DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

35-lecie szkoły

2lo

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Sukces Martyny Hagiemajer
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 03 Kwiecień 2023 07:17

titleUczennica klasy IV Bp Martyna Hagiemajer została finalistką III Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Etap centralny olimpiady odbył się 31 marca 2023 r. w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. Martyna znalazła się w gronie 36 finalistów z Polski. Ostatni etap został przeprowadzony w formie teleturnieju. W I rundzie każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na pytania z zakresu znajomości prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, pracy i konstytucyjnego. Martyna bardzo dobrze poradziła sobie z pytaniami w tej rundzie. Zabrakło niewiele, by awansować do II rundy, która polegała na wygłoszeniu mowy końcowej na temat wybranego kazusu z zakresu prawa cywilnego lub karnego.
Martyna zdobyła cenne doświadczenie oraz pogłębiła swoją wiedzę i umiejętności mierząc się z zadaniami wykraczającymi znacznie poza podstawę programową przedmiotu wiedza o społeczeństwie.
Uczennicy gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz spełnienia marzeń. Opiekunem finalistki jest pani Elżbieta Mironczuk.  więcej ...

Zmieniony: Piątek, 07 Kwiecień 2023 08:25
Więcej…
 
Forum Edukacyjne 2023
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Czwartek, 30 Marzec 2023 12:15

title24 marca 2023 r. w Hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyło się "Forum Edukacyjne 2023", którego celem było przedstawienie oferty szkół ponadpodstawowych uczniom klas ósmych z terenu miasta Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego. W trakcie forum ósmoklasiści mieli okazję porozmawiać z uczniami oraz nauczycielami szkół ponadpodstawowych oraz otrzymać materiały informacyjne dotyczące kierunków kształcenia. Nasze liceum również przygotowało swoje stoisko, na którym uczniowie klas ósmych mogli zobaczyć interesujące doświadczenia chemiczne, zrobić fotografię z podobizną patrona naszej szkoły oraz wziąć udział w quizie interaktywnym dotyczącym wiedzy ogólnej. Prezentację naszej szkoły wzbogaciły również występy wokalne naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie stoiska oraz wzięli czynny udział w forum. (zdjęcia)

Zmieniony: Wtorek, 04 Kwiecień 2023 11:13
 
V edycja Turnieju Matematycznego POCISK
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Czwartek, 30 Marzec 2023 11:12

IMG 0807 2V edycja Turnieju Matematycznego POCISK, organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce dla uczniów szkół podstawowych, już za nami. Zawody odbyły się 24 marca 2023 r. Gościliśmy dwadzieścia drużyn czteroosobowych z dwudziestu szkół Ostrołęki i powiatu. Każdy zespół starał się rozwiązać jak najwięcej zadań w ciągu dwóch godzin. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce w składzie: Michał Długokęcki, Anna Kośnik, Sebastian Kalinowski, Joanna Jeleniewska. Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce (Michał Sienkiewicz, Artur Patkowski, Tymoteusz Jędrzejczyk, Jakub Rudzik), a na trzecim miejscu podium uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce (Franciszek Pakieła, Michalina Władysiuk, Piotr Mielnicki, Kornelia Rusiłowicz).
Poziom zawodów był bardzo wysoki. Uczniowie pracowali w skupieniu, choć forma zmagań sprawiła, że w sali panował swoisty rozgardiasz. Zawodnicy nieustannie poruszali się od swoich stolików do licealistów sprawdzających poprawność rozwiązań, a następnie do wydających następne zadania.
W organizacji zawodów brali udział uczniowie klas: 4dp, 3d, 3f, 2d. O naszej szkole opowiadała Marta Dobkowska z klasy 4bp. Dekoracje przygotowała pani Wioletta Przychodzeń. Nad całością czuwały panie Beata Kotowska, Anna Małkowska i Mariola Biedrzycka.  więcej ...

Zmieniony: Piątek, 31 Marzec 2023 11:34
Więcej…
 
Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Wtorek, 28 Marzec 2023 14:07

wwwW dniu 22 marca 2023r. na Hali Widowiskowo-Sportowej im. A.Gołasia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Udział w mistrzostwach wzięło 17 drużyn żeńskich oraz 19 drużyn męskich, mecze rozgrywane były systemem pucharowym. (zdjęcia)   więcej ...

Zmieniony: Wtorek, 04 Kwiecień 2023 11:13
Więcej…
 
„Czy znasz swoje miasto?”
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Czwartek, 23 Marzec 2023 15:15

Rozstrzygnięcie konkursuGratulujemy zwycięzcom – szkolnego etapu konkursu wiedzy o Ostrołęce -
„Czy znasz swoje miasto?”

W dniu 23 marca 2023 r. o godz. 11.30 w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne konkursu wiedzy o Ostrołęce „Czy znasz swoje miasto?”, organizowanego przez Prezydenta Miasta Ostrołęki.

Etap szkolny odbył się w formie pisemnego testu.

Zwycięzcami zostały następujące osoby:

- Miłosz Piersa z klasy I ”H”,

- Marta Mosakowska z klasy I”E”

- Nadia Sieruta z klasy I”E”

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w etapie finałowym, który odbędzie się 20 kwietnia 2023 r.

Zmieniony: Czwartek, 23 Marzec 2023 15:19
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 264