Aktualności
Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów
Czwartek, 25 Listopad 2010 11:25

Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów corocznie przypada na trzeci czwartek listopada. W tym roku dzień ten na terenie naszego Liceum obchodzono 18 listopada.
Młodzież programu „Szkoły Promocji Zdrowia” od samego rana przygotowywała szkołę do obchodów tego dnia. Napompowano ok. 300 balonów, które w środku zawierały karteczkę ze szkodliwymi substancjami, jakie powstają w czasie spalania papierosa. Przygotowano stoiska z ulotkami dotyczącymi palenia tytoniu, oraz ze sprzętem medycznym do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Rozstawiono stoisko Milandii i rozdawano liczniki kalorii. Na korytarzach szkoły rozwieszono hasła promujące rzucenie palenia tytoniu, oraz plakaty, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt: „Licealisto – wybierz życie bez palenia”. W konkursie wzięło udział ponad 40 plakatów, z których komisja w składzie: pani dyrektor Teresa Gierwicz, nauczyciele: Agnieszka Pragacz, Ewa Dylewska, Marta Sobczak, Grzegorz Zawrotny oraz pielęgniarka Grażyna Żebrowska za najlepszy uznała plakat Karoliny Podgajnej z kl. 2c, kolejne miejsca przyznano Marlenie Orzołek kl. 1c oraz  Magdalenie Wiskiej kl. 2c.
Wymienione osoby otrzymały wartościowe nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęka.
Nagrodzonym gratuluję, pozostałych uczniów zachęcam do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez koordynatora programu „Szkoła Promocji Zdrowia”.
Pozdrawiam. Beata Samorajska.

 

  

Zmieniony: Czwartek, 25 Listopad 2010 13:00
 
Narodowe Święto Niepodległości - dwa koncerty CANTILENY
Piątek, 12 Listopad 2010 21:12

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości - 10 listopada - Chór Szkolny CANTILENA zaprezentował program słowno - muzyczny przypominający drogę Polski do wolności po ponad stuletniej niewoli. Program wykonano:

               *   w sali bankietowej ARKADIA w Kordowie podczas uroczystej sesji Rady Gminy Olszewo Borki z udziałem władz Powiatu i Województwa  Mazowieckiego:

                     - Wojewody Mazowieckiego _ Jacka Kozłowskiego, Starosty Ostrołęckiego - Stanisława Kubła

                *    w Szkole dla społeczności szkolnej - nauczycieli i uczniów II LO.

Był to drugi występ z CANTILENĄ  27 Chórzystek przyjętych w bieżącym roku szkolnym spośród uczennic klas pierwszych. Duży to wysiłek ale i duża satysfakcja z udanych występów. Dla Oli Kowalskiej,Klaudii Przeradzkiej i Mateusza Grzybowskiego był to także pierwszy udany debiut solowy:

            -  Oli Kowalskiej w pieśni WIDZIAŁAM JA ORŁA

            -  Klaudii Przeradzkiej w duecie z Mateuszem Grzybowskim w pieśni BYWAJ DZIEWCZĘ ZDROWE

   W programie wykonanym w Szkole wystąpiły z Chórem wybrane uczennice z klasy II D oraz chłopcy z klasy II D i II B.  Program prowadziła  recytująca także fragmenty poezji C.K. Norwida, doskonała w tej sztuce  - Ewelina Lipka. Gorące przyjęcie programów było zapłatą za trud włożony w ich przygotowanie. Brawo Dziewczęta i Chłopcy !!!

 

 


Zmieniony: Wtorek, 16 Listopad 2010 13:08
 
Święto Niepodległości
Środa, 10 Listopad 2010 14:14

„Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć.”

 

         Dnia 10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczystość.

        Chór Cantilena wykonał wiązankę pieśni patriotycznych. Dyrektor p. Ryszard Kaliszewski złożył gratulacje dyrygentowi chóru – p. Henrykowi Gadomskiemu, który otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego. Podziękował też za wszechstronną działalność artystyczną.

Podczas uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru nowym pocztom.

Akademię przygotowały klasy Ie i IId wraz z opiekunami: p. M. Kaliszewską, p. B. Kotowską i p. E. Lewandowską.

 

  

Zmieniony: Środa, 10 Listopad 2010 14:51
 
Konkurs plastyczny
Poniedziałek, 08 Listopad 2010 12:46

Dnia 18.11.2010 r.  w ramach „Światowego Dnia Rzucania Palenia”  Szkoła Promocji Zdrowia organizuje akcję promującą życie bez palenia.

W związku z powyższym ogłasza konkurs na plakat pt. „Licealisto, wybierz życie bez papierosa”.

Plakaty mogą być wykonane dowolną techniką i powinny mieć wymiary 50 x 70 lub 60 x 80. Prace należy złożyć do 16.11.2010 r. do pani Ewy Dylewskiej.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18.11.2010 r. na długiej przerwie o 13.05 w trakcie trwania akcji.  Zapraszamy do wzięcia udziału - atrakcyjne nagrody.

