Aktualności
Spotkanie z poetą
Środa, 20 Kwiecień 2011 12:52

            15 kwietnia 2011 roku w bibliotece szkolnej gościliśmy pana Stanisława Kałuckiego- poetę ostrołęckiego, członka Związku Literatów Polskich. Nasz gość jest laureatem kilku konkursów poetyckich: Wojewódzkiego Konkursu Literackiego (Ostrołęka, 1982 r.- pierwsze miejsce; 1983- trzecie miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu w Jastrzębiu Zdroju, 1985- trzecie miejsce, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Strzelcach Krajeńskich, 1986 r. – wyróżnienie.
               N początku spotkania młodzież klasy II b recytowała wiersze poety z tomiku pt. „Na pochyłej czasu”. Potem pan Stanisław zaprezentował tomiki wierszy, które wydał. Niektóre wiersze oraz fraszki odczytał. Przedstawił także fragmenty „Baśni i opowiastek z krainy zwanej Kurpsiami”. Opowiadał też o swoim pochodzeniu, życiu, pracy i zainteresowaniu poezją. Wspominał dzieje Kurpiów oraz wielkich Polaków wywodzących się z tego regionu. Następnie uczniowie zadawali poecie pytania.
              Poeta urozmaicił spotkanie mini- konkursem wiedzy o członkach Klubu Literackiego „Narew”. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę tomiki poezji „Jasność Pana”.
              Spotkanie było okazją do utrwalenia i poznania realiów życia Kurpiowszczyzny, regionalnych obyczajowości i tradycji.
              Życzymy panu Stanisławowi Kałuckiemu wielu osiągnięć twórczych oraz sukcesów w dziedzinie literackiej.

 

  

 
Finalista Olimpiady Geograficznej
Wtorek, 19 Kwiecień 2011 08:07

W dniach 15-17 kwietnia br. w Gorzowie-Wielkopolskim odbył się finał XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Uczeń klasy 3g Arkadiusz Plona zdobył tytuł finalisty tej olimpiady.

Serdecznie gratuluję sukcesu Arkowi, jego Rodzicom oraz opiekunowi merytorycznemu pani Lidii Górskiej.

 

Dyrektor R.Kaliszewski.

 
Pierwszy program Grupy Kameralnej CANTILENY
Poniedziałek, 18 Kwiecień 2011 20:34

Grupa Kameralna Chóru CANTILENA 2 krotnie wykonała swój pierwszy program, a mianowicie:                                                                                                            

  10 kwietnia b.r. w Kościele Farnym i 17 kwietnia - w Kościele p.w. Św. Wojciecha w Ostrołęce - Wojciechowicach. Program stanowiły dawne i współczesne pieśni wielkopostne i pasyjne w układzie na 3 głosowy chór mieszany. W pełni udane pierwsze koncerty dodały nam zachęty do kontynuowania tej kameralnej formy chóralnej. Tak więc powstanie Chóru Kameralnego stało się faktem. Będzie on funkcjonował niezależnie od dużego Żeńskiego Chóru CANTILENA  w dotychczasowym kształcie. Chór Kameralny, który jeszcze nie ma swojej nazwy, jest także szansą dla chłopców. Aktualny skład Chóru Kameralnego to: 4 soprany, 3 alty i 3 głosy męskie. Docelowo nie będzie przekraczał liczby 18 osób. Specjalne zaproszenie kierujemy do uzdolnionych muzycznie chłopców z klasy I naszej Szkoły lub innej szkoły ponadgimnazjalnej.                                         

  Wszystkim Chórzystkom i Chórzystom życzę radosnych Błogosławionych Świąt Wielkanocnych a dodatkowo Chórzystkom - Maturzystkom pomyślnych egzaminów maturalnych. / Zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmu na stronie Moja Ostroleka z koncertu w Wojciechowicach. /                                                                        

 

Dyrygent Chóru - Henryk Gadomski                               

Zmieniony: Wtorek, 19 Kwiecień 2011 08:04
 
III Festiwal Nauki
Piątek, 15 Kwiecień 2011 16:34

W dniu 15 kwietnia 2011 roku odbyła się w naszej szkole III edycja Festiwalu Nauki. Prezentacje multimedialne, doświadczenia naukowe, modele i prace uzdolnionych uczniów, to wszystko co mogliśmy zobaczyć. Odbywający się od 3 lat Festiwal Nauki przyciąga wielu pasjonatów wiedzy praktycznej z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. W tym roku oprócz naszej młodzieży gościliśmy uczniów Gimnazjum  Nr 2 i Gimnazjum STO w Ostrołęce. Szczególnym gościem imprezy była Pani Teresa Michalak - Dyrektor Ostrołęckiej Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Dziękuję  wszystkim prezentującym swoje dokonania, ich opiekunom - nauczycielom przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz Pani D.Glabas-Ciak, która organizacyjnie przygotowała tegoroczny Festiwal.

 

Dyrektor R.Kaliszewski

 

  

 

 

Zmieniony: Wtorek, 19 Kwiecień 2011 14:51
 
Laureat OLiJP
Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011 09:44

W dniach 6-9 kwietnia 2011r w Konstancinie odbył się finał XLI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uczeń klasy 2b - Wojciech Jędrzej Kordyzon - po przejściu eliminacji pisemnych i ustnych uzyskał tytuł Laureata XLI OLiJP. Opiekunem merytorycznym Wojtka była pani Anastazja Dzwonnik-Załęska.

