DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
MŁODZI LIDERZY PRAWA
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 07 Listopad 2022 07:52

zdjęcie_liderzy_prawa.jpg

Marta Dobkowska - uczennica klasy IV b zakwalifikowała się do najlepszej 25 osobowej grupy młodzieży z Polski, która ma możliwość realizować program edukacyjny Pracownia Liderów Prawa Junior. Program obejmuje cztery zjazdy szkoleniowe w Warszawie oraz udział w Szkole Zimowej. Największą zaletą programu są spotkania z gośćmi specjalnymi, które bez cienia wątpliwości będą okazją do budowania konstruktywnego dialogu. Podczas nich uczestnicy mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia aktualnych liderów prawa, polityki oraz gospodarki.

Przed Martą kolejne wyzwania. Uczestnicy, którzy zdadzą testy, otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie programu, a wyróżniające się osoby - niepowtarzalną szansę na odbycie praktyk w Ministerstwie Sprawiedliwości lub Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości.

 
VII edycja Testu Coopera za nami.
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Piątek, 04 Listopad 2022 14:51

IMGP4099_Copy.jpgVII edycja Testu Coopera za nami. Padł rekord stadionu. II LO najliczniejszą szkołą.
Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu 24 września 2022 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce zorganizowaliśmy we współpracy z UKS Clan działającym przy naszej szkole Test Coopera dla Wszystkich.
W teście uczestniczyło ponad 100 osób. Tym razem wzięło udział więcej mężczyzn niż kobiet. Rekordowo pokonano łączny dystans 244055 m. Było wielu uczestników, którzy próbowali po raz pierwszy swoich sił w teście, liczne grono uczestników pobiło swoje rekordy życiowe. Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele różnych instytucji, szkół, całe rodziny, rodziny z niepełnosprawnością, również doświadczeni zawodnicy, którzy podjęli próbę bicia rekordu stadionu.
Udało się to po raz kolejny panu Damianowi Świerdzewskiemu, który pobił własny rekord aż o 115 m, ustanawiając nowy rekord stadionu ostrołęckiego wynikiem 4050 m.
Najdłuższy dystans wśród reprezentacji naszej szkoły w kategorii mężczyzn pokonał uczeń klasy 2a Szymon Sadłowski 2917m, a w kategorii kobiet Alicja Sobolewska z klasy 1c 2100 m. W kategorii najliczniejsza szkoła okazała się nasza szkoła reprezentowana najliczniej przez klasę biologiczno- chemiczną 1c wraz z wychowawcą Katarzyną Żerańską oraz nauczycielami i Dyrekcją szkoły, nie zabrakło też absolwentów naszej szkoły.
Na podium w poszczególnych seriach stanęli:
W kategorii kobiet: Anna Tyc 2555m (3 miejsce w kategorii open, absolwenta), Justyna Parzych 2430m (absolwenta), Alicja Sobolewska 2100 m z klasy 1c, pani Katarzyna Żerańska 2000 m, pani Wicedyrektor Beata Kotowska 1950 m, pani Karolina Borkowska 1880 m.
W kategorii mężczyzn: Kacper Piórkowski 3449 m (absolwent), Łukasz Demby 3040 m (absolwent), Szymon Sadłowski z klasy II a 2917m..
W kategorii najliczniejsza rodzina i najstarszy uczestnik okazali się reprezentanci z rodziny Dyrektora naszej szkoły pana Krzysztofa Jankowskiego.
Była to już siódma edycja Testu, służąca do oceny poziomu wydolności organizmu. Wyniki przeprowadzonego Testu w Ostrołęce zostały przkazane do Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie i posłużą do oceny poziomu wydolności ogółu społeczeństwa w kraju.
Imprezę wpierali organizacyjnie uczniowie, absolwenci, nauczyciele wraz z Dyrekcją szkoły we współpracy z UKS Clan, działającym przy naszej szkole.
Szczegółowe informacje i wyniki na stronie: http://uks-clan.cba.pl/ lub https://testcoopera.pl/

Zmieniony: Piątek, 04 Listopad 2022 15:00
 
Szkolny etap „IV Olimpiady Wiedzy o Kurpiach”
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 27 Październik 2022 13:34

plakat_olimpiada-du.jpg

Drodzy Uczniowie!

