Czwartek, 14 Listopad 2019 08:28
191111 Dzien niepodleglosci 211 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły w dniu 8 listopada 2019 r. mieli przyjemność uczestniczyć w uroczystej Akademii na Hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia. Wzorem roku ubiegłego nasza szkoła włącza się do akcji "Szkoła do hymnu", polegającej na odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11.
Uroczystość poprowadził przewodniczący samorządu Filip Wiśniewski kl 2a.

W skierowanym do społeczności szkolnej słowie, wicedyrektor Krzysztof Jankowski podkreślił: "Dziś, gdy świętujemy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, dobrze jest pamiętać i trzeba pamiętać, ile wolność kosztuje. Nasza wolność została okupiona życiem wielu istnień ludzkich a dla wielu bieg życia zmienił się radykalnie. W dniu dzisiejszym pamiętamy również o potomkach Zesłańców Syberyjskich z Usola Syberyjskiego, którzy są żywym świadectwem wydarzeń, które wyryły się w historii naszego narodu. Zatem to dzisiejsze święto przeżywamy łącząc się z zaprzyjaźnioną społecznością szkolną z Usola Syberyjskiego, dla których polskość jest wielką wartością".

Następnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru. Zaszczytną funkcję bycia reprezentantem szkoły na uroczystościach szkolnych i miejskich oddali:
Chorąży: Michał Niedźwiecki z kl. 3d, Asysta: Olga Bednarczyk i Wiktoria Stepnowska z kl. 3g
Chorąży: Kewin Kłoskowski z kl. 3e, Asysta: Klaudia Rekosz i Julia Grochowina z kl. 3e.
Chorąży: Wiktor Brzózy z kl. 3g, Asysta: Julia Hilarczuk i Klaudia Kukuć z kl. 3b
Chorąży: Michał Brodacki z kl. 3f Asysta: Aleksandra Korzeniecka i Aleksandra Szymczyk z kl. 3d

Nowe poczty, które będą reprezentować nasza szkołę to:
Chorąży: Wojciech Sieruta kl. 2a, Asysta: Aleksandra Krawczyk i Wiktoria Andryszczyk z kl. 2b
Chorąży: Bogdan Białobrzewski z kl. 2f Asysta: Oliwia Kulikowska z kl. 2bi Wiktoria Mościszko z kl. 2e
Chorąży: Mateusz Rostkowski zkl. 2f Asysta: Julia Białczak i Weronika Majchrzak z kl. 2f
Chorąży: Jakub Żędzian kl.2a, Asysta: Małgorzata Goździewska i Aleksandra Żuchowska z kl. 2d.

Przedstawiciele odchodzących pocztów sztandarowych podziękowali p. Krystynie Kowalskiej, p. Katarzynie Żerańskiej, p. Joannie Kukuć, za opiekę i życzliwość w czasie uroczystości szkolnych i miejskich.

W drugiej części akademii wystąpił chór szkolny Cantilena pod batutą profesora Henryka Gadomskiego. Duet wykonały Katarzyna Giers 2b i Daria Kaczyńska 2d, Recytował : Jakub Białobrzewski 3f i Patrycja Łasiewicka 2g. Program Chóru poprowadziła: Wiktoria Kowalczyk.

Na zakończenie głos zabrał wicedyrektor Krzysztof Jankowski , który podziękował wszystkim zebranym za uczestnictwo w tej uroczystej akademii oraz tym którzy ją przygotowali: p. Henrykowi Gadomskiemu i Chórowi Canitlena, p. Joannie Kukuć, Annie Chojnowskiej i Emilii Lewandowskiej z klasami 2G, 3B i 3F oraz p. Beacie Grzywacz, która swą pomoc zaoferowała przy stworzeniu dekoracji.
Nagłośnieniem akademii zajęli się Mikołaj Kowalczyk z kl. 3 A i Bruno Mircevski z kl. 3 A. Kotyliony – kokardki przygotował Samorząd szkolny pod opieką: p. Sylwii Sochaczewskiej i Katarzyny Stolarczyk. Całość utrwalił nasz szkolny fotograf, uczeń kl. 3b Adrian Wiski.
Zmieniony: Wtorek, 19 Listopad 2019 09:42