Aktualności
Głosujemy na Magdalenę Żebrowską
Poniedziałek, 27 Styczeń 2014 12:15
Ogłoszono konkurs na SPORTOWCA ROKU 2013 czytelników "Tygodnika Ostrołęckiego". Wśród kandydatów znajduje się nasza uczennica Magdalena Żebrowska z kl. 2c, która była "Sportowym Odkryciem Roku 2012". Magda jako juniorka młodsza wywalczyła tytuł halowej v-ce Mistrzyni Polski w skoku w dal. Prosimy o smsy o treści tosport.13 na numer 72466. Głosowanie trwa do 28 lutego 2014 r. Dziękujemy za każdego smsa.
Zmieniony: Poniedziałek, 27 Styczeń 2014 14:40
 
VIII Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Piórko"
Poniedziałek, 27 Styczeń 2014 12:06
6 grudnia 2013 r. odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Piórko" o puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Bema w Ostrołęce. Drużyna naszej szkoły w składzie: Mateusz Grzeszczyk kl.1a, Adrian Krupka kl. 1d, Aleksandra Jastrzębska kl. 1e oraz Kacper Żerański kl. 1e, zajęła II miejsce.
 
Konkurs Matematyczny "Alfik"
Poniedziałek, 27 Styczeń 2014 11:46

27 listopada 2013 r. odbył się Konkurs Matematyczny "Alfik". W konkursie wzięły udział 33 osoby.Uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki:
I miejsce w województwie, Przemysław Grabowski - klasa 2d (opiekun A. Łomacz),
II miejsce w województwie, Mateusz Perłakowski - klasa 3d (opiekun T. Gierwicz),
III miejsce w województwie, Zuzanna Siedlecka - klasa 3d (opiekun T. Gierwicz),
V miejsce w województwie, Tomasz Linowski - klasa 3d (opiekun T. Gierwicz),
VII miejsce w województwie, Krystian Koziatek - klasa 3h (opiekun B. Kotowska).

Gratulujemy uczniom i opiekunom, życząc dalszych sukcesów.

Zmieniony: Poniedziałek, 27 Styczeń 2014 16:31
 
Akcja Charytatywna
Środa, 22 Styczeń 2014 08:25

 "Jedynie prawdziwy człowiek
zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca
wyciągnie doń pomocną dłoń."

                             Jan Paweł II


Serdecznie dziękujemy Wszystkim za bezinteresowną pomoc, życzliwość i wsparcie akcji charytatywnej, która odbyła się na terenie naszej szkoły.

Głęboko wierzymy, że okazane przez WAS wielkie serce i przyjazna dłoń będą ogromnym wsparciem w dalszej walce z chorobą.

Życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji własnych życiowych zamierzeń.

                                                                                                                                                  Organizatorzy











 

Zmieniony: Poniedziałek, 27 Styczeń 2014 11:05
 
Prezentacja debiutanckiego tomiku wierszy A.E.GAWROŃSKIEJ (kl3b)
Piątek, 17 Styczeń 2014 11:33

9 stycznia 2014 roku nakładem Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki ukazał się debiutancki tomik wierszy naszej uczennicy - Aleksandry Elżbiety Gawrońskiej (kl. 3b). Wiersze tej niezwykle utalentowanej młodej poetki  były nagradzane w wielu konkursach, zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich.

Prezentacja tomiku zatytułowanego "Puzzle" odbyła się 16 stycznia podczas Wieczoru w Arce w Miejskiej Bibliotece Publicznej.  Spotkanie oraz rozmowę na temat wierszy poprowadziła pani Anna Dąbrowska, a pan Radosław Sobotka omówił ich formę. Zaprezentowano kilka wierszy, a Ola rozwiewała wątpliwości w odczytywaniu ich sensu. Ponieważ Ola jest uczennicą IV klasy PSM II stopnia im. Z. Noskowskiego w klasie fortepianu, tego szczególnego wieczoru nie mogło zabraknąć muzyki. Spotkanie uświetnił duet akordeonowy:  pan Stanisław Morawski i pan Piotr Gawroński, a gościnnie na skrzypcach zagrał Jacek Morawski. Wystąpił również chór MAGNIFICAT działający przy parafii NNMP w Ostrołęce. Pod koniec wieczorku poetyckiego pokrojono tort w kształcie puzzli, była także możliwość zakupu książki z autografem autorki.