 

W 21 listopada 2022 r. o godz. 10.00 odbędzie się szkolny etap „IV Olimpiady Wiedzy o Kurpiach”. Osoby zainteresowane bardzo prosimy o zgłoszenie chęci swojego udziału do dnia 15 listopada 2022 r.

Tematy wiodące to:

  1. Kultura i sztuka Kurpiów.
  2. Współczesne imprezy regionalne na Kurpiach.
  3. Osoby zasłużone dla regionu kurpiowskiego.
  4. Dialekt (gwara) kurpiowski.

Uczestnicy zmierzą się z pisemnym testem, na podstawie którego wyłonionych zostanie 3 zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w etapie finałowym.
Do wygrania cenne nagrody rzeczowe.
Szczegóły w bibliotece szkolnej lub pod nr. 784 070 110

Zmieniony: Czwartek, 27 Październik 2022 14:41
 
Literatura w pierścieniu śmierci. Polscy pisarze wobec okupacji hitlerowskiej.
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 27 Październik 2022 13:32

W20221020_101547_512p.jpg dn. 20 października uczniowie klasy 3c wraz z p. Anną Sobiech i p. Karoliną Borkowską uczestniczyli w wykładzie dra hab. Karola Samsela. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego poruszył temat literatury czasów wojny i okupacji – nie bez powodu tytuł wystąpienia brzmiał „ Literatura w pierścieniu śmierci. Dr Samsel omówił twórczość poetów „Pokolenia Kolumbów”, skupiając uwagę na dramatopisarstwie Tadeusza Gajcego. Przedstawił sylwetkę i dorobek młodego autora z perspektywy nieco innej niż ta ukazywana na lekcjach języka polskiego. Wskazał bowiem, iż mimo okrucieństwa czasów, w których przyszło żyć temu młodemu człowiekowi, w jego twórczości pojawiały się akcenty groteskowe, surrealistyczne, chwilami nawet antytyrtejskie. Dr Karol Samsel odniósł się także d twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także przywołał dokonania Władysława Broniewskiego jako poety stojącego w opozycji do nurtów obecnych w poezji i dramaturgii Gajcego.
Mamy nadzieję, że wiedza, przekazana w tak interesujący i przystępny sposób stanie się pretekstem do dalszych, indywidualnych poszukiwań i odczytywania na nowo twórczości znanych poetów.

 
Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 21 Październik 2022 11:17

Podczas Uroczystej Gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowanej przez organ prowadzący szkołę – Urząd Miasta Ostrołęki, rozstrzygnięto III edycję konkursu "Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość". Jest to konkurs skierowany do nauczycieli, zespołów nauczycielskich oraz rad pedagogicznych wszystkich typów szkół i przedszkoli prowadzonych przez Miasto Ostrołęka oraz szkół i przedszkoli prowadzonych przez osoby fizyczne lub prawne. Jego celem jest kształtowanie postawy otwartości nauczycieli wobec nowoczesnych metod realizacji podstawy programowej uwzględniającej potrzeby i możliwości uczniów oraz zainspirowanie nauczycieli do organizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Z dumą i radością informujemy, że do konkursu przystąpiły nauczycielki języka angielskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce – pani Ilona Kulas i pani Agnieszka Młynarczyk, zdobywając drużynowo I miejsce. Zadaniem pań było przygotowanie scenariusza lekcji oraz nagranie filmu instruktażowego na wybrany temat. Nauczycielki opracowały temat z zakresu podróżowania i turystyki, do którego wykonały własne karty pracy i zróżnicowane ćwiczenia z wykorzystaniem TIK (np. gra językowa, quiz multimedialny). Ciekawe, aktywizujące metody pracy (np. metoda heurystyczna) uwzględniły uczniów na różnych poziomach zaawansowania oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów zawodowych.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 248