eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Historia szkoły
Rok szkolny 2009/2010
Wtorek, 29 Październik 2013 12:23
  • Pani Elżbieta Dykty odchodzi na emeryturę.
  • Nowi nauczyciele: J. Kostrzewska – język polski, J. Kania – chemia.
  • Utworzono 8 oddziałów klas pierwszych: 1A – wychowawca  A. Wołosz, 1B – J. Mironczuk, 1C – A. Pragacz, 1D – B. Kotowska,
    1E – A. Łomacz, 1F – J. Kukuć, 1G – A. Chojnowska, 1H – S. Markowski.
  • Zorganizowano Sesję popularnonaukową „C. K. Norwid czwarty wieszcz …?” , w której udział wzięli uczniowie I LO, III LO, II Społeczne LO
    z Ostrołęki oraz II LO im. C. K. Norwida z Wyszkowa. Mottem sesji były słowa patrona: „Nie z krytyki sztuka, ale z prawdy”.
  • Kolejna płyta CANTILENY zawierająca 23 utwory chóralne Henryka Gadomskiego do tekstów znanych poetów , między innymi:
    Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Karola Wojtyły, a także poetów związanych z Ostrołęką i regionem kurpiowskim: - Dionizego Maliszewskiego, Edwarda Kupiszewskiego, Tadeusza Machnowskiego, Czesława Parzycha, Alfreda Sierzputowskiego, Leszka Czyża i innych. Płyta nosi  tytuł CHWILA MYŚLI.
  • Na przełomie lutego i marca na emeryturę odchodzi Pani Czesława Smolec – autorka i koordynatorka Szkoły Promocji Zdrowia, przekazując swoje zadania Pani Beacie Samorajskiej.
  • 26 marca 2010 r. Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski ufundował teleskop optyczny dla szkoły.
  • W kwietniu w naszej szkole odbywa się II Festiwal Nauki, zorganizowany przez młodzież i nauczycieli przedmiotów ścisłych.
  • W maju w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Cypriana Kamila Norwida, w dwóch kategoriach – recytacja i poezja śpiewana.
  • W czerwcu w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem CZYTANIE NORWIDA. Po raz pierwszy wzięliśmy udział w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu. Miało ono na celu zachęcić młodzież do głębszej lektury dzieł naszego Patrona, a także czerpania z uniwersalnej myśli wielkiego poety.
  • VIII Edycja Konkursu "Orły Ostrołęki " – w dziesiątce laureatów znaleźli się: Rafał Będźkowski, Łukasz Kowalski i Ewa Popielarczyk. Marcin Pazio otrzymał wyróżnienie.
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Martyna Szczubełek kl. 2c.
  • III Samorządowa Gala Uczniowska: w kategorii najwyższa średnia w szkole - Martyna Szczubełek - uczennica klasy 2c - średnia 6.0, w kategorii wybitny talent - Anna Wiktoria Zdrojewska - uczennica klasy 2b, w kategorii wybitny sportowiec - Joanna Nasiadka - uczennica klasy 2f.
  • Osiągnięcia:

- Olimpiada Biologiczna – finalistka etapu okręgowego E. Popielarczyk kl. 3c, udział w etapie okręgowym: O. Nasiadka kl. 3c,
E. Rolka kl. 3c, M. Szczubełek kl. 2c (op. A. Mynyk),

- Olimpiada Ekologiczn – udział w etapie okręgowym: K. Rynkowska kl. 2c, E. stenka kl. 1e, P. Pasterski kl. 1e (op. A. Mynyk),

- Olimpiada Historyczna – udział w eliminacjach okręgowych: M. Prusaczyk kl. 3b, P. Modzelewski kl. 2b, F. Kalinowski kl. 2a,
J. Woroncow kl. 3b (op. J. Mironczuk),

- Olimpiada Geograficzna – finalista A. Plona kl. 2g (op. L. Górska),

- Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym – finalista M. Prusaczyk kl. 3b (op. J. Mironczuk)

- Olimpiada Filozoficzna – udział w eliminacjach okręgowych: W. Ruszkiewicz kl. 2a, A. Zdanowicz kl. 2a (op. K. Łojek, J, Mironczuk),

- Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – finalistka eliminacji okręgowych E. Lipka kl. 2a, udział w eliminacjach okręgowych
F. Kalinowski kl. 2a (op. A. Dzwonnik-Załęska),

- XXX Ogólnopolski Konkurs Chórów a' Cappella - chór CANTILENA zdobył I miejsce w kategorii chórów młodzieżowych do lat 21
i nominację do Finału Centralnego,

- Konkurs Matematyczny „Alfik” – III miejsce w województwie R. Będźkowski kl. 3d (op. T. Gierwicz),

-  Konkurs Matematyczny "Kangur Matematyczny": 7 osób uzyskało wyróżnienia: Mateusz Kaliszewski kl. 1 d, Stolarczyk Michał  kl 1d, Bartosz Więcek kl.3f (B.Kotowska), Tomasz Falkowski  kl. 1e(A. Łomacz), Sławomir Kuberski kl.2g (A. Chojnowska), Daniel Radomski 2d, Rafał Będźkowski  kl. 2d (T. Gierwicz),

- Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Piórko": Mateusz Kaliszewski II miejsce i zespołowo II miejsce (op. B. Kotowska),

- Konkurs Matematycznym „I love math”: Magdalena Choromańska kl. 2 f - I miejsce,

- Konkurs Matematyczny organizowany przez ZKN: Rafał Będźkowski  kl. 3d - 2 miejsce,

-  Olimpiada Wiedzy Technicznej: Michał Małkowski  kl. 3d - bardzo dobry wynik w etapie okręgowym  ( op. Chodkowska),

-  Konkurs Fizyczny organizowany przez Politechnikę Warszawską: Michał Małkowski kl. 3d - udział w finale (op. R. Chodkowska),

- Wielki Konkurs Wiedzy Olimpijskiej "90 lat na olimpijskim szlaku" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – II miejsce w finale krajowym Damian Chodkowski kl. 2d,

- X  Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia w Płocku – II miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Zmieniony: Wtorek, 12 Listopad 2013 13:08
 
« PoczątekPoprzednia111213141516171819NastępnaOstatnie »

Strona 12 z 19