Spotkania świąteczne w II LO
Czwartek, 02 Styczeń 2020 09:16
wigilia_mini.jpgW końcu nadszedł wyczekiwany z utęsknieniem czas Bożego Narodzenia. Uczniowie przeżyli ostatni dzień przed przerwą świąteczną na spotkaniach wigilijnych w swoich klasach razem z wychowawcami, a na sali gimnastycznej odbyła się akademia świąteczna uświetniona występami chóru Cantilena.

Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał dyrektor Wojciech Domański, który przywitał licznie przybyłych gości: księdza infułata Zygmunta Żukowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Stanisława Szatanka, wiceprezydenta miasta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego, dyrektora Delegatury w Ostrołęce Mariusza Popielarza, przedstawicielki Wydziału Oświaty Grażynę Chrzaniuk i Bogumiłę Jarka, prezesa oddziału powiatowego ZNP w Ostrołęce Roberta Chorowicza, a także zebranych nauczycieli i uczniów.

Na początku pan dyrektor podziękował wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom w projekt wizyty delegacji z Usola Syberyjskiego . Natomiast pani wicedyrektor Beata Kotowska składała podziękowania najbardziej hojnym uczniom, biorącym udział w Akcji „Paczka na Kresy”.

Po życzeniach, złożonych przez pana Macieja Kleczkowskiego, pana Mariusza Popielarza oraz pana Roberta Chorowicza, nadszedł czas na występ Chóru Cantilena.

Pan Profesor Henryk Gadomski umożliwił zebranym na sali słuchaczom wejść w świąteczny nastrój. Chór rozpoczął pierwszą cześć swego występu od kolęd radosnych i wychwalających Bożą Miłość. Wśród nich m.in. „Bracia patrzcie jeno”, „Cieszmy się pod niebiosy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”. W drugiej części można było usłyszeć kolędy, które prowadziły do refleksji nad kruchością ludzkiego życia i potrzebą okazywania sobie miłości. Chór zaśpiewał: „Jezus malusieńki”, „Podzielmy się opłatkiem” oraz „Kolęda dla nieobecnych”. Śpiew dziewcząt przeplatany był recytacją uczennic klas pierwszych: Oliwii Gosiewskiej oraz Julii Laskowskiej. Część artystyczną zakończono odśpiewaniem wspólnie z publicznością kolęd: „Wśród nocnej ciszy” oraz „Cicha noc”.

Na koniec głos zabrał ksiądz Zygmunt Żukowski, który wspominał wielki sukces chóru prowadzonego przez pana Henryka Gadomskiego, jakim był występ podczas mszy świętej z udziałem papieża Jana Pawła II w 1991 roku w Łomży. Ksiądz infułat życzył również każdemu, aby w swym życiu miał okazję stanąć w Grocie Narodzenia w Betlejem i uświadomić sobie, że w tym miejscu urodził się Syn Boży.

Życzenia złożył również pan Stanisław Szatanek, który wyrażał podziw wielkiej miłości posiadanej przez uczniów naszego liceum. Całość zwieńczył pan dyrektor Wojciech Domański podziękowaniem pani Renacie Chodkowskiej i pani Anecie Mizerek-Ochenkowskiej, które były odpowiedzialne za przygotowanie świątecznego spotkania.
Zmieniony: Czwartek, 02 Styczeń 2020 16:27