Szkoła Promocji Zdrowia
Wycieczka na Litwę
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 09:10

W dniach 30-31 maja 2011 r. uczniowie klas promocji zdrowia przebywali w Druskiennikach.  Korzystali z atrakcji w Aquaparku oraz Parku Linowego nad Niemnem.  Niezapomniane wrażenia oraz chwile spędzone na wspólnej zabawie i rozmowach przy ognisku na długo pozostaną w ich pamięci. 

Zmieniony: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 08:29
 
Dzień Dziecka w szpitalu
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 08:56

Z okazji dnia dziecka klasa Ic uczestniczyła w obchodach, które zostały zorganizowane na terenie ostrołęckiego szpitala. W tym samym dniu oddział dziecięcy odebrał pierwszą nagrodę w konkursie fundacji Magellana „Bajkowe Opowieści”.
Oddział dziecięcy został  pięknie udekorowany kolorowymi balonami, chore dzieci znajdujący się na oddziale oraz uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 6 bardzo chętnie zebrali się w holu oddziału dziecięcego, by dowiedzieć się jakie niespodzianki zostały dla nich przygotowane.
Całą imprezę prowadziła Marlena Orzołek z Ic. Po oficjalnym rozpoczęciu pojawili się klauni z Fundacji Doktora Clowna, obdarzając wszystkich czerwonymi nosami i  pluszakami. Następnie uczniowie z klasy IIa  przedstawili swój występ, który został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci  mogły nauczyć się śpiewać wesołych piosenek, grały w kalambury, gdzie nagrodą były obrazki z postaciami z bajek, malowały swoje twarze w kolorowe wzory, mogły odcisnąć kolorową dłoń oraz spróbować produktów mleczarni  Piątnica.
Prawdziwą furorę zrobiła wielka krowa, którą pokochały wszystkie dzieciaki. Nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami, a uśmiechy dzieci były bezcenne Smile 

Koordynator programu Szkoła Promocji Zdrowia
Beata Samorajska

Zmieniony: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 08:25
 
XI Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia w Siedlcach
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 08:50

Tradycją szkół promocji zdrowia są coroczne zmagania zarówno sportowe jak i intelektualne, które nazwane zostały „Olimpiadą Szkół Promocji Zdrowia”. Przygotowanie młodzieży trwało kilka miesięcy i wymagało zaangażowania dużej grupy ludzi.
Do konkurencji pierwszej pomocy przygotowały się cztery uczennice z klasy II c pod czujnym okiem pana Tomasza Dmochowskiego z Meditransu i pani Beaty Żebrowskiej - opiekuna medycznego programu. W konkurencji tej  wystąpiły Natalia Wasilewska i Milena Młynarska, które  zdobyły  I miejsce na Mazowszu.
Uczennica naszej szkoły Karolina Brodzik z klasy II c przygotowała najlepszą prezentację multimedialną i  zdobyła dzięki temu I miejsce.  
Oprócz tego rywalizacja przebiegała w pięciu konkurencjach sportowych, w których poradziliśmy sobie znakomicie. Młodzież przygotowywała do zawodów grupa nauczycieli wychowania fizycznego. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z układem tanecznym, przygotowane przez panią Katarzynę Orlicką.
W ogólnej klasyfikacji pokonaliśmy pięć szkół, zajmując II miejsce.
Wszystkim, którzy przygotowali młodzież do olimpiady bardzo dziękuję i gratuluję.  

Koordynator  programu Szkoły Promocji Zdrowia

Beata Samorajska

Zmieniony: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 08:30
 
kulig klasy 2 c
Środa, 12 Styczeń 2011 09:18

14 grudnia 2010 roku  w ramach zajęć „Szkoły Promocji Zdrowia” klasa 2 c spotkała się na kuligu zorganizowanym w „Parku Rozrywki Knieja”. Mimo dużego mrozu i świeżego białego puchu humory bardzo nam dopisywały, a kiełbaska smakowała jak nigdy.
Opiekunom i młodzieży życzę dużo uśmiechu w następnych takich zabawach na śniegu.

 

Pozdrawiam. Beata Samorajska.

Zmieniony: Czwartek, 13 Styczeń 2011 08:58
 
Klasa I c w Laskach
Środa, 12 Styczeń 2011 09:17

9 grudnia 2010 r. odbyła się wycieczka edukacyjna klasy 1 c do Zakładu dla Niewidomych w Laskach – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach koło Warszawy.
W czasie wizyty  młodzież mogła zapoznać się z zasadami funkcjonowania zakładu, poznać dzieci w przedszkolu, zapoznać się z historią zakładu jak również poznać zasady edukacji małych dzieci i młodzieży.
Na zakończenie pobytu przedstawiono film mówiący o życiu dzieci niewidomych.
Wszystkich uczestników wycieczki serdecznie pozdrawiam.

 Beata Samorajska.