Cieszymy się bardzo, że uczennica naszego liceum odniosła taki niebywały sukces. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego spełniania się na polu artystycznym.

 











   

Zmieniony: Niedziela, 09 Luty 2014 16:47
 
Życzenia
Piątek, 20 Grudzień 2013 14:17

 

 

     Wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom II LO życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w atmosferze bliskości i rodzinnego ciepła oraz spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności  w nadchodzącym Nowym Roku.

 

Dyrekcja.

Zmieniony: Sobota, 21 Grudzień 2013 18:11
 
Jasełka 2013
Piątek, 20 Grudzień 2013 09:20
 










   
Zmieniony: Piątek, 20 Grudzień 2013 13:06
 
CANTILENA kolędowała w Warszawie
Piątek, 20 Grudzień 2013 09:09

   19 grudnia w gmachu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy Placu Bankowym w Warszawie CANTILENA  wystąpiła z programem kolęd i pastorałek podczas uroczystości opłatkowej  zorganizowanej przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Dla licznie zgromadzonych uczestników spotkania; pracowników Kuratorium, przedstawicieli Delegatur Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, innych urzędów i instytucji współpracujących z Kuratorium a także duchownych kościoła katolickiego, prawosławnego i innych kościołów funkcjonujących na Mazowszu, CANTILENA wykonała program złożony z kolęd dawnych, zapomnianych w nowym opracowaniu, takich jak: WESOŁY NAM  / z XVI w./, W BETLEJEM PRZY DRODZE, CIESZMY SIĘ a także kolęd powszechnie znanych i lubianych, jak JEZUS MALUSIEŃKI, W ŻŁOBIE LEŻY,  BÓG SIĘ RODZI i innych. Sporym i miłym zaskoczeniem dla uczestników spotkania było wykonanie na zakończenie koncertu, specjalnie zapowiedzianego utworu pt PRZED WIGILIĄ z tekstem ostrołęckiego poety Alfreda Sierzputowskiego i muzyką dyrygenta Chóru.

/ tekst ostatniej zwrotki/          

Da Bóg, że może sił ostatkiem

W proch się obróci kość niezgody

I podzielimy się opłatkiem...

 Usatysfakcjonowane serdecznym przyjęciem programu Chórzystki powróciły nie tylko z miłymi wrażeniami z pięknej uroczystości ale i workiem słodyczy wręczonym w podzięce przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty – Pana Karola Semika.


 











    

Zdjęcia dzięki uprzejmości Kuratorium Oświaty w Warszawie.

 

