deklaracja 1584688593

SiteGround web hosting Joomla Templates
Spotkanie z poetką Hanną Jadwigą Sobiech
Czwartek, 13 Luty 2020 10:40

W dniu 6 lutego 2020 r. w szkolnej bibliotece gościła poetka Hanna Jadwiga Sobiech (założycielka i prezes Ostrołęckiego Klubu Literackiego OsKaL (2012-2017), członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów literackich. Wydała cztery autorskie tomiki poetyckie: Ich dwoje” (2012), „Czekoladowe niebo” (2017), „Aż do świtu – Bis zum Morgengrauen (2018) i „Wojaże i powroty – Reisen...und Rückkehr” 2019). Jej poezja jest tłumaczona na język niemiecki i znajduje się poza granicami kraju oraz w licznych publikacjach na terenie Polski.

Pani Hanna Sobiech spotkała się z uczniami z klasy IFG. Młodzież z żywym zainteresowaniem słuchała prezentowanych przez poetkę wierszy z ostatniego tomiku „Wojaże i powroty...”, zwłaszcza tych poświęconych rodzinnemu miastu poetki – Ostrołęce.