DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
„Czuję chemię” - Ogólnopolski konkurs biologiczno - chemiczny
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Piątek, 10 Czerwiec 2022 09:13

Na przełomie marca i kwietnia uczniowie z klasy 3ep: Aleksandra Chełchowska, Kornelia Andrzejczyk, Marcin Załęski oraz uczennica klasy 3cp: Klaudia Zyśk brali udział w serii wykładów organizowanych przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Dotyczyły one następujących zagadnień:
1. Chemizm widzenia.
2. Co i dlaczego nam smakuje?
3. Chemia i psychofizjologia dotyku czyli o tym jak powstają przyjemnie i nieprzyjemne doznania.
4. Chemia w świecie zapachów.
5. Po co nam kostki słuchowe?
W maju odbył się I etap konkursu pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty . Do drugiego etapu niewiele zabrakło Oli Chełchowskiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud i wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu.
Opiekunem i szkolnym koordynatorem konkursu była pani Monika Kaliszewska.
Życzymy dalszych sukcesów.

 
CZYTANIE NORWIDA 2022
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Czwartek, 09 Czerwiec 2022 12:17

8 czerwca nasza szkoła, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, już po raz dziewiąty brała udział w ogólnopolskiej akcji CZYTANIE NORWIDA 2022. Na spotkaniu, któremu przyświecały słowa: "Wszystko bierze swą moc z ideałów...", zaproszeni goście mieli okazję zaprezentować przed młodzieżą interpretację wybranego utworu Patrona.


Jako pierwsza z poezją Norwida zmierzyła się pani Anna Maksimowska – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce, nauczycielka fizyki, w przeszłości pracująca również w naszej szkole. Wybrała wiersz "Piękno" i podzieliła się swoimi przemyśleniami na jego temat.

Zaproszenie na uroczystość przyjęła pani Beata Narożna - doradca metodyczny w zakresie języka polskiego Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce. W swoim wystąpieniu odniosła się do myśli zawartej w wierszu "Samotność". Z sentymentem wspomniała również czasy, gdy chodziła do naszej szkoły.

Kolejnym gościem była pani Anna Sobiech - dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce, pracownik biblioteki naszego liceum, organizatorka wielu przedsięwzięć i konkursów promujących twórczość Norwida. Interpretując wiersz "Pielgrzym", zwróciła uwagę na smutne i samotne życie poety.

Udział w uroczystości wzięła pani Renata Deptuła - nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce, poetka, autorka prozy poetyckiej, prowadząca blog poświęcony literaturze. Przeczytała i zinterpretowała wiersz "Piękno czasu".

Jako ostatni swoimi przemyśleniami na temat wiersza "Moja ojczyzna" podzielił się pan Henryk Gadomski - założyciel chóru "Cantilena", który w tym roku obchodzi 40-lecie swego istnienia i działalności. Profesor Gadomski to także kompozytor, nauczyciel muzyki, etnomuzykolog i popularyzator kultury kurpiowskiej, za wybitne osiągnięcia odznaczony tytułem Honorowego Profesora Oświaty.


Uroczystość CZYTANIA NORWIDA uświetniły występy uczniów naszej szkoły. Stanisław Kubeł (3b) wykonał mazurki e-mol i f-dur, akompaniował też Milenie Śledziewskiej (2e), która zaśpiewała wiersz Patrona "Zapytaj". Na scenie pojawiła się Oliwia Gosiewska (3g), laureatka Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Cypriana Kamila Norwida, która zaprezentowała wiersz "Ciemność". Chór "Cantilena" pod kierunkiem profesora Henryka Gadomskiego wykonał natomiast utwór "Moja ojczyzna".

Na zakończenie głos zabrał dyrektor naszego liceum pan Krzysztof Jankowski i podziękował gościom za przyjęcie zaproszenia na spotkanie z poezją Norwida.

Całą uroczystość poprowadzili Emilia Gaj (2e) i Dastin Niestępski (2d).
Zdjęcia wykonał Jakub Kowalski (1g).
Spotkanie z poezją Norwida przygotowały panie Joanna Banaszek i Anastazja Dzwonnik-Załęska z klasami 2e oraz 2d.

Zmieniony: Piątek, 10 Czerwiec 2022 06:57
 
Kolejne życiówki Szymona w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Białymstoku
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 06 Czerwiec 2022 10:49

Białystok2.jpgW dniach 4-5.06.2022 roku Szymon Sadłowski uczeń klasy 1a uczestniczył w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Białymstoku. Szymon w biegu na dystansie 400 m przez płotki wynikiem 62,74 s uplasował się na 14 miejscu (w swojej serii był trzeci) poprawiając około sekundy po raz kolejny swój rekord życiowy, rekord UKS Clan i rekord naszej szkoły. Wziął udział również w biegu na dystansie 400 m, osiągnął wynik 57,55 s poprawiając się o 6,5 s.

Opiekę nad uczniem sprawowała Halina Pierzchała
Gratulujemy!

 

Zmieniony: Czwartek, 09 Czerwiec 2022 13:02
 
Wyniki Konkursu „Kangur Matematyczny”
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 06 Czerwiec 2022 10:44

17 marca 2022 roku odbyła się kolejna XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych. Uczestnicy zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności, w których należało zaznaczyć jedną z pięciu odpowiedzi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek przygotowany przez organizatorów. W tegorocznej edycji wzięło udział 32 uczniów.

Wyróżnienie otrzymali:

• Damian Biernat – klasa 2a,
• Gabriela Załęska – klasa 2f,
• Mateusz Gawek – klasa 1d,
• Tymoteusz Grucelski - klasa 1e,
• Jakub Kowalczyk – klasa 3ap.

Serdecznie gratulujemy! Koordynator konkursu – p. Anna Chojnowska.

 
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 02 Czerwiec 2022 10:23

puchar pckpck2Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK kwalifikując się do etapu okręgowego. Etap okręgowy XXVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się 28 maja 2022 r. w Grodzisku Mazowieckim. Wzięła w nim udział drużyna składająca się z następujących uczniów: Maria Budniak kl. IIc, Jakub Bramowicz kl. IIc, Amelia Godlewska kl. IIc, Julia Załuska kl. Ic oraz Wiktoria Prusińska kl. Ic - opiekun merytoryczny Mariola Rachubka.
Co roku, w trakcie konkursu rywalizują ze sobą zespoły ze szkół średnich. Uczniowie muszą udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wygląd bardzo realistycznie.
Konkurs organizowany jest w przestrzeni miejskiej, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami rywalizacji Mistrzów Pierwszej Pomocy. Dzięki temu, osoby które widzą, jak należy udzielić pierwszej pomocy, oswajają się z tą trudną i stresującą sytuacją.
Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
Drużyna II LO ostatecznie zajęła IV miejsce. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami podczas Mistrzostw sprawowała pani Anna Cholewińska.

Zmieniony: Piątek, 03 Czerwiec 2022 09:46
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 248