Pola Nadziei w Norwidzie
Czwartek, 14 Listopad 2019 08:22

191024 Pola nadzieiiPo raz kolejny społeczność naszej szkoły przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei”. 24 października br. zasadziliśmy cebulki żonkili przed naszą szkołą z uczniami klasy II a oraz III d. Kwitnący żonkil wyraża naszą solidarność z ludźmi terminalnie chorymi i cierpiącymi. Od lat współpracujemy z Hospicjum Domowym „Caritas” w Ostrołęce, gdzie razem z Panią Kierownik Jadwigą Dudek i pracownikami placówki podjęliśmy się zorganizowania wielu ważnych akcji wspierających działalność hospicyjną. Akcja „Pola Nadziei” jest inicjatywą zarówno symboliczną jak i wymierną, gdyż ma swoje ukoronowanie w zbiórce funduszy na rzecz wspomnianego Hospicjum. Wiosną, gdy zakwitną żonkile ruszymy do mieszkańców miasta z naszymi wolontariuszami, by móc wręczyć kwitnący żonkil osobom o otwartych sercach. Akcję „Pola Nadziei” koordynują Beata Kotowska, Krzysztof Jankowski oraz Grzegorz Zawrotny.

Zmieniony: Czwartek, 14 Listopad 2019 13:11