 

Zmieniony: Czwartek, 13 Styczeń 2011 08:55
 
Wycieczka do Kajetan
Środa, 12 Styczeń 2011 09:14

8 grudnia 2010 r. odbyła się wycieczka edukacyjna klasy 3 c do Międzynarodowego Instytutu Mowy i Słuchu w Kajetanach.
Wyjazd miał na celu przedstawienie młodzieży diagnozowania i leczenia wszelkich zaburzeń mowy i słuchy występujących u osób w różnej grupie wiekowej.
Na zakończenie pobytu młodzież została zaproszona do corocznego odwiedzania instytutu.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do ponownego wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych organizowanych dla „Szkoły Promocji Zdrowia” przez instytut w 2011 roku.

Pozdrawiam. Beata Samorajska.

Zmieniony: Środa, 12 Styczeń 2011 14:28
 
Mikołajki w Oddziale Dziecięcym Szpitala w Ostrołęce
Środa, 12 Styczeń 2011 09:11

Mikołajki w szpitalu nie mogły być nudne. Jak co roku, tego dnia nie zabrakło gier, zabaw, zgadywanek, kalambur i tańców, które poprowadziła młodzież ze Szkoły Promocji Zdrowia.  Po zabawach nadszedł czas na najbardziej oczekiwany moment – prezenty. Mikołaj wyjmował je z wielkiego, czerwonego worka, a następnie rozdawał je zniecierpliwionym dzieciom.
Opiekunowi klasy Pani Agnieszce Pragacz serdecznie dziękuję za poświęcony czas na przygotowanie już kolejnych mikołajek, a młodzieży życzę wiele radości z zabawy z dziećmi.Pozdrawiam. Beata Samorajska.

Zmieniony: Środa, 12 Styczeń 2011 14:12
 
Światowy Dzień AIDS
Środa, 12 Styczeń 2011 09:01

Dzień walki z AIDS, obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.  
W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Dlatego też i na terenie naszego liceum w tym dniu na korytarzach szkolnych rozwieszono plakaty dotyczące AIDS oraz rozłożono ulotki dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.
1 grudnia w związku z obchodami na terenie II LO Światowego dnia walki z AIDS wśród uczniów programu przeprowadzono konkurs wiedzy dotyczący HIV/AIDS.
Z pośród uczestników konkursu wyłoniono  trzy osoby z największą punktacją.
I miejsce zajęła Natalia Wasilewska
II miejsce przyznano Karolinie Brodzik
III miejsce otrzymała Milena Drężek.

Wszystkie nagrodzone osoby są z klasy 2c.
Nagrody ufundował Prezydent Miasta Ostrołęka.
Laureatom serdecznie gratuluję, pozostałych zachęcam do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez koordynatora programu.

 

Pozdrawia. Beata Samorajska.

Zmieniony: Środa, 12 Styczeń 2011 13:39
 
Zbiórka karmy dla schroniska „Canis”
Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 12:49

Nakarmiłeś psa swojego?

 Nakarm bezdomnego!

 Pomóż mu przetrwać zimę.

 

Pod takim właśnie hasłem Szkolna Grupa Przyjaciół Zwierząt „Animals” rozpoczęła zbiórkę karmy dla schroniska „Canis” w Kruszewie. To już druga taka zimowa zbiórka, której organizatorem jest Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpańskich Zwierząt „Niczyje”, lecz to pierwszy rok, w którym pomaga nasza szkoła.

Dary należy dostarczać do Pani Pedagog lub Dudzińskiej Edyty (kl. 2 B)

od 5 do 19 stycznia 2011 roku.

 

Zmieniony: Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 13:04
Więcej…
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów
Czwartek, 25 Listopad 2010 11:25

Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów corocznie przypada na trzeci czwartek listopada. W tym roku dzień ten na terenie naszego Liceum obchodzono 18 listopada.
Młodzież programu „Szkoły Promocji Zdrowia” od samego rana przygotowywała szkołę do obchodów tego dnia. Napompowano ok. 300 balonów, które w środku zawierały karteczkę ze szkodliwymi substancjami, jakie powstają w czasie spalania papierosa. Przygotowano stoiska z ulotkami dotyczącymi palenia tytoniu, oraz ze sprzętem medycznym do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Rozstawiono stoisko Milandii i rozdawano liczniki kalorii. Na korytarzach szkoły rozwieszono hasła promujące rzucenie palenia tytoniu, oraz plakaty, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt: „Licealisto – wybierz życie bez palenia”. W konkursie wzięło udział ponad 40 plakatów, z których komisja w składzie: pani dyrektor Teresa Gierwicz, nauczyciele: Agnieszka Pragacz, Ewa Dylewska, Marta Sobczak, Grzegorz Zawrotny oraz pielęgniarka Grażyna Żebrowska za najlepszy uznała plakat Karoliny Podgajnej z kl. 2c, kolejne miejsca przyznano Marlenie Orzołek kl. 1c oraz  Magdalenie Wiskiej kl. 2c.
Wymienione osoby otrzymały wartościowe nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęka.
Nagrodzonym gratuluję, pozostałych uczniów zachęcam do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez koordynatora programu „Szkoła Promocji Zdrowia”.
Pozdrawiam. Beata Samorajska.

 

  

Zmieniony: Czwartek, 25 Listopad 2010 13:00
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 5