Konferencja naukowa pt. „Lata przełomu. Ostrołęka – miasto i powiat 1914–1921”
Piątek, 08 Październik 2021 13:53

30 września br. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyła się konferencja naukowa pt. „Lata przełomu. Ostrołęka – miasto i powiat 1914–1921”. Konferencja została zorganizowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe, a za część merytoryczną odpowiadał pan dr hab. Jan Mironczuk – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Moderatorami konferencji były: pani Anastazja Dzwonnik-Załęska, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, oraz pani dr Małgorzata Lubecka, nauczycielka historii ze szkoły podstawowej w Rzekuniu. W programie konferencji znalazło się wiele wykładów, m.in. „Tworzenie administracji samorządowej i wybory parlamentarne u progu niepodległości” dr. hab. Janusza Gołoty, czy „Zmiany struktury narodowo – wyznaniowej (od schyłku rządów carskich do Pierwszego Powszechnego Spisu Ludności we wrześniu 1921 r.)” dr. hab. Jana Mironczuka.
    Wykładów z uwagą wysłuchali uczniowie klasy 3bg II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce.