Święto Patrona
Wtorek, 12 Listopad 2019 15:36

191029 II LO Dzien Patrona29 października 2019 roku w Hali im. A. Gołasia świętowaliśmy obchody Dnia Patrona. Z tej okazji został przygotowany koncert, którego hasłem przewodnim były słowa Cypriana Kamila Norwida „Pójdź ze mną” („Vade-mecum”). Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali cykl utworów romantycznego poety, a także parafrazy jego wierszy w nowych muzycznych aranżacjach. Pojawiły się również współczesne nawiązania do znanych norwidowskich motywów (m.in. homo viator, theatrum mundi).
Zaproszenie na uroczystość przyjęli: pan Maciej Kleczkowski – wiceprezydent miasta Ostrołęki, pani Anna Wiktorska – wizytator Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ostrołęce oraz pan Ryszard Kaliszewski – wieloletni dyrektor naszego Liceum.
W koncercie udział wzięli: Diana Oleszczak, Maja Pliszka, Patrycja Gadomska (kl. 3b), Jakub Ambrzykowski (kl. 3d), Karolina Watrakiewicz (kl. 3e), Karolina Milewska (kl. 3f), Karolina Jakubowska (kl. 1bg) – śpiew; Barbara Kaczorek (kl. 3g) – gitara, Maja Pliszka (kl. 3b) – skrzypce; Michał Bloch (kl. 3a2), Klaudia Bogdańska (kl. 3f) – recytacja, prowadzenie koncertu; Patrycja Gadomska (kl. 3b), Katarzyna Giers, Marcelina Grzejka (kl. 2b), Radosław Deptuła (kl. 2e) – recytacja; Alicja Szymańska, Kinga Cybulska, Julia Korytkowska, Oliwia Kulikowska (kl. 2b), Natalia Krukowska (kl. 2e) – ruch sceniczny.
Koncert przygotowała pani Agnieszka Wołosz. O okolicznościową scenografię zadbali uczniowie klasy 2b pod okiem pań: Hanny Puch, Beaty Grzywacz, Wioletty Przychodzeń i pana Jana Mironczuka. Obsługę techniczną zapewniła klasa 3a1 pod kierunkiem pani Justyny Mościckiej, zaś nagłośnienie – Bruno Mirčevski i Mikołaj Kowalczyk z kl. 3a1 pod opieką pana Arkadiusza Szyszki.
Zdjęcia wykonali Adrian Wiski (kl. 3b) i Mateusz Golan (kl. 1dg). Nagrania filmowego całej uroczystości podjął się Mateusz Zglejszewski (kl. 3f).

Zmieniony: Czwartek, 14 Listopad 2019 13:26