Sport
Mikołajki na sportowo 2020
Poniedziałek, 21 Grudzień 2020 15:49

UKS Clan w Ostrołęce zorganizował imprezę charytatywną Mikołajki na sportowo, które w tym roku potrwały nieco dłużej. Przez ponad miesiąc odbywały się konkursy sportowo – rekreacyjne na stadionie miejskim i w sali gimnastycznej II LO w Ostrołęce, których zakończenie i podsumowanie odbyło się 17 grudnia 2020 w II Liceum Ogólnokształcącym.
Impreza przebiegała pod Patronatem Prezydenta Ostrołęki Łukasz Kulika. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób i podmiotów udało nam się zorganizować kolejną edycję imprezy, której celem była popularyzacja różnych form aktywności fizycznej, promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia, upamiętnienie 20 lat istnienia UKS Clan w Ostrołęce, ale przede wszystkim zbiórka upominków Mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce
Współorganizatorami i partnerami naszej imprezy były: Miasto Ostrołęka i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce, NSZZ Solidarność Region Mazowsze, Oddział w Ostrołęce, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Melvit S.A w Krukach, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, Sklep Best Office w Ostrołęce oraz Media ostrołęckie, dzięki którym udało nam się zorganizować imprezę, która pozwoliła nas uwrażliwić i spojrzeć na potrzeby innych.
Podczas zakończenia akcji nagrodzono zwycięzców w przeprowadzanych konkursach: a między innymi w Międzynarodowym Teście Sprawności Fizycznej badającym 4 podstawowe cechy motoryczne: szybkość . wytrzymałość, skoczność i siłę ramion. W kategorii Kobiet zwyciężyła Oliwia Prachniak uzyskując ogółem 230 pkt z dominująca cechą motoryczną wytrzymałościową uzyskując w niej 66 pkt, a w kategorii Mężczyzn Miłosz Markowski zdobywając ogółem 258 pkt a najwięcej punktów zdobył w próbie skocznościowej uzyskując74 pkt. Nagrodzono tez zwycięzców w ośmiu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych K/M w trzech kategoriach wiekowych (więcej na stronie organizatora) oraz pięcioro zawodników klubu wyróżniających się osiągnięciami sportowymi w 2020 roku: na etapie ogólnopolskim w biegach przełajowych na dystansie 3km – Oliwię Prachniak z Siarczej Łąki, na etapie wojewódzkim w biegu na 200m przez płotki – Malwinę Mróz z Kadzidła, dwóch złotych medalistów Mistrzostw Mazowsza – Natalię Zielińską z Czerwina w biegu na 2000 m z przeszkodami i Patryka Prusińskiego z Ostrołęki w trójskoku oraz Miłosza Markowskiego z Ostrołęki – zajmującego 2 miejsce w trójskoku i 7 miejsce na 400 metrów przez płotki na Mazowszu w statystykach prowadzonych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, jak również bardzo zaangażowanych w organizację imprez sportowych, których organizatorem był UKS Clan.
Dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy i hojności wspaniałych darczyńców udało nam się zebrać wiele świątecznych podarunków, które po zakończonej imprezie przekazaliśmy do Domu Dziecka w Ostrołęce. Złożone podarki przyniosły wiele zadowolenia i wzruszenia Dzieciom z Domu Dziecka w Ostrołęce.

Zmieniony: Poniedziałek, 21 Grudzień 2020 20:30
 
UKS Clan w finałowym turnieju „Z SKSu do AZSu”
Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 14:51

Resized_20201205_095203_3.jpegNa zaproszenie Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie zawodnicy UKS Clan uczestniczyli w sobotę 5 grudnia w finałowym turnieju w ramach akcji „Z SKS u do AZS u. Turniej zorganizowany był dla przyszłych studentów- uczniów szkół średnich w różnych dyscyplinach sportowych: w grach zespołowych – piłce siatkowej K/M, koszykówce K/M i futsalu M i w dyscyplinach indywidualnych – ergometrze wioślarskim K/M i tenisie stołowym K/M.
Był również okazją do zapoznania się z ofertą wyższych uczelni, a także poznania obiektów sportowych, jakimi dysponują warszawskie uczelnie; Centrum Sportu i Rekreacji UW, Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnego WUM czy Hali Sportowej WZ UW.
Trójka naszych reprezentantów: Natalia Zielińska, Patryk Prusiński i Kaper Piórkowski zadebiutowała start na ergometrze wioślarskim, który odbył się w kameralnych warunkach w nowoczesnych podziemiach Centrum Sportu Biblioteki Uniwersyteckiej. Zawodnicy zadowoleni, że mogli zapoznać się z nową dyscypliną sportu, sprawdzić swoją wytrzymałość na ergometrze wioślarskim, a także zobaczyć piękny obiekt sportowy i zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.
Dziękujemy.

Zmieniony: Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 14:55
Więcej…
 
Mikołajki na sportowo z UKS Clan inaczej w tym roku.
Wtorek, 24 Listopad 2020 11:03

W tym roku Akcja Mikołajkowa na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce odbędzie się na zajęciach UKS Clan: w poniedziałki (stadion miejski), wtorki i czwartki (sala gimnastyczna II LO) w godzinach 15:30 -17:00, potrwa od 24.11.2020 r. do 17 grudnia 2020 r. Zabierz ze sobą strój i obuwie sportowe, czapkę Mikołaja oraz stosowną deklarację uczestnictwa
Oświadczenie-rodzica
Oświadczenie – zawodnika
Zapraszamy na zajęcia, podczas których będzie można sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Najlepszych czekają wyróżnienia.
Zabierz też ze sobą UPOMINEK (m in. artykuły szkolne, maskotki, gry planszowe, słodycze, zabawki), którym chciałbyś obdarować dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce.
Do zobaczenia!

Zaproszenie (pdf)

Zmieniony: Środa, 02 Grudzień 2020 16:40
 
Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych, Warszawa 2020
Wtorek, 24 Listopad 2020 11:02

21. listopada 2020 r. w lasku bielańskim przy AWF w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych. Dobrze zaprezentowała się reprezentantka UKS Clan Ostrołęka Oliwia Prachniak, która wystartowała na dystansie 1,5 km. Uplasowała się na ósmym miejscu na Mazowszu w swojej kategorii wiekowej U18 z czasem 6:36.
Oliwia wygrała też Test Coopera w kategorii kobiet organizowany we wrześniu bieżącego roku na stadionie miejskim w Ostrołęce. Na 3 miejscu podium w kategorii OPEN kobiet stanęła również w VI Ostrołęckim Biegu Papieskim na dystansie 3 km.

Na 10 miejscu w biegu przełajowym na dystansie 2 km uplasowała się uczennica naszej szkoły z klasy 2g Izabela Marcińczyk UKS 7 uzyskując czas 9:38 . 

Zmieniony: Środa, 25 Listopad 2020 19:02
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »