SZKOLNY KONKURS NA PRZEKŁAD STAROPOLSKIEGO WIERSZA NA JĘZYK WSPÓŁCZESNY
Czwartek, 27 Styczeń 2022 10:09

21 lutego 2022 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zapraszamy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce do udziału w konkursie na przekład staropolskiego wiersza na język współczesny.

Cele konkursu:

- popularyzowanie wśród społeczności szkolnej Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

- popularyzowanie wśród młodzieży literatury staropolskiej

- doskonalenie umiejętności językowych uczniów

Zasady uczestnictwa:

- uczeń dokonuje przekładu jednego z podanych wierszy: Jan Kochanowski Pieśń II [Serce roście patrząc na te czasy…], Jan Kochanowski Pieśń XIV [Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie…], Mikołaj Sęp-Szarzyński Sonet IV. O wojnie naszej, którą wiedziemy z szatanem, światem i ciałem, Jan Andrzej Morsztyn Do trupa

- przekład wiersza musi być autorski

- pracę należy przesłać w pliku Word lub w treści wiadomości e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz klasę

- oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów konkursu

- autorzy wyróżnionych prac otrzymają dyplomy i nagrody

- prace należy przesłać do 16 lutego 2022 roku