deklaracja 1584688593

small-Akademia_Lidera.jpg

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Mikołajkowe spotkanie z twórczynią ludową w bibliotece szkolnej
Piątek, 07 Grudzień 2018 09:31

181206 Mikolajkowe spotkanie z tworczynia ludowaDnia 6 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty z twórczynią ludową Panią Czesławą Lewandowską, której pasją od najmłodszych lat jest haft rechelie, haft krzyżykowy i koronka szydełkowa. Wiele swoich serwetek, fartuchów z motywem koronki wykonała dla zespołów ludowych oraz za granicę dla Polonii w Brazylii, USA i Kanady. Jest odznaczona wieloma medalami państwowymi na rzecz regionalizmu Naszej Małej Ojczyzny -  Kurpi. Zdobyła wiele czołowych nagród w całej Polsce.

W mikołajkowym spotkaniu brali udział uczniowie klasy II e pod opieką Pani Moniki Kaliszewskiej. Przedmiotem zajęć związanych  z realizacją  promocji kurpiowszczyzny i tożsamości regionalnej było wykonywanie świątecznych ozdób choinkowych.

Zmieniony: Piątek, 07 Grudzień 2018 14:43