DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Matura poprawkowa
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 22 Sierpień 2022 08:06

Poprawkowy egzamin maturalny odbędzie się we wtorek, 23.08.2022r, o godzinie 9:00.

  • Matematyka - sala 15
  • Język angielski - sala 16
Zmieniony: Poniedziałek, 22 Sierpień 2022 08:08
 
Pożegnaliśmy Paula Jonathana Kosikowskiego
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 16 Sierpień 2022 13:11

P2a.png

Zmieniony: Poniedziałek, 22 Sierpień 2022 10:52
 
Panie Profesorze, gratulujemy!
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 29 Lipiec 2022 06:50

nagr MEN   Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację o osiągnięciach pana profesora Henryka Gadomskiego – dyrygenta chóru CANTILENA. Nauczyciel o najdłuższym stażu i największym dorobku zawodowym został uhonorowany w dn. 24 maja 2022 roku prestiżową nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za upowszechnianie kultury ludowej.

   Prezydent Miasta Ostrołęki również wyróżnił Pana Profesora za całokształt wieloletniej twórczości w dziedzinie muzyki. W ten sposób doceniony został trud pana Gadomskiego włożony w prowadzenie chóru CANTILENA, który niedawno obchodził jubileusz 40 – lecia swojego istnienia. Ponadto Kapituła powołana przez pana prezydenta Łukasza Kulika podkreśliła zasługi pana Henryka Gadomskiego na rzecz promowania kultury kurpiowskiej poprzez działalność w stowarzyszeniach kulturalnych oraz liczne publikacje regionalistyczne, m. in. Mówimy po kurpiowsku: elementarz do nauki dialektu kurpiowskiego czy Puszcza Kurpiowska w pieśni.

   Ponadto pan Henryk Gadomski otrzymał nagrodę patrona II LO C.K. Norwida PROMETHIDION ustanowioną przez Radę Pedagogiczną naszej szkoły. Dyrygent CANTILENY został ten sposób wyróżniony za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianiu kultury i sztuki.


Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.

 

promet 2lo

Zmieniony: Piątek, 29 Lipiec 2022 09:16
 
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 29 Czerwiec 2022 07:14

IMG_0979_Copy_Copy.jpgUroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w dniu 24 czerwca 2022r. rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Następnie uczniowie i nauczyciele zebrali się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia. Pan Dyrektor Krzysztof Jankowski powitał przybyłych gości, m.in. Pana Mirosława Augustyniaka - radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Panią Grażynę Chrzaniuk - inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki, Panią Beatę Samorajską - koordynator Szkoły Promocji Zdrowia, Panią Renatę Sawicką - Przewodniczącą Rady Rodziców. Pan Dyrektor pogratulował uczniom osiągniętych wysokich wyników w nauce. Podsumował miniony rok szkolny, zaznaczając, że był to czas wytrwałej pracy, uwieńczonej licznymi sukcesami uczniów na olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych. Gratulował młodzieży ukończenia kolejnego etapu nauki. Podziękował nauczycielom za zaangażowanie, wysiłek oraz sumienną pracę, a rodzicom za codzienne wspieranie swoich dzieci. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Wyróżniono też osoby, które miały stuprocentową frekwencję, osiągały sukcesy dydaktyczne i sportowe oraz aktywnie pracowały na rzecz szkoły. Zarówno na Mszy św, jak i na oficjalnej części uroczystości wystąpił szkolny chór CANTILENA pod kierownictwem pana Henryka Gadomskiego. Po oficjalnej uroczystości młodzież zaprezentowała krótką część artystyczną. Akademię przygotowały klasy: If, IIIg z wychowawcami - panią Anną Chojnowską, panią Anną Cholewińską.

Zmieniony: Poniedziałek, 04 Lipiec 2022 07:52
 
Jubileusz 40lecia chóru szkolnego Cantilena
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 17 Czerwiec 2022 07:36

