„Przedłużony” rok szkolny CANTILENY
Poniedziałek, 24 Czerwiec 2019 07:05

190619 Cantilena    Końcówka roku szkolnego 2018/2019 była dla CANTILENY wyjątkowo bogata w wydarzenia artystyczne. Data 19 czerwca – zakończenie roku szkolnego – była datą ważną dla Chóru ale nie oznaczała początku wakacji dla Chórzystek.
    19 czerwca CANTILENA , tradycyjnie już, stanowiła oprawę muzyczną uroczystej Mszy Św Dziękczynnej w Kościele pw. Nawiedzenia NMP ( Fara) a następnie uczestniczyła w uroczystości szkolnej zakończenia roku szkolnego w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia.
    20 czerwca ( czwartek, Boże ciało) Chór był Gościem na uroczystości ślubnej  zasłużonej, byłej Chórzystki CANTILENY – Karoliny Dziełak. W pięknym Kościele pw. Narodzenia NMP w Wąsewie, pow. Ostrów Maz., o doskonałej akustytce, znanym od dawna jako miejsce pielgrzymek do tego Sanktuarium, nasz Chór stanowił oprawę muzyczną uroczystej Mszy Św. Zaślubinowej. Wyjazd do Wąsewa w świąteczne , upalne popołudnie poprzedziła próba bogatego programu muzycznego zaprezentowanego w Wąsewie z udziałem gościnnym tegorocznych Chórzystek-Maturzystek, które dotrzymały obietnicy danej w kwietniu podczas uroczystości zakończenia nauki w Liceum.
    22 czerwca ( sobota) CANTILENA w połączeniu z grupą Ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego brała udział w uroczystości miejskiej odsłonięcia tablicy pamiątkowej na skwerze przy II LO  poświęconej Henrykowi Krauzemu – patronowi tego Skweru, byłemu oficerowi Armi Krajowej, zasłużonemu nauczycielowi Liceum Pedagogicznego. Bezpośrednio po tej uroczystości połączone Chóry wykonały program muzyczny dla uczestników Zjazdu Absolwentow Liceum Pedagogicznego w Ostrołęce w 70 rocznicę powstania Liceum. Koncert odbył się w  sali gimnastycznej II LO.
    Przygotowanie  wymienionych wyżej czerwcowych programów wymagało bardzo dużego wysiłku Chórzystek. Była potrzeba  dużej ilości różnorodnych utworów, z których składały się programy. W tych trzech uroczystościach wykonano łącznie 27 utworów o różnym stopniu trudności.
    Serdecznie dziękuję Chórzystkom za ogromny wysiłek, piękny śpiew, mądrość i kulturę osobistą. Proszę przekazać podziękowanie Rodzicom, którzy w wielu przypadkach zapewniali własnym transportem przyjazd Chórzystek do Ostrołęki i powrót do domu.

(Autorami załączonych zdjęć są: A. Wiski, G. Zawrotny, arch. A. Krauze)

Zmieniony: Poniedziałek, 24 Czerwiec 2019 07:21