II LO w Ostrołęce
Urodziny szkoły 11 października 2023 r.
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 23 Październik 2023 07:55

W połowie października tego roku zbiegły się aż trzy okazje do świętowania: jubileusz 35-lecia istnienia i działania naszego liceum, Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej. Oficjalne uroczystości zostały zaplanowane na 13 października w Ostrołęckim Centrum Kultury, ale ponieważ nie mogła wziąć w nich udziału cała szkolna społeczność uczniowska, postanowiliśmy wcześniej – 11 października – zorganizować radosne święto szkoły dla wszystkich. Wyjątkowość tego dnia uczniowie podkreślili strojami: były naklejki z podobizną Patrona, korony z cytatami z poezji Norwida, jednolita kolorystyka koszulek czy strój galowy. Około godz. 10.45 udaliśmy się na halę im. A. Gołasia. Całą imprezę prowadził Bartosz Sznyter, absolwent naszej szkoły i były przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Oczywiście nie zabrakło kolejnych akcentów związanych z naszym Patronem: był quiz wiedzy o Norwidzie, ścianka do robienia zdjęć i cytaty, którymi udekorowane zostały stoły z poczęstunkiem (każda klasa przygotowała coś smacznego).
W czasie świętowania urodzin szkoły nie mogło zabraknąć muzyki, śpiewu i tańca. W czasie karaoke (każda klasa losowała dla siebie utwór) śpiewali nie tylko reprezentanci poszczególnych klas, ale z wielkim zaangażowaniem włączali się do zabawy wszyscy! Szkolny zespół muzyczny House of estate zagrał świetny koncert, a uczniowie często wtórowali wokaliście Stasiowi Makowskiemu z klasy 2f. Gościnnie wystąpił też zespół gitarowy z Zuzią Dębowską z 2f w kilku znakomitych kawałkach. Na zakończenie młodzież niesamowicie zatańczyła „belgijkę”– kilkaset osób na parkiecie prezentowało się niesamowicie.
W szkole – jak w życiu – jest czas na pracę i zabawę. Wierzymy, że takie wspólne świętowanie integruje naszą społeczność i daje energię do naukowego wysiłku :)
ZDJĘCIA  FILM

 
Ostrołęcki Dzień Młodzieży
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Wtorek, 17 Październik 2023 07:45

W dniu 28 września 2023 r. Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki z Karolem Maciejewskim na czele zorganizowała „Ostrołęcki Dzień Młodzieży” na hali widowiskowo – sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. W imprezie udział wzięli Przemysław Świercz, Kacper Zembrzucki, Prawo Marcina, a także ostrołęccy wykonawcy z różnych szkół naszego miasta, prezentujący swoje wokalne talenty. Naszą szkołę reprezentowały Alicja Kiernozek z klasy 2f oraz Alicja Ostrowska z klasy 2g. Bardzo pięknie zaprezentowały się na scenie. Koncert prowadził Jakub Rutka. Około godz. 15.30 na Placu Wolności przy Kupcu zakopany został „Wehikuł Czasu”.  więcej ...

Zmieniony: Poniedziałek, 30 Październik 2023 12:41
Więcej…
 
Innowacyjna Historia
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 23 Październik 2023 07:14

Ostroleka 2 700x525W dniach 2-4 października 2023 r. uczniowie i nauczyciele naszego liceum wyruszyli w wyjątkową podróż przez czas i przestrzeń dzięki projektowi „Innowacyjna Historia: nowe technologie w służbie edukacji”. Projekt ten wprowadził uczniów w świat historycznych wydarzeń dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości. Uczestniczy obejrzeli dwa filmy: „Kartka z powstania” i „Wiktoria 1920”. To był niezwykły seans filmowy – widzowie mogli poczuć się jak aktywni uczestnicy wydarzeń historycznych.
„Kartka z powstania” to opowieść o kpt. Władysławie Sieroszewskim, który przed wyruszeniem do walki otrzymał od córki kartkę z modlitwą. Ta kartka uratowała mu życie i stała się symbolem nadziei na przyszłość.  więcej ...

Zmieniony: Poniedziałek, 23 Październik 2023 08:31
Więcej…
 
Nadanie Medalu „PRO MASOVIA”
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 23 Październik 2023 06:48

IILO 35lat 91 kadr 2Podczas obchodów jubileuszowych 35-lecia nasza szkoła otrzymała wyjątkowe wyróżnienie od Marszałka Województwa Mazowieckiego. 13 października 2023 r. został nadany naszej szkole Medal Pamiątkowy „PRO MASOVIA”, który jest potwierdzeniem, że realizacja zadań podejmowanych przez całą społeczność II Liceum Ogólnokształcącego przyczynia się do rozwoju Mazowsza w zakresie kulturalnym i społecznym. Jak zostało podkreślone podczas uroczystości nadania, jest „to zasługa wszystkich pracowników, nie pomijając w tym osobistego zaangażowania poszczególnych uczniów. Przez te wszystkie lata każdy dołożył jakąś cząstkę, która składa się na większą całość”. Wyrażamy swą wdzięczność za tę szczególną nominację. Medalem zostali również uhonorowani pracownicy, którzy niemal od początku istnienia szkoły mieli bezpośredni i znaczący wpływ na jej rozwój. Medal „PRO MASOVIA” otrzymały Panie Wicedyrektor Beata Kotowska, Anastazja Dzwonnik-Załęska i Izabela Skrzecz, a także Pan Jan Mironczuk. Wyróżnionym osobom składamy serdeczne gratulacje.

Krzysztof Jankowski

ZDJĘCIA

Zmieniony: Poniedziałek, 23 Październik 2023 08:31
 
Dziękujemy Rodzicom i Darczyńcom
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Wtorek, 17 Październik 2023 12:34

IILO 35lat 149Szanowni Rodzice, Drodzy Darczyńcy

Dzięki życzliwości wielu z Państwa mogliśmy wydać „Dzieje II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce” i utrwalić pamięć o osobach związanych z naszą szkołą oraz ocalić od zapomnienia ważne wydarzenia z jej życia. Na 35 lat istnienia II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida składa się historia wielu ludzi, którzy wykazali się talentami i zaangażowali swe siły, by podnieść efektywność edukacji. To także pamięć o wszystkich uczniach, którzy stanowią serce naszej szkoły. Tym bardziej wyrażamy swą wdzięczność wszystkim osobom, instytucjom i podmiotom, które wyszły naprzeciw i pomogły sfinalizować to dzieło. W tym miejscu pragnę podziękować również za wszelkie wsparcie otrzymane od Państwa w zakresie organizacji Jubileuszu 35-lecia oraz doposażenie placówki w sprzęt multimedialny. Doceniamy fakt, że jesteście z nami w tych ważnych dla nas momentach, a także w zwykłej szkolnej codzienności, kiedy to podejmujemy wysiłki, by wspomóc rozwój Waszych dzieci.

Z wyrazami szacunku
Krzysztof Jankowski
Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce

Zmieniony: Środa, 18 Październik 2023 14:05
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 271