Międzyszkolny Konkurs Historyczny Stanisław Żółkiewski
Czwartek, 29 Październik 2020 14:06

Hetman_Żółkiewski.jpg

Międzyszkolny Konkurs Historyczny Stanisław Żółkiewski - wielki wódz i polityk organizowany przez naszą szkołę pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki - Łukasza Kulika.
Rok 2020 ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polski rokiem Stanisława Żółkiewskiego. Był to człowiek nietuzinkowy, jeden z najwybitniejszych wodzów w dziejach Polski. "Stanisław Żółkiewski brał udział we wszystkich wojnach toczonych przez Rzeczpospolitą w drugiej połowie XVI wieku i początkach XVII wieku. Najpierw walczył u boku doświadczonego wodza i kanclerza Jana Zamoyskiego, uczestniczył w wyprawach przeciw Habsburgom i Moskwie, na Mołdawię i Wołoszczyznę, później zwyciężał, dowodząc samodzielnie w wielu kampaniach przeciwko Rosji, Szwecji, Kozakom, Turcji i Tatarom".
W ramach upamiętnienia postaci wielkiego wodza II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Camila Norwida w Ostrołęce pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Ostrołęki - Łukasza Kulika pragnie zaprosić młodzież do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym Stanisław Żółkiewski - wielki wódz i polityk.
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem postaci hetmana Stanisława Żółkiewskiego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie uczniów wszystkich szkół podstawowych w naszym mieście.

Patronem honorowym konkursu jest Prezydent Miasta Ostrołęki - Łukasz Kulik

POL_Ostrołęka_COA.jpg