Aktualności
Konferencja naukowa pt. "C.K.Norwid i jego miejsce we współczesnej edukacji"
Poniedziałek, 26 Wrzesień 2011 08:51

     23 września 2011 r. w naszej szkole odbyła się konferencja naukowa pt.  "Cyprian Kamil Norwid i jego miejsce we współczesnej edukacji". Głównym organizatorem konferencji było Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe, osobami prowadzącymi dr Kazimierz Parszewski (wiceprezes OTN i prof. Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Społecznej w Ostrołęce) i dr Jan Mironczuk, nauczyciel II LO i członek Prezydium OTN.
    W czasie konferencji zaprezentowano 6 referatów naukowych, odnoszącymi się do zagadnień historycznych, literackich, artystycznych, językowych oraz miejsca Norwida w dzisiejszym nauczaniu. Prelegentami byli kolejno: dr Jerzy Kijowski (historyk, wiceprezes OTN). prof. dr hab. Wiesław Rzońca (badacz Norwida, wykładowca na UW), dr Agnieszka Zielińska (badaczka towianizmu, pracownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli), dr Dorota Czyż (wykładowca ZKN w Ostrołęce), dr Agata Soczyńska (wykładowca ZKN w Ostrołęce), mgr Anastazja Dzwonnik-Załęska (nauczyciel języka polskiego w II LO).
    Konferencja została także wzbogacona występem chóru szkolnego pod kierunkiem mgr Henryka Gadomskiego,  uczniów z I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie oraz poezją śpiewaną, którą wykonali uczniowie II LO pod kierunkiem mgr Agnieszki Wołosz. Całość została podsumowana przez prof. W. Rzońcę, który podziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom.

 Zmieniony: Środa, 28 Wrzesień 2011 06:51
 
Spotkanie z poetą
Poniedziałek, 26 Wrzesień 2011 08:25
          21.09.20011 r. o godz. 13.00 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie młodzieży klasy III z poetą panem Wiesławem Mikulskim, mieszkańcem Ostrołęki. Na co dzień  pracuje jako nauczyciel religii w ZSZ nr 4 w Ostrołęce. Ukończył teologię w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, Studia Podyplomowe Filologii Polskiej w Pułtusku oraz bibliotekarstwo.

         Wiersze pana Wiesława Mikulskiego nagradzane na licznych konkursach, publikowane były w wielu czasopismach w kraju i za granicą. Wydał kilka tomików wierszy. Większość z nich zawiera utwory osadzone w nurcie metafizycznym. Wiersze poety wzruszają, skłaniają do refleksji i zadumy.

          Podczas spotkania pan Wiesław opowiadał o zainteresowaniu poezją, o natchnieniu i tematyce swojej twórczości. Następnie młodzież wysłuchała recytacji wierszy w wykonaniu autora.

         Na pamiątkę spotkania poeta podarował naszej bibliotece kilka tomików wierszy pt. „Nadzieje i czas” oraz „Kielich jesieni”.

         Zapraszamy do lektury.

 
 


Zmieniony: Wtorek, 25 Październik 2011 08:57
 
Udział CANTILENY w koncercie z Lomżyńską Orkiestrą Kameralną
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2011 08:41

W dniu 11 września CANTILENA brała udział w Koncercie Inauguracyjnym VII Festiwalu SACRUM ET MUSICA im Jana Pawła II. Na zaproszenie Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży wraz z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną i połączonymi chórami szkół muz. w Łomży i w Ostrołęce wykonała program złożony z Psalmów Dawida z muz. współczesnego kompozytora Zbigniewa Małkowicza. Partie solowe wykonały solistki z Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania. Koncert został wykonany w Katedrze Łomżyńskiej o godz. 13.00, a na stępnie powtórzony w Kościele Zbawiciela Świata w Ostrołęce o godz. 19.00. Pełną satysfakcję dało wykonawcom gorące przyjęcie wykonanego koncertu zarówno w Łomży jak i w Ostrołęce. Był to już trzeci program CANTILENY wykonany wspólnie z profesjonalną Orkiestrą.  Chórzystkom CANTILENY gratuluję udanych koncertów i dziękuję za duży wysiłek związany z przygotowaniem i wykonaniem pięknego i ambitnego programu.         

