Sukces uczniów 2 LO im.C.K.Norwida w Ostrołęce- LXII edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Środa, 31 Marzec 2021 07:12

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym należy do najstarszych ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. W roku szkolnym 2020/21 odbyła się -zdalnie, jak niemal wszystkie olimpiady- jej LXII edycja. Oprócz bloku stałego Olimpiady (wiedza z socjologii, politologii, prawa, stosunków międzynarodowych), corocznie występuje blok zmienny - w bieżącej edycji jego temat brzmiał: "Polonia i emigracja polska w XX wieku". W etapie szkolnym , a następnie okręgowym uczestniczyło dwoje naszych uczniów - Aleksandra Krawczyk (IIIB, nauczyciel prowadzący: Jan Mironczuk) i Stanisław Kubeł (IIBp, nauczyciel prowadzący: Elżbieta Mironczuk). Do etapu centralnego zakwalifikowała się Aleksandra Krawczyk, która w wyniku postępowania egzaminacyjnego na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego uzyskała w dniu 27 marca br. status laureata - znalazła się wśród 30. najlepszych zawodników w Polsce. Pozwala to na otrzymanie indeksu na różne kierunki studiów oraz zwolnienie z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie.