Konkurs Wiedzy o Historii Polski w ZS nr 5 im. Unii Europejskiej
Poniedziałek, 26 Listopad 2018 10:41

15 listopada w ZS nr 5 im. Unii Europejskiej odbył się KONKURS WIEDZY O HISTORII POLSKI pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Tematem tegorocznej edycji była: WOLNA I NIEPODLEGŁA 1918 - 1922. Konkurs ten wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. II LO im. C.K. Norwida reprezentowali uczniowie z klasy II f w składzie: Michał Brodacki, Michał Niedźwiecki i Mateusz Zglejszewski.
Uczestnicy za pomocą aplikacji QR CODE musieli odnaleźć w różnych miejscach szkoły 25 zakodowanych pytań, a następnie udzielić odpowiedzi. Zespołowi II LO do sukcesu zabrakło niewiele, zostali sklasyfikowani na IV miejscu. Mieli jednak okazję zdobyć nowe doświadczenia i pogłębić swoją wiedzę o historii Polski.

Opiekunem zespołu była Elżbieta Mironczuk.

Zmieniony: Piątek, 07 Grudzień 2018 14:13