Zmieniony: Piątek, 20 Grudzień 2013 12:09
 
Program Szkoły Promocji Zdrowia (2012/13)
Wtorek, 17 Grudzień 2013 12:56
Program "Szkoła Promocji Zdrowia" działający przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce i II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce  finansowany jest w całości ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Koordynatorem  programu jest mgr Beata Samorajska, a opiekunem medyczny programu mgr Beata Żebrowska.
W roku szkolnym 2012/2013 w Programie "Szkoła Promocji Zdrowia" uczestniczy 96 uczniów klas o profilu biologiczno-chemicznym z promocją zdrowia.
Z ramienia szkoły wychowawcami klas są:
- klasa I c pani Agnieszka Pragacz,
- klasa II c pani Emilia Lewandowska,
- klasa III c pani Ewa Dylewska.
Program "Szkoła Promocji Zdrowia"  jest projektem długofalowym. Jego zasadniczym celem jest promocja zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji zdrowotnej. Autorzy programu założyli, że jego realizacja pozwoli wśród młodzieży upowszechniać wiedzę na temat prozdrowotnego stylu życia, kształtować odpowiedzialność za własne postępowanie wobec świata, przyrody ożywionej i nieożywionej, oraz samego siebie i innych ludzi.
Młodzież "Szkoły Promocji Zdrowia"  realizując program podejmuje konkretne praktyczne działania na rzecz innych ludzi (opieka nad ludźmi chorymi, starymi i niepełnosprawnymi, udzielanie pierwszej pomocy), kształtuje umiejętności własnego rozwoju fizycznego, psychicznego i intelektualnego oraz pozytywnej jego stymulacji.
Cele programu: upowszechnianie wiedzy na temat prozdrowotnego stylu życia, kształtowanie umiejętności rozumienia własnego rozwoju fizycznego, psychicznego i intelektualnego oraz pozytywnej stymulacji własnego rozwoju, kształtowanie odpowiedzialności za własne postępowanie wobec świata, przyrody ożywionej i nieożywionej, samego siebie i innych ludzi, podejmowanie praktycznych działań na rzecz innych ludzi (opieka nad ludźmi chorymi, starymi, niepełnosprawnymi) oraz ochrony środowiska, rozwijanie postawy humanistycznej i badawczej uczniów, twórczości, pomysłowości, samodzielności w działaniu oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka poprzez promowanie m.in. idei wolontariatu, kształtowanie umiejętności paramedycznych, upowszechnianie wiedzy o prawach pacjenta, idei "otwartego szpitala", rozwijanie zainteresowań ekologią, polityką społeczną i zdrowotną, medycyną, pogłębianie i integracja wiedzy pod kątem wymagań na egzaminach wstępnych na uczelniach medycznych.
Zajęcia odbywają się w blokach 90 min. raz w tygodniu w Szpitalu w formie wykładów, dyskusji panelowych i warsztatów. Wykłady wzbogacone są o ćwiczenia praktyczne i pokaz filmów tematycznych, który prowadzi fachowy personel medyczny Szpitala - lekarze, magistrowie pielęgniarstwa, magistrowie pedagogiki w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia, magistrowie analityki medycznej, psycholodzy, dietetycy, fizjoterapeuci. W ramach zajęć młodzież zwiedza oddziały, zakłady i pracownie szpitalne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.
Uczniowie uczestniczą w: wycieczkach edukacyjno- krajoznawczo- przyrodniczych: (Białowieski Park Narodowy, Ogród Botaniczny w Powsinie, Kompleks Pałacowo-Parkowy w Szczawinie, Park Knieja), których celem jest zachęcanie uczniów do aktywnego wypoczynku (piesze wycieczki, podchody w lesie) oraz do poznawania przyrody w niezmienionym, naturalnym środowisku.
Elementem edukacyjnym wycieczek jest zwiedzanie zakładów opieki zdrowotnej na terenie całej Polski prowadzących rozbudowaną działalność specjalistyczną w danym zakresie np. Zakład dla Niewidomych w Laskach, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, Zakłady leczenia uzależnień, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Czarni Myszynieckiej, Instytut Energii Atomowej w Świerku, itp.
Młodzież czynnie uczestniczy w Olimpiadach Szkół Promocji Zdrowia organizowanych raz w roku w kolejnych miastach realizacji programu - Ostrołęka, Radom, Warszawa, Siedlce, Ciechanów, Płock.
Uczniowie programu aktywnie włączają się w życie szpitala poprzez uczestnictwo w akcjach z okazji "Międzynarodowego Dnia Dziecka" i "Mikołajek".
Młodzież współpracuje ze stowarzyszeniami użytku publicznego na rzecz społeczności lokalnej (Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chorym "Chore Dziecko", Stowarzyszenie NFOZ, Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Na Rzecz Promocji Zawodu i Praw Kobiet "Oaza", Meditrans Ostrołęka, Miejską Komendą Policji w Ostrołęce) biorąc udział w akcjach prozdrowotnych. Podczas organizowanych akcji na terenie miasta i szpitala dokonuje pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, masy ciała i wzrostu wyliczając wskaźnik BMI, rozdaje ulotki promujące życie bez nałogów, prowadzi czynną edukację w zakresie zdrowego stylu życia.
W trakcie prowadzenia wykładów wykorzystywany jest sprzęt zakupiony na potrzeby Szkoły Promocji Zdrowia (fantomy, rzutnik multimedialny, rzutnik pism, ekran, tablice anatomiczne itp.). Uczniowie mają stały dostęp do Internetu o tematyce medycznej i przyrodniczej. Młodzież korzysta również ze zbiorów bibliotecznych Szkoły Promocji Zdrowia oraz prenumerowanych czasopism.
Program "Szkoła Promocji Zdrowia"  powstał w 1999 z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
W 2012 roku to już XIII edycja realizacji tego programu. Głównym zamierzeniem Programu "Szkoła Promocji Zdrowia"  jest przybliżenie młodzieży wiedzy z zakresu promocji zdrowia, upowszechnianie wiedzy na temat prozdrowotnego stylu życia, kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz odpowiedzialności za własne postępowanie wobec środowiska oraz innych ludzi.
Zajęcia w "Szkole Promocji Zdrowia"  prowadzone są według programu przedmiotu, który ściśle koresponduje z programem ogólnym klasy biologiczno-chemicznej. Nauczanie przedmiotu jest pomyślane jako rozszerzenie wiedzy zdobywanej w trakcie zajęć w szkole z biologii, chemii i fizyki.
Jednym ze stałych elementów działania edukacyjno – wychowawczego programu "Szkoła Promocji Zdrowia"  są Olimpiady Szkoły Promocji Zdrowia, które wpisały się na stałe do realizacji programu. Początkowo Olimpiady służyły ocenie skuteczności edukacyjno – wychowawczej tej inicjatywy. Podczas imprezy młodzież miała okazję zaprezentować wysoki poziom wiedzy w zakresie promocji zdrowia, zdobytej w szkole a także rywalizować w konkurencjach sportowych. W konsekwencji Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia przyczyniły się do zintegrowania młodzieży regionu, a poprzez udział dużej liczby uczniów i dorosłych również przyczyniły się do edukacji zdrowotnej społeczeństwa.
W chwili obecnej na terenie Mazowsza istnieje sześć Szkół Promocji Zdrowia, funkcjonujących przy zakładach opieki zdrowotnej, dla których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Mazowieckiego tj.:
- Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie,
- Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce,
- Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku,
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu,
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Siedlcach,
- Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej św. Anny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie.
Z życia uczniów programu „Szkoła Promocji Zdrowia” w roku szkolnym 2012/2013.
1. Spotkanie integracyjne
Dnia 20 września 2012 roku klasa I „c” z  wychowawcą panią Agnieszką Pragacz wzięła udział w spotkaniu integracyjnych, które zorganizowano celem zapoznania się uczniów z nauczycielami promocji zdrowia oraz poznaniu siebie. Aby pokazać młodym ludziom w jaki sposób aktywnie można spędzać czas zaproszono ich do parku „Knieja”, gdzie młodzież za zgodą rodziców chodziła po linkach w tzw. parku linowym oraz grała w grę zwaną paintball.
2. Wycieczka do Dąbek koło Mławy
 10 października 2012 roku w ramach zajęć z tematyki o niepełnosprawności uczniowie klasy II „c”  wraz z wychowawcą panią Emilią Lewandowską odwiedzili Ośrodek Rehabilitacyjny dla chorych na SM w Dąbkach koło Mławy. Jeden z uczniów po wizycie napisał: „ ten wyjazd uświadomił mi kilka ważnych kwestii w życiu. Po pierwsze: walczyć z niepowodzeniami i jak się nie poddawać. Po drugie jak  z uśmiechem przechodzić przez problemy, cieszyć się z każdego dnia i z każdego miłego gestu ze strony drugiego człowieka”.
3. Wycieczka do Lasek
15 października 2012 roku uczniowie klasy I „c” odwiedzili Ośrodek dla Niewidomych w Laskach koło Warszawy. Celem wyjazdu było pokazanie młodym ludziom, iż można żyć, pracować, uczyć się jak również spełniać swoje pasje będąc niewidomym.
4. Wykład edukacyjny z zagadnień HIV/AIDS
25 października 2012 roku w nowej Sali konferencyjnej szpitala w Ostrołęce odbyło się spotkanie w przedstawicielem Fundacji Ress Humane dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. W spotkaniu wzięli udział uczniowie programu wraz z wychowawcami. Młodzież była bardzo zainteresowana powyższą tematyką jak również zadawała mnóstwo pytań. Pan Roman Ratoszyński przywiózł ze sobą ulotki, broszurki jak również czerwone kokardki jako symbol z osobami chorymi na AIDS.