                                                                                       Dyrektor Szkoły - mgr Ryszard Kaliszewski

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 12 Wrzesień 2011 09:04
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
Czwartek, 01 Wrzesień 2011 17:23

 
 
Nauczyciel naszej Szkoły laureatem Nagrody im Ks. W. Skierkowskiego
Środa, 31 Sierpień 2011 10:49
    Nauczyciel naszej Szkoły Pan Henryk Gadomski został laureatem Nagrody im. Ks. Władysława Skierkowskiego „ZA WYBITNE ZASŁUGI  DLA  KULTURY KURPIOWSKIEJ”.  Nagroda została wręczona podczas MIODOBRANIA - dorocznej imprezy folklorystycznej w Myszyńcu – Zawodziu w dniu 28 sierpnia b.r. W laudacji poprzedzającej wręczenie Nagrody – Statuetki z wizerunkiem Ks. W. Skierkowskiego, Dyplomu specjalnego i kwoty pieniężnej, Przewodniczący Kapituły wymienił ważniejsze dokonania Laureata, między innymi:
    Publikacja 3 tomowego dzieła pt. Puszcza Kurpiowska w pieśni” z rękopisów Ks. Władysława Skierkowskiego,
    Publikacja „ Śpiewnika Kurpiowskiego” w dialekcie kurpiowskim
    Opracowania  pieśni kurpiowskich na chór a' cappella oraz na Chór z zespołem instrumentalnym,
    Znaczące w skali krajowej sukcesy Chóru CANTILENA
Warto dodać, że była to I edycja Nagrody im. Ks. Władysława Skierkowskiego ustanowionej przez Samorząd Miasta i Gminy Myszyniec w ROKU KS. W. SKIERKOWSKIEGO NA MAZOWSZU.
    Naszemu Laureatowi – panu Henrykowi Gadomskiemu składamy serdeczne gratulacje.

                            Dyrektor Szkoły   mgr Ryszard Kaliszewski
 
Rozpoczęcie roku 2011/2012
Czwartek, 25 Sierpień 2011 12:52

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice.

 

   Informuję, że dnia 1 września o godzinie 9:30 rozpoczyna się inauguracja roku szkolnego 2011/20112. Uroczystość poprzedzona jest Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem NNMP o godzinie 8:00.

   Serdecznie zapraszam do udziału w uroczystościach.

 

Z poważaniem Dyrektor szkoły Ryszard Kaliszewski.

 

 
Matura 2010/2011
Czwartek, 30 Czerwiec 2011 10:11
    Z satysfakcja informujemy, iż na 255 uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego 100% absolwentów otrzymuje w dniu dzisiejszym świadectwa maturalne.

Poniżej najwyższe wyniki z poszczególnych przedmiotów:


MATEMATYKA:


Poziom podstawowy

25 uczniów uzyskało najwyższy wynik 100%
11 uczniów uzyskało wynik 98 %
14 uczniów uzyskało wynik  96%
Poziom rozszerzony
3 uczniów uzyskało najwyższy wynik 100%, uczniowie ci uzyskali również najwyższy wynik 100% w poziomie podstawowym
1 uczeń wynik 92%
2 uczniów wynik 90%

 

JĘZYK ANGIELSKI

Poziom podstawowy

38 uczniów uzyskało wynik 100%
1 uczeń uzyskał wynik 99%
36 uczniów uzyskało wynik 98 %
13 uczniów uzyskało wynik 97 %
20 uczniów uzyskało wynik 96 %
5 uczniów uzyskało wynik 95%
Poziom rozszerzony
3 uczniów uzyskało wynik 100%
1 uczeń uzyskał wynik 92%
2 uczniów uzyskało wynik 90%
JĘZYK POLSKI

Poziom podstawowy
1 uczeń uzyskał wynik 100 %
Poziom rozszerzony
1 uczeń uzyskał wynik 100 %
Gratuluję uzyskania wysokich wyników naszym absolwentom, nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom. Życzę trafnych wyborów kierunków studiów, dobrego wakacyjnego wypoczynku i wszelkiej pomyślności.