Wojtkowi i jego rodzicom oraz opiekunowi gratulujemy sukcesu.

 

Dyrekcja i cała społeczność II LO im.C.K.Norwida

Zmieniony: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011 09:50
 
Wycieczka klas 2h i 1f
Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011 09:18
 


 
Spotkanie z Prezesem Fundacji dla Somalii
Czwartek, 31 Marzec 2011 12:49

24 marca podejmowaliśmy w naszej szkole niecodziennego gościa. Był nim Prezes Fundacji dla Somalii Abdulcadir Gebeire Farah, historyk, który ukończył Uniwersytet Umdurman w Sudanie, o specjalizacji: historia i cywilizacja. Nasz Gość posługuje się językami: arabskim, angielskim, polskim, somalijskim i suahili. Pracował jako wykładowca wyższej szkoły w Jemenioe, Institute for Socjal Studies. W 2007 roku był współzałożycielem i wiceprezesem Fundacji dla Somalii. W październiku 2010 objął stanowisko prezesa Fundacji. Zajmuje się programami integracyjnymi, koordynacją projektów o charakterze edukacyjnym i humanitarnym w Polsce i Somalii.

Gość okazał się człowiekiem niezwykle błyskotliwym, docipnym, otwartym i bezpośrednim. Na spotkaniu z uczniami klas I E i I D krótko opowiedział o swoich przeżyciach z czasów szkolnych, o trudnej drodze do zdobycia wykształcenia. Przybliżył obecną sytuację Somalii, od 20 lat pogrążonej w wojnie domowej i pozbawionej pomocy humanitarnej z zewnątrz.

Jego opowieść brdzo poruszyła serca młodzieży i nauczycieli.

   

Krystyna Kowalska i Hanna Puch 

 

Zmieniony: Wtorek, 05 Kwiecień 2011 13:18
 
Warsztaty holograficzne (03.2011r)
Poniedziałek, 28 Marzec 2011 12:48

W dniu 24 marca 2011 roku kolejna grupa uczniów z klasy IId z wychowawcą panią Beatą Kotowską uczestniczyła w warsztatach holograficznych na Politechnice Warszawskiej. Pod czujnym okiem doktorantów Wydziału Fizyki nasi uczniowie samodzielnie wykonali hologramy, które można oglądać w świetle laserowym.
    Za 2 tygodnie wykonają hologramy na światło widzialne.
    Warsztaty dają naszym uczniom możliwość spotkania się z pracownikami naukowymi Politechniki Uczniowskiej, poszerzają ich zainteresowania i inspirują do dalszego rozwoju.    Zajęcia odbywają się zawsze w bardzo przyjacielskiej atmosferze.

   

Wpisała Renata Chodkowska
Zmieniony: Wtorek, 29 Marzec 2011 07:52
 
Spotkanie w „Ratuszu”
Poniedziałek, 28 Marzec 2011 12:05

25 marca 2011 roku delegacja w składzie: Paweł Faderewski, uczeń klasy IId, Renata Chodkowska, nauczyciel fizyki i Ryszard Kaliszewski, dyrektor szkoły, gościła w Urzędzie Miasta.
Pan Prezydent Janusz Kotowski zorganizował spotkanie podsumowujące Olimpiadę Wiedzy Technicznej.
Przypominamy, że Paweł Faderewski osiągnął najlepszy wynik w eliminacjach okręgowych w grupie mechaniczno-budowlanej, a Michał Stolarczyk zajął III miejsce.
Spotkanie zakończyło się gratulacjami dla wybitnych uczniów naszego miasta i symbolicznymi prezentami.

   

 
Frankofonia 2011
Poniedziałek, 28 Marzec 2011 11:51
    24 marca, odbyły się kolejne, piąte już, obchody Międzynarodowego Dnia Frankofonii organizowane przez  ostrołęckie szkoły: I LO, II LO i ZSZ nr 4.
Młodzież naszej szkoły przygotowała na tę okazję imponujący program artystyczny przybliżający frankofońskie kraje Afryki, Australii i Oceanii.
Nasze dziewczyny , przebrane za Murzynki, w afrykańskiej scenerii, żywiołowo  wykonały tańce inspirowane klimatami Afryki. Były też nastrojowe piosenki przy akompaniamencie gitar. Imprezę brawurowo prowadzili nasi prezenterzy,
Gościem specjalnym naszego programu był Pan Abdulcadir Gebeire Farah – Prezes Fundacji Dla Somalii
    Nam występ naszych uczniów bardzo się podobał. Mamy nadzieję, że szczęśliwcy, oglądający imprezę na żywo, podzielają nasze zdanie. Pozostałych zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego widowiska.
Krystyna Kowalska
Hanna Puch


Podczas imprezy wręczono nagrody zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu Różne Oblicza Frankofonii, którego ostatni etap odbył się 18 marca. ( kilka zdjęć z konkursu również dołączamy)
Zwycięzcami zostali;
  • I miejsce zdobyła Klaudia Kostrzewska  I LO
  • II miejsce Kamila Milewska II LO
  • II miejsce Kacper Kempisty II LO
  • IV miejsce Maciej Mikulec II LO    
                                                                           Krystyna Kowalska

   

 

 

Zmieniony: Wtorek, 05 Kwiecień 2011 09:31
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 83 z 91