Organizator
Szkoła Promocji Zdrowia

 


Zmieniony: Poniedziałek, 15 Listopad 2010 12:38
 
CANTILENA na Festiwalu Literackim KUPISZEWIADA
Sobota, 06 Listopad 2010 10:55

4 listopada w MBP CANTILENA  wystąpiła na Festiwalu Literackim KUPSZEWIADA z programem utworów chóralnych do tekstów poetów ostrołęckich; - Dionizego Maliszewskieg, Ireny Knapik Machnowskiej i Edwarda Kupiszewskiego - patrona Festiwalu. Licznie zgromadzona publiczność gorąco przyjęła zaprezentowany program. W koncercie po raz pierwszy wystąpiły nowoprzyjęte Chórzystki z klas pierwszych. Był to ich udany debiut. Partie solowe wykonały: Klaudia Przeradzka w utworze  TĘSKNOTA do słów Ireny Knapik Machnowskiej z akompaniamentem skrzypcowym Asi Kacprzak i Asia Kacprzak w utworze PIOSENKA NA POŻEGNANIE do słów Edwarda Kupiszewskiego. Zapowiadała i recytowała Ewelina Lipka. Autorem muzyki wszystkich utworów jest dyrygent CANTILENY - Henryk Gadomski

 

  

Zmieniony: Poniedziałek, 15 Listopad 2010 12:54
 
Pielgrzymka maturzystów 2010
Piątek, 22 Październik 2010 11:29  

 
„Marsz różowej wstążeczki”
Wtorek, 19 Październik 2010 10:53

16 października 2010 r. uczniowie programu „Szkoła Promocji Zdrowia” wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w akcji prozdrowotnej organizowanej w ramach „Dni walki z rakiem”.
Młodzież z różowym balonikiem w ręku i hasłem na ustach „my się raka nie boimy, skorupiaka zwyciężymy” propagowała profilaktykę raka piersi.
W ramach tej akcji ogłoszono konkurs na plakat pt: „Dni walki z rakiem”, który rozstrzygnięty został w trakcie trwania akcji.
I miejsce otrzymał plakat – Sylwii Orzechowskiej (kl.Ic) pt. „Wcześnie wykryty rak może być wyleczony”;
II miejsce otrzymała Justyna Łada (kl. IIc) za plakat pt. „Przekroczyć zwrotnik raka”;
III miejsce przyznano Karolinie Brodzik (kl. IIc) za plakat pt.„Profilaktyka twoją szansą”
Poza tym przyznano wyróżnienia za 4 plakaty dla: Brzostek Aleksandry, Karoliny Stryjek, Dominiki Bączek i Hanny Kulas oraz dla Karoliny Podgajny.
Nagrodzone plakaty wyeksponowane są w Szpitalu Specjalistycznym na holu głównym.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękuję, a nagrodzonym gratuluję.
Koordynator programu Beata Samorajska.

 Zmieniony: Środa, 20 Październik 2010 08:29
 
Dzień Edukacji Narodowej 2010
Piątek, 15 Październik 2010 07:54 
Wycieczka do Białowieży
Wtorek, 12 Październik 2010 13:08

23 września 2010 r. klasa II c w ramach Szkoły Promocji Zdrowia przebywała na wycieczce w Białowieży. Zwiedzając trasy w obszarze dawnego Rezerwatu Ścisłego młodzież miała okazję zobaczyć przyrodę która rządzi się własnymi prawami.

W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym uczniowie oglądali zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki i historycznego użytkowania Puszczy. Wszystkie zagadnienia przyrodnicze przedstawiane są blokami problemowymi za pośrednictwem realistycznych dioram przedstawiających zwierzęta, grzyby, rośliny w ich naturalnych środowiskach. W realizacji dioram wykorzystano wiele środków ekspresyjnego wyrazu: światło sceniczne, dźwięki (jak naturalne odgłosy ptaków, dużych ssaków), wielkoformatowe, barwne fotografie, makiety.
Zaś w Rezerwacie Pokazowym Żubrów można zobaczyć z bliska (oprócz oczywiście żubrów) wilki, dziki, jelenie, konika polskiego, rysia i żubronia, które są eksponowane w warunkach półnaturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością.

Piękna pogoda i uroki Puszczy Białkowskiej pozostawiły wiele niezapomnianych wrażeń.

  

 

Zmieniony: Środa, 13 Październik 2010 08:18
 
Spotkanie integracyjne
Wtorek, 12 Październik 2010 11:14
1 października 2010 r. klasy Ic i IIIc wybrały się do Parku Rozrywki „Knieja”. Było to spotkanie integracyjne w ramach Szkoły Promocji Zdrowia, podczas którego młodzież miała okazję zagrać w paintball i sprawdzić swoje możliwości w parku linowym. Po wzmożonym wysiłku można było zjeść pyszną kiełbaskę pieczoną na ognisku, zdrowe sałatki oraz produkty z  Milandii. Wszyscy bawili się świetnie i czas szybko płynął.

 

  

Zmieniony: Środa, 13 Październik 2010 08:14
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 86 z 91