Cantilena
Koncert Kolęd w Farze
Poniedziałek, 26 Styczeń 2015 19:49

 W niedzielę 25 stycznia  20 osobowa grupa Chóru CANTILENA brała udział w Koncercie Kolęd i Pastorałek połączonych grup chóralnych: CANTILENA II LO, Ostrołęcki Chór Nauczycielski, Zespół Wokalny GOKSiR z Baranowa i Zespół Wokalny z Chudka. Połączone Chóry pod dyr. H. Gadomskiego wystąpiły w ostrołęckiej Farze bezpośrednio po Mszy Św. z godziny 10.00. ( Stanowiły także oprawę muzyczną tej Mszy św.) Psalmy wykonała Chórzystka CANTILENY - Gosia Kaczyńska. Koncert po Mszy Św. prowadziła Karolina Zaręba - także Chórzystka CANTILENY. Akompaniował na skrzypcach Pan Henryk Ćwintal.

 Zmieniony: Środa, 28 Styczeń 2015 12:48
 
CANTILENA świętowała w Łęgu Starościńskim
Niedziela, 16 Listopad 2014 19:31

11 listopada - w dniu Narodowego Święta Niepodległości CANTILENA wraz z Ostrołęckim Chórem Nauczycielskim wykonała okolicznościowy program słowno- muzyczny złożony z pieśni patriotycznych i historycznych okresu walk Polaków o niepodległość. Połączone Chóry stanowiły także oprawę uroczystej Mszy Św." Za Ojczyznę"  w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Licznie zgromadzeni parafianie z Proboszczem Ks.kan.dr Pawłem Sobotką bardzo serdecznie przyjęli program wykonany w kościele bezpośrednio po Mszy Św. z godz. 9.00. Program prowadziła Karolina Zaręba a psalmy podczas Mszy Św. - Gosia Kaczyńska.

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 17 Listopad 2014 08:48
 
CANTILENA na inauguracji roku akademickiego
Poniedziałek, 29 Wrzesień 2014 18:18
29 września CANTLENA wykonała program słowno - muzyczny na inauguracji roku akademickiego 2014/2015 na OUTW w OCK. Program złożony z różnorodnych utworów, w tym 2 utworów do słów Patrona naszej Szkoły C.K. Norwida -MARZENIE i CHWILA MYŚLI , został serdecznie przyjęty przez słuchaczy. Partię solową wykonała Ania Puławska - uczennica kl I. Program prowadziła Karolina Zaręba. 
Zmieniony: Środa, 01 Październik 2014 07:38
 
Uroczystość patriotyczno-religijna z udziałem CANTILENY
Poniedziałek, 15 Wrzesień 2014 11:34

14 września b.r. w Ostrołęce na os. Stacja odbyła się podniosła uroczystość patriotyczno - religijna poświęcona kolejarzom Węzła Ostrołęckiego i okolicznym mieszkańcom więzionym i pomordowanym przez Niemców, Sowietów i Urząd Bezpieczeństwa PRL w latach 1939 - 1956. Uroczystej Mszy Św. Za Ojczyznę, koncelebrowanej z udziałem duchowieństwa ostrołęckich parafii, przewodniczył Ks. Biskup Łomżyński Tadeusz Bronakowski. Bezpośrednio po Mszy Św. dokonano odsłonięcia i poświęcenia obeliisku upamiętniającego więzionych i pomordowanych kolejarzy Węzła Ostrołęckiego i okolicznych mieszkańców w latach 1939 - 1956. CANTILENA w połączeniu z Ostrołęckim Chórem Nauczycielskim stanowiła oprawę muzyczną uroczystej Liturgii, a następnie wykonała program złożony z utworów patriotycznych i żołnierskich, między innymi: NASZE MIEJSCE NA ZIEMI, WIDZIAŁAM JA ORLA, MODLITWA OBOZOWA ( nieoficjalny Hymn Światowego Związku AK ). Po raz pierwszy z CANTILENĄ zaśpiewały Chórzystki przyjęte we wrześniu b.r. Był to ich bardzo udany debiut.  

  

Zmieniony: Poniedziałek, 15 Wrzesień 2014 11:42
 
CANTILENA w Finale!
Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014 21:11

 

Centralna Komisja Artystyczna zakwalifikowała nasz Chór do Finału XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu Chórów, który odbędzie się jesienią w Bydgoszczy. Nasz Chór wykona w Finale 5 utworów, których nagrania przesłaliśmy Komisji. Bardzo dziękuję Panu Jackowi Białobrzeskiemu i Panu Arkadiuszowi Szyszce za dokonanie nagrań.

                                                                                       Dyrygent Chóru CANTILENA - Henryk Gadomski 

 

Zmieniony: Wtorek, 17 Czerwiec 2014 08:56
 
CANTILENA na XVIII Festiwalu Piosenki Religijnej w Goworowie
Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014 08:52

15 czerwca 2014 r. CANTILENA wystąpiła na XVIII Festiwalu Piosenki Religijnej w Goworowie  jako gość specjalny , wykonując dla uczestników Festiwalu / soliści i zespoły z 3 powiatów /,  program złożony z 9 utworów. Chór wykonał, między innymi; 2 utwory z programu na tegoroczny Konkurs Chórów w Bydgoszczy, a mianowicie współczesne kompozycje - J. Świdra KYRIE, P. Jańczaka SANCTUS , 2 kompozycje dyrygenta Chóru z programu na uroczystość z okazji kanonizacji Św. Jana Pawła II - JANIE PAWLE TERAZ PRZYJDŹ  i  MODLITWA DO śW. JANA PAWŁA  II. Program prowadzony przez pochodzącą z Goworowa Karolinę Dziełak, został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność festiwalową.

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014 09:11
 
Dni Ostrołęki. Uroczystość na Fortach z udziałem CANTILENY
Niedziela, 25 Maj 2014 10:41

    Na zakończenie Dni Ostrołeki uroczystą Mszą Św. przy Pomniku - Mauzoleum na Fortach Bema uczczono pamięć poległych w bitwie pod Ostrołęką z 1831 roku. Po nabożeństwie odbył się symboliczny pochówek prochów Czwartaka - uczestnika bitwy pod Ostrołęką - znalezionych pod Gołminem. Urna ze szczątkami powstańca spoczęła w grobowcu na Fortach Bema.

              Oprawę muzyczną tych uroczystości stanowiły połączone Chóry: CANTILENA i Ostrołęcki Chór Nauczycielski. Psalmy wykonała Chórzystka CANTILENY - Gosia Kaczyńska.  Starannie wykonany i dobrze nagłośniony  program w pięknej scenerii zabytkowych  Fortów dał nam sporo satysfakcji. Nie bez wpływu na dobry nastrój miała piękna słoneczna pogoda, smaczny posiłek dla Chórzystek przygotowany przez organizatorów a także pokazy rekonstruowanych grup wojskowych w historycznych strojach z okresu Powstania Listopadowego.

 Zmieniony: Wtorek, 27 Maj 2014 07:08
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 16