                              Dyrektor szkoły Ryszard Kaliszewski


Zmieniony: Czwartek, 30 Czerwiec 2011 10:33
 
Niezwykłe wyróżnienie
Środa, 29 Czerwiec 2011 16:28

Nauczyciel naszej Szkoły - Pan Henryk Gadomski został Honorowym Obywatelem Gminy Kadzidło. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjął Samorząd Gminy Kadzidło w uznaniu szczególnych zasług dla kultury kurpiowskiej, między innymi za zredagowanie i przygotowanie do druku 3 tomowego dzieła  PUSZCZA KURPIOWSKA W PIEŚNI z rękopisów Ks. Władysława Skierkowskiego, i wiele innych prac z zakresy kultury i sztuki ludowej a także znaczące w skali kraju sukcesy Chóru CANTILENA. Wraz z przyznaniem honorowego tytułu, przyznano nagrodę - Kurpiowskiego Nepomuka - ponad metrowa statuetka, rzeźba przedstawiająca Św. Jana Nepomucena . /Św. Jan Nepomucen - pierwszy męczennik tajemnicy spowiedzi św.  + 1383 r. utopiony w Wełtawie, patron dobrej sławy, chroniący przed utopieniem, wylewem rzek. Kapliczki z Jego wizerunkiem można spotkać nad brzegami rzek w pobliżu mostów, kładek nie tylko na Kurpiowszczyźnie / Warto dodać, że Pan Henryk Gadomski jest pierwszym laureatem tej Nagrody, którą Samorząd Gminy Kadzidło zamierza także w przyszłości, raz w roku, przyznawać osobom szczególnie zasłużonym dla Kurpiowszczyzny. Społeczność szkolna składa Panu Henrykowi serdeczne gratulacje. 

                                                                                Dyrektor Szkoły mgr Ryszard Kaliszewski

 

Zmieniony: Czwartek, 30 Czerwiec 2011 07:32
 
Koncert CANTILENY na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego - Kadzidło 2011
Wtorek, 28 Czerwiec 2011 20:01
25 czerwca b.r CANTILENA  wzięła udział w programie pieśni kurpiowskich inaugurującym Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny - Kadzidło 2011. Do programu nasz Chór zaprosił grupy muzyczne z Gimnazjum w Kadzidle, Dylewie, Chudku i Wachu. Ponad 100 osobowy Chór z Zespołem Instrumentalnym złożonym z nauczycieli muzyki, wykonał 9 opracowań pieśni kurpiowskich ze zbioru PUSZCZA KURPIOWSKA W PIEŚNI - Ks. Władysława Skierkowskiego włączając się w ten sposób w trwające obchody " Roku Ks. W. Skierkowskiego na Mazowszu". Partie solowe wykonali: Apolonia Nowak, Kasia Bałdyga / aktualnie studentka Uniwersytetu im. Prymasa S. Wyszyńskiego /, Henryk Kulesza. Udany program prowadziły z dużą swobodą prowadziły Asia i Kasia Kaczyńskie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronach internetowych, między innymi:  Moja Ostroleka, eOstroleka,  Urząd Gminy Kadzidło.
Zmieniony: Środa, 29 Czerwiec 2011 12:08
 
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011
Środa, 22 Czerwiec 2011 12:34

Gratuluję uzyskanych wyników edukacyjnych. Dziękuję Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Młodzieży za wspólny wysiłek, który przyniósł pożądane efekty i satysfakcję. Dziękuję instytucjom wspomagającym realizację statutowych zadań szkoły. Życzę wszystkim wspaniałych wakacji, interesująco i bezpiecznie spędzonego czasu oraz niezapomnianych przygód.

 Dyrektor R.Kaliszewski.

  

Zmieniony: Środa, 13 Lipiec 2011 11:30
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 81 z 91