Akcja "Paczka na Kresy"
Wtorek, 21 Styczeń 2020 10:26

191214 Akcja paczka14 i 15 grudnia 2019r. (sobota i niedziela) nauczyciele i uczniowie naszej szkoły odwiedzili naszych rodaków na Kresach. To już kolejna wyprawa za wschodnią granicę w historii naszej szkoły. Zawozimy tam rzeczową pomoc, życzenia świąteczne, a także - a może przede wszystkim pozdrowienia i zapewnienie, że ojczyzna pamięta o ludziach, którzy często nie z własnej woli znaleźli się poza granicami naszego państwa.

Tym razem na Kresy wyruszyły dwie grupy: Na Litwę Pani Dominika Sakowska, Pan Grzegorz Zawrotny z uczniami naszej szkoły - Martą Jacek z klasy 2f, Bartłomiejem Jankowskim z klasy Idg oraz Dawidem Bałdyga z klasy II d, na Białoruś Pani Beata Kotowska, Pani Mariola Rachubka, Pan Krzysztof Jankowski oraz uczniowie – Alicja Szymańska z klasy II b i Aleksander Juchniewicz z IIg.

Spotkania z naszymi rodakami na Kresach były niezwykle wzruszające, ciepłe, budujące. Wszyscy wyjeżdżający wrócili ubogaceni, poruszeni wdzięcznością Polaków mieszkających na Białorusi i Litwie za każdy gest dobroci, za najdrobniejszy upominek oraz za każde słowo życzeń i pozdrowień przywiezione od rodaków z ojczyzny. Wróciliśmy z myślą, że za rok znów ruszymy na Kresy.

Zmieniony: Piątek, 24 Styczeń 2020 08:09