Jubileusz 40 lecia Chóru CANTILENA, który miał miejsce 14 czerwca b.r w Ostrołęckim Centrum Kultury, był dużym wydarzeniem kulturalnymi w Ostrołęce i w Regionie. Uroczystość była okazją do nadania CANTILENIE odznaczenia Marszałka Województwa PRO MASOVIA „Za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego” Na przestrzeni 40 lecia Chór odniósł wiele sukcesów artystycznych rangi ogólnopolskiej, między innymi: czterokrotnie zdobył Złoty Kamerton w finałach Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Szkolnych, Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju Chóralnego „ O MIECZ JURANDA”, Grand Prix Mazowieckiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej TOBIE OJCZYZNO – Nagrodę Marszałka Sejmu RP i wiele innych. CANTILENA odbyła cztery zagraniczne podróże artystyczne ( Ukraina, Niemcy), prezentując polską muzykę chóralną, w tym także opracowania chóralne ludowej pieśni kurpiowskiej. W uznaniu zasług Chóru w dziedzinie poszerzania oferty kulturalnej mieszkańcom Miasta Ostrołęki i Regionu Chór jest odznaczony przez Radę Miasta Ostrołęki Złotą Odznaką Zbiorową ZA ZASŁUGI DLA MIASTA OSTROŁĘKI ( 2002 r). Posiada także Odznakę Zbiorową nadaną przez Wojewodę Ostrołęckiego ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA OSTROŁĘCKIEGO (1992 r), a także Nagrodę Prezesa Związku Kurpiów – statuetkę KURPIK 2007 w kat. Muzyka i Taniec.
Na wypełnionej po brzegi sali zasiedli przyjaciele Chóru, samorządowcy z województwa, miasta Ostrołęki, powiatu i gmin, duchowieństwo, przedstawiciele szkół i organizacji, Kurpie, mieszkańcy Miasta i Regionu. Do stworzenia niezwykłej, rodzinnej atmosfery w dużej mierze przyczyniły się byłe Chórzystki, które spontanicznie dzieliły się swoimi wspomnieniami a także w Finale Koncertu Jubileuszowego włączyły się do aktualnego składu Chóru tworząc 90 osobową grupę, która wykonała w bardzo efektowny sposób z akompaniamentem organowym Stanisława Kubła ( ucznia II LO) : HYMN CHÓRÓW i GAUDE MATER POLONIA.
Podczas Jubileuszowej uroczystości nie zabrakło gratulacji i podziękowań, mów okolicznościowych, wygłoszonych przez lokalnych samorządowców, przez osoby związane z Chórem, wspomagające przez lata działalność Chóru, wspierających i zwyczajnie przyjaciół Chóru. Na wniosek Dyrygenta Chóru i Dyrektora II LO, Marszałek Województwa Mazowieckiego wyróżnił Specjalnym Dyplomem z okazji Jubileuszu 40 lecia Chóru CANTILENA, 24 osoby, które na przestrzeni 40 lat wspierały i wspomagały Chór w jego działalności artystycznej. W imieniu Marszałka Województwa nagrody i odznaczenia wręczał Samorządowiec Wojewódzki, wielki przyjaciel Chóru CANTILENA – Pan Mirosław Augustyniak.
Podczas Jubileuszu odbyła się także promocja okolicznościowej, 160 stronicowej publikacji w twardej oprawie: „40 lecie Chóru CANTILENA”autorstwa dyrygenta Chóru, zawierająca swoiste spojrzenie w przeszłość nie tylko założyciela i dyrygenta Chóru ale także 24 byłych Chórzystek z okresu 40 lat, ilustrowane ponad 130 zdjęciami.
Dyrygent Chóru wraz z Chórzystkami CANTILENY serdecznie dziękują:
- Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Panu Adamowi Struzikowi za odznaczenie Chóru Medalem PRO MASOVIA i wyróżnienie Honorowym Dyplomem Okolicznościowym 24 osób wspierających i wspomagających Chór CANTILENA w w okresie 40 lecia. Dziękują także Radnemu Samorządu Wojewódzkiego Panu Mirosławowi Augustyniakowi, który w imieniu Marszałka wręczał wymienione odznaczenie i wyróżnienia,
- Prezydentowi Miasta Ostrołęki, Panu Łukaszowi Kulikowi za wsparcie finansowe publikacji „40 Lecie Chóru CANTILENA”,
- Dyrekcji i Pracownikom II LO tworzącym Komitet Organizacyjny Jubileuszu 40 lecia Chóru CANTILENA , którego pracami kierował Dyrektor II Liceum Pan Krzysztof Jankowski, za ogrom włożonej pracy, w przygotowanie niezapomnianego , wielkiego wydarzenie w Mieście i Regionie w dniu 14 czerwca b.r. – Jubileuszu 40 Lecia Chóru CANTILENA. Jednocześnie wyrażamy ogromną wdzięczność za uhonorowanie dyrygenta Chóru Nagrodą Patrona Szkoły C.K. Norwida PROMETHIDION „Za wybitnie osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianiu kultury i sztuki”
- Ostrołęckim mediom społecznościowy: Redakcji „Moja Ostrołęka”, Redakcji„ eOstrołęka” i Redakcji Radia „OKO” za obszerną informację o Jubileuszu z bogatym serwisem zdjęciowym,
- Dyrektorowi Ostrołęckiego Centrum Kultury Panu Tadeuszowi Wiśniewskiemu i Zespołowi za udostępnienie sali widowiskowej i zapewnienie pomocy technicznej przy organizacji uroczystości.
Organizatorzy Jubileuszu

Materiał video z uroczystości.

 

Zmieniony: Wtorek, 16 Sierpień 2022 13:57
 
« PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie »

Strona 11 z 251