Wyróżnienie na Krajowym Konkursie E(x)plory
Środa, 06 Listopad 2019 12:31

To nie pierwszy udział  młodzieży II LO w Konkursie E(x)plory. Przygoda z Fundacją Zaawansowanych Technologii rozpoczęła się w 2013 r. i towarzyszyły temu również liczne sukcesy nawet na arenie międzynarodowej. A o to one:

• 2013r. – Michalina Leszczyńska – finalistka Krajowego Finału Naukowego (E)xplory ,,Analiza filogenetyczna Plasmodium”
  • 2013r. – Kinga Żerańska – finalistka Regionalnego Etapu Naukowego (E)xplory ,,Wpływ zasolenia na siłę i energię kiełkowania życicy Berkut i Bokser”
  • 2014r. – Aleksandra Bloch, Klaudia Krupka – laureatki Krajowego Finału Naukowego (E)xplory ,,Postrzeganie przestrzeni osobistej w aspekcie klaustrofobii”
  • 2014r. – Patrycja Zawadzka – finalistka Regionalnego Etapu  Naukowego (E)xplory ,,Przyłączanie HNK1 do białka mielinowego P0”
  • 2019r. – Dawid Parol, Sylwia Umińska – laureaci Krajowego Finału Naukowego (E)xplory  ,,Wykorzystanie właściwości biobójczych ekstraktu żołędziowego w ekologicznym gospodarstwie rolnym”
  • 2015r. – Aleksandra Bloch, Klaudia Krupka – laureatki Międzynarodowej Olimpiady INESPO w Holandii III miejsce
  • 2015r. –  Aleksandra Bloch, Klaudia Krupka – laureatki Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej – III miejsce
Warto wspomnieć iż, Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory jest jednym z elementów Gdynia E(x)plory Week – święta nauki i innowacji z bogatym programem warsztatów, pokazów naukowych oraz dyskusji panelowych kierowanych do pasjonatów nauki. Explory Week jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. Zainteresowanie tym wydarzeniem jest ogromne (wzięło w nim udział ok. 3000)  zarówno wśród dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów jak i przedstawicieli start-upów, innowacyjnych firm, władz samorządowych i centralnych. Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2019 jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaś Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa Lotos. Partnerem strategicznym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.
Zmieniony: Czwartek, 14 Listopad 2019 13:14