DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Spotkania w ramach EDB
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Wtorek, 27 Wrzesień 2022 07:06

Dnia 19.09.2022 r. w naszej szkole w ramach realizacji nowej podstawy programowej z przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, a także strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej panem Bartoszem Domianem. W spotkaniu miały przyjemność uczestniczyć wszystkie klasy I, które oprócz wykładu teoretycznego z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej mogły wykorzystać swoją wiedzę w sposób praktyczny podczas ćwiczeń na fantomie. Uczniowie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem defibrylatora zewnętrznego. Pan Bartosz przeprowadził lekcję dzięki realizacji projektu organizowanego przez PZU AKCJA: „ Pomoc To Moc”.
Akcja prewencyjna "Pomoc To Moc" ma służyć ochronie zdrowia i poprawie bezpieczeństwa. Idea, która przyświeca akcji to „zdrowie i bezpieczna rodzina".

Zmieniony: Czwartek, 29 Wrzesień 2022 12:56
 
Akcja "Długa przerwa"
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 06 Wrzesień 2022 14:25

Zmieniony: Czwartek, 08 Wrzesień 2022 13:44
 
Narodowe czytanie Norwida
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 06 Wrzesień 2022 07:28

Nasze liceum kolejny raz dołączyło do akcji Narodowego Czytania.2 września o godz. 11.00 rozpoczęło się czytanie "Ballad i romansów" na placu przed Szkoła Podstawową nr 5 w Ostrołęce. Nauczyciele, młodzież oraz zaproszeni goście przenieśli słuchaczy w świat Adama Mickiewicza.

Uczennice klasy 3b- Dominika Korczakowska i Weronika Wronowska-podczas tego  spotkania przeczytały balladę "Do Przyjaciół". Z okazji narodowego czytania Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce wydała broszurę z wyborem utworów Mickiewicza. Okładka i strona tytułowa publikacji są reprintem pierwszego wydania tomu w Wilnie w 1822 roku, na podstawie egzemplarza ze zbiorów Biblioteki Narodowej.
 
Zmieniony: Czwartek, 08 Wrzesień 2022 13:43
 
Dożynki Wojewódzkie z udziałem CANTILENY
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Wtorek, 06 Wrzesień 2022 07:29

W niedzielę 4 września w Lelisie CANTILENA stanowiła oprawę muzyczną uroczystej Mszy św. Dziękczynnej rolników województwa mazowieckiego za tegoroczne zbiory zbóż, zwane tradycyjnie "dożynkami". W drugiej części uroczystości "Dzielenie chlebem" Chór wykonał program złożony z 5 utworów na Chór z towarzyszeniem skrzypiec do tekstów kurpiowskiej poetki Marianny Staśkiewicz z muzyką dyrygenta Chóru. Partię skrzypiec wykonała znakomita młoda skrzypaczka z Kadzidła Magdalena Konieczek. Przygotowanie obszernego programu w okresie wakacji wymagało dużego wysiłku Chóru. Ze względów obiektywnych ( wakacje) nie wszystkie Chórzystki mogły wziąć udział w przygotowaniu i wykonaniu tego szczególnego programu. Znakomite warunki, które Chórowi zapewnili organizatorzy tej wielkiej imprezy ( m.in. bardzo dobre, profesjonalne nagłośnienie) sprzyjały bardzo dobremu zaprezentowaniu Chóru zarówno w repertuarze religijnym jak i świeckim. Podziękowanie Marszałka Woj. Mazowieckiego Pana Adama Struzika a także Biskupa Łomżyńskiego J. E . Tadeusza Bronakowskiego, za pięknie wykonany program sprawiły Chórzystkom i dyrygentowi dużą satysfakcję artystyczną. Z przyjemnością przekazuję Wam Dziewczęta CANTILENY gratulację od wielu osób, z różnych powiatów woj. mazowieckiego uczestniczących w tej uroczystości dożynkowej.

Zmieniony: Czwartek, 08 Wrzesień 2022 13:44
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 01 Wrzesień 2022 11:25

1 września 2022 r zainaugurowano nowy rok szkolny dla II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. W części oficjalnej uroczystości Pan Dyrektor Krzysztof Jankowski gorąco powitał gości, wszystkich uczniów, grono pedagogiczne oraz rodziców życząc wszystkim dobrego roku. Zaproszeni goście skierowali serdeczne słowa powitania do uczniów i nauczycieli. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki. Po ślubowaniu oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Najmłodszym Norwidowcom życzymy wielu sukcesów! W przemówieniu Pan Dyrektor nawiązał również do misji naszej szkoły i tragicznych wydarzeń z roku 1939. Podczas uroczystości wręczono nauczycielom nagrody jubileuszowe. Nie zabrakło także części artystycznej, którą przygotowali uczniowie z klas 3g, 3c, 4f i 4b.

Zmieniony: Czwartek, 08 Wrzesień 2022 13:44
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 248