5.Akcja profilaktyczna dla społeczności lokalnej
Dnia 31 października 2012 w ramach współpracy ze szpitalem młodzież programu wzięła udział w akcji profilaktycznej dla społeczności lokalnej, podczas której wykonywała pomiary ciśnienia tętniczego krwi, tętna, wyznaczała wskaźnik BMI z wagi i wzrostu osób zainteresowanych. Akcja w ramach profilaktyki raka piersi cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających w tym dniu szpital.
6. Wycieczka do Świerku
7 listopada 2012 roku część klasy III „c” wraz z wychowawcą panią Ewą Dylewską i pielęgniarką panią Grażyną Żebrowską wzięła udział w zajęciach zorganizowanych w Instytucie Energii Atomowej w Świerku. Młodzież uczestniczyła w wykładach dotyczących promieniotwórczości oraz zwiedziła reaktor Maria.
7.Wyjazd do Monaru w Wyszkowie
 Tego samego dnia tj. 7 listopada uczniowie klasy II „c” wraz z wychowawcą klasy panią Emilią Lewandowską i opiekunem medycznym programu „SzPZ” panią Beatą Żebrowską odwiedzili Monar w Wyszkowie. Ta coroczna wizyta w Ośrodku leczenia osób uzależnionych daje możliwość przedstawienia młodzieży coraz to nowych przypadków osobowych. W czasie spotkania z osobami uzależnionymi uczniowie dowiadują się nie tylko o samym uzależnieniu i sposobie walki z nim, ale również poznają koleje życia osób tam mieszkających.
8. ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU
15 listopada 2012 roku  młodzież programu „Szkoła Promocji Zdrowia” spędziła inaczej niż każdy dzień zajęć lekcyjnych. W związku z przypadającym corocznie w trzeci czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu w Sali Widowiskowo-Sportowej  przy ulicy Traugutta odbyła się akcja profilaktyczna mająca na celu propagowanie życia wolnego od nałogów, młodości wolnej od tytoniu,  zdrowego stylu odżywiania pt: „zamiast dymka witaminka”. Do tegorocznej akcji koordynator programu „SzPZ” zaprosił inne funkcjonujące na terenie naszego miasta instytucje. Współudział w akcji potwierdzili: Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych „ Oaza”, Stowarzyszenie NFOZ, Miejski Komitet do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i nauczyciele i dyrekcja z II LO w Ostrołęce. Całą akcję, do której zaproszono młodzież wszystkich ostrołęckich liceów poprowadziła pani pedagog szkoły podstawowej nr 5   - Agnieszka Kornaga-Bałdyga.
 Do udziału w akcji włączyli się również przedstawiciele Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Dyrekcja Szpitala w Ostrołęce. Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Ostrołęka Pan Janusz Kotowski.
Dla uczestników spotkania przygotowano wiele atrakcji:  od konkursu plastycznego pt: „Uzależnienie – pułapka mojego życia” poprzez quiz antynikotynowy i testy wiedzy o uzależnieniach od narkotyków i alkoholu  do badań diagnostycznych i edukacji żywieniowej.
Do konkursu plastycznego przystąpiło ponad 60 osób, spośród których komisja wyłoniła 3 najlepsze prace.     
I miejsce, Paula Gąska – kl. II  c
II miejsce, Klaudia Zabielska – kl. I c
III miejsce, Sandra Bacławska – kl. I c
Quiz antynikotynowy zorganizowano w kategorii drużyn poszczególnych klas.
1.Drużyna kl. II c – Aldona Kordek,Klaudia Pianko,Asia Kowalczyk.
2.Drużyna kl. III c – Justyna Tercjak,Agata Rutkowska,Hanna Kulas.
3.Drużyna kl. I c – Katarzyna Suchecka,Klaudia Łada,Natalia Kowalczuk.
Oprócz tych zmagań przeprowadzono dwa testy wiedzy, do których przygotowywały się osoby z klas promocji zdrowia.
Test wiedzy dotyczący uzależnień od alkoholu – nagrodzeni uczniowie:
1.Dominika Bączek – kl. III c
2.Monika brzózka – kl. III c
3.Małgorzata Zera – kl. I c
Test wiedzy dotyczący uzależnień od narkotyków – nagrodzeni uczniowie:
1.Izabela Bałon – kl. III c
2.Natalia Duch – kl. I c
3.Emilia Szklarczyk – kl. II c
Wszystkie wymienione osoby otrzymały nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Pana Janusza Kotowskiego.
Spośród badań profilaktycznych największą popularnością wśród młodzieży cieszyło się badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Uczniowie, którzy poddawali się badaniu otrzymywali balon o odpowiedniej kolorystyce. Dla osób, którym podczas badania  zaświeciło się zielone światełko, przypadał w udziale  błękitny balon, a w środku karteczka z płucami osoby niepalącej. Natomiast, osobom, u których podczas badania stwierdzono tlenek węgla w wydychanym powietrzu wręczano szary balon z karteczką w środku pokazującą płuca palacza.
