Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów
Czwartek, 25 Listopad 2010 11:25

Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów corocznie przypada na trzeci czwartek listopada. W tym roku dzień ten na terenie naszego Liceum obchodzono 18 listopada.
Młodzież programu „Szkoły Promocji Zdrowia” od samego rana przygotowywała szkołę do obchodów tego dnia. Napompowano ok. 300 balonów, które w środku zawierały karteczkę ze szkodliwymi substancjami, jakie powstają w czasie spalania papierosa. Przygotowano stoiska z ulotkami dotyczącymi palenia tytoniu, oraz ze sprzętem medycznym do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Rozstawiono stoisko Milandii i rozdawano liczniki kalorii. Na korytarzach szkoły rozwieszono hasła promujące rzucenie palenia tytoniu, oraz plakaty, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt: „Licealisto – wybierz życie bez palenia”. W konkursie wzięło udział ponad 40 plakatów, z których komisja w składzie: pani dyrektor Teresa Gierwicz, nauczyciele: Agnieszka Pragacz, Ewa Dylewska, Marta Sobczak, Grzegorz Zawrotny oraz pielęgniarka Grażyna Żebrowska za najlepszy uznała plakat Karoliny Podgajnej z kl. 2c, kolejne miejsca przyznano Marlenie Orzołek kl. 1c oraz  Magdalenie Wiskiej kl. 2c.
Wymienione osoby otrzymały wartościowe nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęka.
Nagrodzonym gratuluję, pozostałych uczniów zachęcam do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez koordynatora programu „Szkoła Promocji Zdrowia”.
Pozdrawiam. Beata Samorajska.

Zmieniony: Czwartek, 25 Listopad 2010 13:00