Wycieczka do Białowieży
Wtorek, 12 Październik 2010 13:08

23 września 2010 r. klasa II c w ramach Szkoły Promocji Zdrowia przebywała na wycieczce w Białowieży. Zwiedzając trasy w obszarze dawnego Rezerwatu Ścisłego młodzież miała okazję zobaczyć przyrodę która rządzi się własnymi prawami.

W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym uczniowie oglądali zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki i historycznego użytkowania Puszczy. Wszystkie zagadnienia przyrodnicze przedstawiane są blokami problemowymi za pośrednictwem realistycznych dioram przedstawiających zwierzęta, grzyby, rośliny w ich naturalnych środowiskach. W realizacji dioram wykorzystano wiele środków ekspresyjnego wyrazu: światło sceniczne, dźwięki (jak naturalne odgłosy ptaków, dużych ssaków), wielkoformatowe, barwne fotografie, makiety.
Zaś w Rezerwacie Pokazowym Żubrów można zobaczyć z bliska (oprócz oczywiście żubrów) wilki, dziki, jelenie, konika polskiego, rysia i żubronia, które są eksponowane w warunkach półnaturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością.

Piękna pogoda i uroki Puszczy Białkowskiej pozostawiły wiele niezapomnianych wrażeń.

Zmieniony: Środa, 13 Październik 2010 08:18