DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
#KOMÓRKOMANIA
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 21 Listopad 2022 08:12

W październiku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA pod patronatem Fundacji DKMS, której celem jest edukacja społeczności szkolnej w zakresie dawstwa szpiku oraz rejestracja w bazie potencjalnych Dawców szpiku.

Uczniowie z klasy 3c: Amelia Gudelska, Amelia Godlewska, Hubert Gut oraz Maria Budniak przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną w klasach czwartych w zakresie idei dawstwa oraz chorób nowotworowych krwi. Działania promocyjne zakończyły się rejestracją osób pełnoletnich w bazie potencjalnych Dawców szpiku. Dziękujemy z całego serca społeczności II LO za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu #KOMÓRKOMANII, a w szczególności tym uczniom i nauczycielom, którzy zdecydowali się dołączyć do międzynarodowej bazy Dawców szpiku.

Rodziców zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną zamieszczoną poniżej.

Broszura

 

Zmieniony: Wtorek, 22 Listopad 2022 08:23
 
Mikołajki na sportowo 2022
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 16 Listopad 2022 14:45

zdj-Mikolajki-1-768x512.jpgTrwa akcja Mikołajki na sportowo 2022, która odbywa się podobnie jak w ubiegłym roku na zajęciach pozalekcyjnych i klubowych UKS Clan Ostrołęka finansowanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na Program Klub 2022 i Sport Klub WFzAWF oraz z miasta Ostrołęki – na szkolenie sportowe. W załączeniu zaproszenie, regulamin i deklaracja uczestnika. Szczegóły informacji na stronie klubu UKS Clan http://uks-clan.cba.pl/.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów, współorganizatorów i partnerów naszej imprezy.

UKS Clan i II LO Ostrołęka.

Regulamin Mikołajki 2022
Oświadczenie rodzica
Oświadczenie zawodnika
Zaproszenie 2
Zaproszenie 1

Zmieniony: Piątek, 18 Listopad 2022 10:07
 
Mistrzostwa szkoły w Piłkę Nożną o Przechodni Puchar Dyrektora
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 17 Listopad 2022 09:57

 
Podziękowanie Marszałka Woj. Mazowieckiego - Adama Struzika dla Chóru CANTILENA
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Czwartek, 17 Listopad 2022 09:53

1.__IMG_1473_Copy.jpg10 listopada b.r w Urzędzie Gminy Lelis odbyło się uroczyste w spotkanie organizatorów Dożynek Województwa Mazowieckiego; - przedstawicieli władz Urzędu Marszałkowskiego wraz z Marszałkiem Adamem Struzikiem, Starostwa Powiatowego w Ostrołęce wraz ze Starostą Ostrołęckim Stanisławem Kubłem, Urzędu Gminy Lelis, Proboszcza Parafii Lelis, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce wraz z Dyrektorem Muzeum Panią Marią Samsel, przedstawicieli policji i straży pożarnej a także kierownicy zespołów artystycznych.( Pamiętne Dożynki z udziałem CANTILENY odbyły się 4 września b.r._)
Brałem udział w tym spotkaniu i z satysfakcją przyjąłem gratulacje i podziękowanie Marszałka Adama Struzika dla Chóru CANTILENA za pięknie wykonaną oprawę Liturgii Mszy Św. Dziękczynnej, koncelebrowanej pod przewodnictwem J.E Biskupa ks. Tadeusza Bronakowskiego. Obecny na tym spotkaniu ksiądz Proboszcz Parafii Lelis ponowił zaproszenie Chóru CANTILENA do Lelisa z koncertem Kolęd i Pastorałek w okresie Bożonarodzeniowym.
Z prawdziwą satysfakcją przekazuję Wam, Dziewczęta CANTILENY, gratulacje i podziękowania Organizatorów Dożynek Województwa Mazowieckiego.
Henryk Gadomski

Zmieniony: Czwartek, 17 Listopad 2022 09:56
 
14 listopada – Dzień Czystego Powietrza
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 15 Listopad 2022 14:45

„Zadbaj o swój kawałek nieba” – to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce. Ma ona nie tylko wyjaśniać przyczyny powstawania zjawiska smogu, ale przede wszystkim zachęcać Polaków do podejmowania działań, które służą zmniejszeniu emisji szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza. Powietrza, od którego zależą nasze zdrowie i stan środowiska. W myśl tego hasła w naszej szkole przystąpiliśmy do świętowania dzisiejszego dnia i przeprowadziliśmy lekcje ekologiczne w ramach realizacji GOZ. Na przedmiocie Edukacja Dla Bezpieczeństwa pod opieką p. Barbary Zaborowskiej oraz Geografii pod opieką p. Lidii Górskiej uczniowie przygotowywali plakaty propagujące czyste powietrze, a także rozwiązywali karty pracy, w których odpowiadali na następujące pytania:

1.Wymieć źródła zanieczyszczeń atmosfery i podaj do każdego przykłady.
2.Jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza dla człowieka, zwierząt i roślin.
3.Wymienić sposoby ochrony atmosfery przed emisją zanieczyszczeń wprowadzane przez: własne gospodarstwo domowe, władze gminy/ miasta oraz państwo
4.Wyjaśnić hasło: „Nie pal śmieci dbaj o dzieci”
5.Ułożyć inne hasła propagujące czyste powietrze.

Przykładowe hasła ułożone przez uczniów:

„Nie pal w piecu byle czego, zrób dla świata coś dobrego”
„Świat zadymiony ma same złe strony”
„Paląc śmieci trujesz dzieci- Okaż kulturę i chroń naturę”
„Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko”
„O powietrze dbasz – zdrowie masz”

Zapraszamy do galerii zdjęć

Zmieniony: Wtorek, 15 Listopad 2022 15:15
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 248