretacja fragmentu poematu C.K. Norwida: FORTEPIAN CHOPINA w wykonaniu najmłodszej Chórzystki – Karoliny Zaręby. Całość programu prowadzili z wdziękiem i swobodą: Marta Denkiewicz i Mateusz Piorunek. To było bardzo udane spotkanie muzyczne.

Zmieniony: Wtorek, 19 Listopad 2013 13:25