DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

35-lecie szkoły

2lo

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Wyniki konkursu pt. „Życie i twórczość C. K. Norwida.
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Środa, 26 Kwiecień 2023 07:48

IMG 20230425 112107Dnia 25 kwietnia 2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs dotyczący życia i twórczości wielkiego poety romantycznego, a naszego patrona – Cypriana Kamila Norwida. W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele klas drugich. Na sukces pracowali parami. Podczas zaciętej rywalizacji były chwile powagi i skupienia, ale także dużo śmiechu i zabawnych momentów. W tym roku poziom okazał się wyjątkowo wysoki, uczniowie wykazali się  ogromną wiedzą. 
A oto wyniki:
I miejsce Matylda Górska, Zuzanna Borawska z klasy II E
II miejsce Maria Grzegorczyk, Tomasz Dawid z klasy IIA
III miejsce Igor Dzikowski, Mateusz Gawek z klasy II D 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Szczególne podziękowania należą się członkom jury – przewodniczącej pani Justynie Mościckiej oraz uczniom klasy II E: Karolinie Grzyb, Patrycji Żebrowskiej, Błażejowi Bastkowi.
Dziękujemy także Martynie Zyśk z klasy II A, która poprowadziła imprezę oraz Konradowi Prusaczykowi z klasy II D, który robił zdjęcia.

Zmieniony: Środa, 26 Kwiecień 2023 07:58
 
Dnia 22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody (H2O).
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 24 Kwiecień 2023 12:06

Szkoła w tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiła do udziału w akcji Światowy Dzień Wody z PAH. W ramach realizacji tej akcji przez miesiąc marzec i kwiecień na lekcjach Geografii i EDB były przeprowadzone lekcje ekologiczne poświęcone tematom o wodzie. Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w webinariach np.: Jak moje decyzje wpływają na dostęp do wody na świecie organizowanych przez PAH. Została przygotowana również gazetka w Sali lekcyjnej poświęcona zagadnieniom o wodzie.  więcej ...

B. Zaborowska

Zmieniony: Wtorek, 16 Maj 2023 08:00
Więcej…
 
"Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi normami"
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 24 Kwiecień 2023 10:14

Dnia 14 kwietnia został rozstrzygnięty XI Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” organizowany przez Polski Komitet Normalizacyjny. Nasi uczniowie: A. Golan 1B, A. Romanowska 1D, E. Napiórkowska 1H, J. Chrzanowska 1E, J. Matuszewska 1E, J. Pietrzak 1A, K. Rydel 1D, M. Lubiak 1D, J. Mażewski 1D, K. Kaczyński 1E, M. Mosakowska 1E, N. Ciepierska 1C, O. Chajęcka 1E, P. Laskowska 1A, W. Borkowska 1E, Z. Jastrzębska 1F, Z. Wojdyna A, Z. Bałdyga 1E wzięli udział w tym konkursie w kategoriach grafika, plakat, film i esej, za które otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Celem konkursu było upowszechnianie wśród młodego pokolenia przekonania o roli i normalizacji w życiu codziennym, a także podniesienie umiejętności wśród młodych ludzi kształtowania przestrzeni do życia. „Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi normami” to temat tegorocznego konkursu „Normalizacja i ja”. Świat dąży do równowagi. Wszystkie siły skierowane są ku poprawie codziennego życia ze szczególnym uwzględnieniem klimatu i poszanowania zasobów naszej planety. Mają w tym pomóc cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zmiana betonowych osiedli w przyjazne zielone przestrzenie nie nastąpi z dnia na dzień . Jest to proces złożony i obejmujący wiele aspektów m.in.: zabudowę przestrzenną, budownictwo, hydrotechnikę, transport publiczny, projektowanie czy przywrócić równowagę, aby nasze otoczenie było bardziej przyjazne mieszkańcom. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  więcej ...

B. Zaborowska

Zmieniony: Poniedziałek, 24 Kwiecień 2023 12:25
Więcej…
 
Sukces uczniów II LO w Ogólnopolskim Konkursie „Tędy na Prawo”
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 24 Kwiecień 2023 08:38

FundacjaTogatus logo CMYK standardMiło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Tędy na Prawo”. Finał konkursu odbył się 22 kwietnia 2023 r. I miejsce wywalczyła Magdalena Opęchowska z kl. IV BP, II miejsce – Martyna Hagiemajer z kl. IV BP, III m. - Amelia Dawid z kl. III B, natomiast wyróżnienia uzyskali – Michalina Stachacz z kl. II G i Adrian Rybaczyk z kl. III B. Organizatorem konkursu jest Fundacja Togatus Pro Bono.

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, spełniania marzeń i pasji. Opiekunem uczniów była p. Elżbieta Mironczuk.

Zmieniony: Poniedziałek, 24 Kwiecień 2023 08:41
 
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Piątek, 21 Kwiecień 2023 11:13

cW dniu wczorajszym (20 kwietnia) odbył się w Łomży etap diecezjalny 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W zmaganiach brało udział ponad 30 uczniów z diecezji łomżyńskiej. Po części pisemnej do ścisłego finału zakwalifikowało się 7 uczestników. Z tych siedmiu osób Komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Trzy pierwsze osoby przechodzą do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu. Oto nazwiska zwycięzców:    więcej ...

Zmieniony: Piątek, 21 Kwiecień 2023 11:23
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 264