Powrót CANTILENY do aktywności artystycznej
Piątek, 25 Czerwiec 2021 06:48

Wystarczyło miesiąc wzmożonej pracy Chórzystek CANTILENY, po zakończeniu nauczania zdalnego, by przygotować program muzyczny złożony z 10 utworów chóralnych i wykonać na Uroczystej Mszy Św Dziękczynnej w Kościele pw. NNMP  ( Fara) , na zakończenie roku szkolnego  dla uczniów I i II Liceum Ogólnokształcącego w miniony wtorek 22 czerwca. Dla Chórzystek klas pierwszych, które po odejściu Chórzystek - tegorocznych Maturzystek, stanowią ponad 50%  aktualnego składu, był to w zasadzie pierwszy występ w Chórze CANTILENA. Spośród 37 Chórzystek aktualnego składu, aż 29 pochodzi spoza Ostrołeki. Fakt ten musi być  i jest brany pod uwagę w organizacji zajęć szkoleniowych a także koncertów Chóru.
    W przyszłym roku szkolnym wypada 40 lecie Chóru CANTILENA, ktory przed laty tworzyły mamy a nawet babcie obecnych Chórzystek i jest to fakt mobilizujący do zaprezentowanioa na tę okoliczność szczególnego programu na wysokim poziomie artystycznym. Obecny skład stać na taki program, co udowodniły Dziewczęta na występie w miniony wtorek 22 czerwca.

Zmieniony: Piątek, 25 Czerwiec 2021 07:02