Biblioteka
Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania książek w ramach tzw. "Randki w ciemno"
Wtorek, 09 Luty 2021 08:41

plakat_nr_2.jpg

Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, bo przecież tak jak zauważyła Wisława Szymborska "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".
Zapraszamy więc Was Drodzy Czytelnicy i Ci, którzy nie trafili jeszcze na swoją książkę do tej fantastycznej zabawy w dniach 11 i 12 lutego, a być może uda się Wam trafić na taką książkę, od której nie będziecie mogli się oderwać, pomimo że wybierzecie ją nie po okładce, autorze czy recenzji innych osób. Ukryta pozycja będzie zapakowana w papier i nie będzie posiadała żadnej wskazówki, opisu czy innej sugestii. To będzie prawdziwa "Randka w Ciemno".

Wierzymy, że wybór w ciemno trafi w Twój gust czytelniczy. Zapraszamy serdecznie.

 
Cyfrowa biblioteka dla uczniów
Poniedziałek, 01 Luty 2021 14:40

Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe

W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

W ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Narodowa przygotowała 70 audiobooków lektur i klasyki literatury, które to można pobrać za darmo z POLONY. Wśród 55 tytułów, które zostały udostępnione w tej formie znalazły się m.in. Lalka, Quo vadis, Sklepy cynamonowe i Nad Niemnem.

Ponadto, w ramach Priorytetu 4 NPRCz, przygotowano ponad 1200 e-booków publikacji z domeny publicznej. Dostęp do wszystkich tytułów jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Publikacje w formatach MOBI, EPUB i PDF można pobierać z POLONY a po pobraniu korzystać z nich bez konieczności dostępu do internetu.

 
Szkolny konkurs plastyczny "Patron mojej szkoły - portret Cypriana Kamila Norwida"
Czwartek, 28 Styczeń 2021 11:33

plakat_-_konkurs_plastyczny_1.jpgDrodzy Uczniowie!

Rok 2021 ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polski rokiem Cyprian Camila Norwida. W ramach upamiętnienia postaci tego wybitnego romantycznego twórcy (poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika), a jednocześnie patrona naszej szkoły, pragniemy zaprosić Was do udziału w konkursie plastycznym "Patron mojej szkoły - portret Cypriana Kamila Norwida"


Prace konkursowe mogą być wykonane nie tylko dowolnymi technikami tradycyjnymi ale również za pomocą narzędzi multimedialnych. Dajemy Wam pełną dowolność: może to być rysunek, malarstwo, grafika lub praca multimedialna.


Prace należy składać do 28 lutego 2021 roku w bibliotece szkolnej.
W razie pytań prosimy o kontakt pod nr 784 070 110.


Zapraszamy do udziału i już z niecierpliwością czekamy na Wasze prace.

Zmieniony: Piątek, 29 Styczeń 2021 10:00
 
"Gdyby ludzie robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach ..." Stanisław Lem
Wtorek, 19 Styczeń 2021 10:54

Czarny_i_Biały_Dziewczyna_Prawa_Kobiet_Plakat.jpg

Drodzy Uczniowie tym razem proponujemy Wam zmierzenie się z wiedzą na temat Stanisława Lema, w ramach konkursu, który będzie przeprowadzany online w formie testu.

Termin przeprowadzenia testu to:
• 28-01-2021 r. (czwartek), godz. 16.00
W wyżej wskazanym dniu osobom, które wyrażą chęć udziału w konkursie (wypełniając poniższą kartę zgłoszenia) do dnia 25-01-2021 r. zostaną przesłane linki do testu.

Karta zgłoszenia

Najlepsi jak zwykle otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod nr 784 070 110 lub za pomocą dziennika elektronicznego Vulcan z Anną Sobiech.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Stanisław Żółkiewski – wielki wódz i polityk
Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 14:46

10 grudnia 2020 r. odbył się konkurs historyczny zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w celu uczczenie Roku Stanisława Żółkiewskiego. Honorowym patronatem konkurs objął Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.
Konkurs miał formę zdalną, wzięło w nim udział 16 uczniów z ostrołęckich szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że największą wiedzą o Stanisławie Żółkiewskim wykazali się:
I miejsce - Marcel Czaplicki uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce
II miejsce – Natalia Wekwejt uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce
III miejsce – Maciej Kutera uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce
Organizatorzy przyznali również wyróżnienia następującym uczniom:
Jagoda Szlązak uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce
Wiktoria Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce
Zofia Anna Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce
Piotr Deptuła uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce
Pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Dziękujemy również nauczycielom historii, którzy zaangażowali swoich uczniów i sprawowali nad nimi opiekę merytoryczną.
Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę o Stanisławie Żółkiewskim.
W szkolnym konkursie I miejsce zdobył Jakub Jankowski z klasy II FP, innych nagród nie przyznano. Wyróżnienie zdobyła Natalia Białobrzeska z klasy II GP.
Gratulujemy Laureatom konkursu i wszystkim wyróżnionym.

Zmieniony: Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 14:56
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 15