Ale to nie wszystkie atrakcje, które w tym dniu się odbyły. Policjanci z KMP w Ostrołęce przygotowali dla uczniów alkogogle. Każdy mógł sprawdzić jak omija się pachołki idąc pod wpływem alkoholu, jak również sprawdzić swoją sprawność  na  symulatorze  jazdy motocyklem.
Dla młodych ludzi  w ramach profilaktyki  zagrali: Wojciech Dudkowski i Adam Wołosz.
Pomiędzy poszczególnymi częściami akcji piosenki śpiewali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się edukacja żywieniowa, którą przedstawiali dietetycy pracujący w szpitalu. Sam wzór koszulek, które mieli na sobie już obrazował o zależnościach wynikających ze sposobu żywienia.
Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękuję. Zapraszam ponownie do wzięcia udziału w kolejnych akcjach organizowanych dla społeczności szkolnej na terenie naszego miasta. Koordynator programu Beata Samorajska.
9. Szkolny konkurs HIV/AIDS
Corocznie 1 grudnia obchodzony jest jako Światowy  Dzień Walki z AIDS. Chcąc zasygnalizować jak ważny jest to problem globalny, jak wiele niesie za sobą problemów społecznych oraz jak ważna jest profilaktyka, uczniowie programu „Szkoła Promocji Zdrowia” wzięli udział w konkursie wiedzy o HIV/AIDS.  W tym roku konkurs ten został przeprowadzony 3 grudnia 2012 roku.
Ten  konkurs poprzedzony był cyklem spotkań z tych zagadnień i miał na celu zmobilizowanie młodych ludzi do podjęcia działań mających zapobieganie temu zjawisku.
Konkurs odbył się w tym samym czasie we wszystkich klasach należących do programu.
Test wiedzy zawierał pytania zarówno otwarte jak i zamknięte i miał na celu wyłonienie uczniów o największym poziomie wiedzy z tego zakresu.
Ogłoszenie wyników nastąpiło 5 grudnia w sali gimnastycznej II LO w obecności dyrekcji szkoły. Nagrody, które ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta otrzymali:
- Tomasz Kozłowski z klasy II c za zajęcie I miejsca,
- Magdalena Modzelewska z klasy III c za II miejsce oraz
- Katarzyna Suchecka z klasy III c za III miejsce.
Korzystając z okazji zbliżających się Mikołajek Koordynator programu rozdał uczniom słodycze  z życzeniami dużo prezentów w dniu następnym.
Natomiast 3 grudnia 2012 roku na terenie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego odbyła się akcja profilaktyczna dla społeczności lokalnej, w trakcie której młodzież wykonywała pomiary ciśnienia i tętna oraz określała wagę pacjentów i wzrost wyliczyć wskaźnik BMI.
 W tym samym czasie pielęgniarki pracujące w programie „Sz.P.Z” wraz z panią Elizą Gołębiewską mierzyła pacjentom trójglicerydy, cholesterol oraz cukier, a pozostali uczniowie klasy I „c” rozdawali na terenie szpitala ulotki informacyjne na temat HIV/AIDS. W tym dniu na terenie szpitala ustawiono plakaty związane z tematyką akcji.
10. Mikołajki na Oddziale Dziecięcym.
6 grudnia 2012 roku jak co roku uczniowie klasy II c wzięli czynny udział w akcji mikołajkowej organizowanej dla dzieci chorych leczonych w ostrołęckim szpitalu. Co roku młodzież przygotowuje szereg zabaw dla dzieci, aby w tym szczególnym dniu umilić pobyt pomiędzy zabiegami.
W tym roku jak zawsze była gitara, zabawy, upominki, prawdziwy mikołaj z długą siwą brodą oraz pani „kurpianka”, która uczyła wykonywać ozdoby choinkowe z bibułki, szyszek i słomy. Nie obyło się bez pysznego tortu. Szybko minął czas, a dzieci choć na chwilę zapomniały o chorobie.
11. Spotkanie wigilijne klasy III c
19 grudnia 2012 roku w ramach zajęć modułu VIII – żywienie; spożywanie posiłków, pora i  miejsce,  Koordynator programu wraz z dietetykiem panią Agatą Szczepanek przedstawili zwyczaje żywieniowe należące do okresu świąt Bożego Narodzenia. Wspólne życzenia, kolędowanie i polska tradycyjna kapusta wigilijna umiliła ten przedświąteczny czas.
12. Choinka dla dzieci.
12 stycznia 2013 roku młodzież klasy II „c” wzięła udział w zabawie choinkowej zorganizowanej przez rady dwóch osiedli naszego miasta. Uczniowie przygotowali wspólne zabawy dla maluchów jak również zadbali  o rodziców. Osobom dorosłym wykonywano pomiary ciśnienia krwi, obliczano wskaźnik BMI, przeprowadzono edukację żywieniową. Natomiast dzieciom zapewniono wspólną zabawę wykonując figurki z balonów, malując twarze oraz prowadząc konkurs plastyczny. Wszyscy świetnie się bawili.
Zmieniony: Piątek, 03 Styczeń 2014 14:12
 
Wycieczka do Ośrodka dla Niewidomych w Laskach (2012)
Poniedziałek, 16 Grudzień 2013 11:40
Klasa 1c jak co roku, w ramach programu Szkoły Promocji Zdrowia, pojechała na wycieczkę edukacyjną do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach koło Warszawy.
Jest to znana w Polsce placówka oświatowa zajmującą się edukacją osób niewidomych i słabowidzących. Posiada wieloletnie doświadczenie w edukacji i rewalidacji osób ze znaczną i całkowitą dysfunkcją wzroku. Uczniowie realizują programy edukacyjno-wychowawcze dostosowane do własnych możliwości i rozwoju intelektualnego. Jednocześnie otrzymują wszechstronną pomoc w rozwoju czynności życia codziennego, samodzielnego poruszania się, orientacji w przestrzeni, a także rehabilitacji resztek wzroku. W Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym mogą skorzystać z pomocy specjalistycznej dzieci z niepełnosprawnością wzrokową, które nie są uczniami Ośrodka.
W czasie wizyty  młodzież naszej szkoły mogła zapoznać się z historią i zasadami funkcjonowania zakładu, poznać dzieci w przedszkolu, jak również zobaczyć pomoce dydaktyczne i materiały edukacyjne stosowane w edukacji dzieci i młodzieży niewidomej.
Zmieniony: Wtorek, 17 Grudzień 2013 11:47
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 87 z 110