Szkoła Promocji Zdrowia
Wycieczka do Lasek(2011)
Poniedziałek, 16 Grudzień 2013 11:36
W ramach programu Szkoły Promocji Zdrowia klasa 1c pojechała na wycieczkę edukacyjną do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.
W czasie wizyty  młodzież mogła zapoznać się z zasadami funkcjonowania zakładu, poznać dzieci w przedszkolu, zapoznać się z historią zakładu jak również poznać zasady edukacji małych dzieci i młodzieży.
Na zakończenie pobytu przedstawiono film mówiący o życiu dzieci niewidomych.
Zmieniony: Wtorek, 17 Grudzień 2013 11:47
 
Światowy Dzień AIDS
Wtorek, 10 Grudzień 2013 10:34

2 grudnia 2013 roku o godz. 11.30 został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy dotyczący problematyki HIV/AIDS. Konkurs został zorganizowany już po raz czwarty,jego celem jest uświadomienie jak ważną rolę w profilaktyce zachorowań odgrywa wiedza o drogach zakażenia i sposobach zapobiegania. Przygotowano 40 pytań zarówno zamkniętych jak i otwartych, jednokrotnego jak i wielokrotnego wyboru.  Młodzież na napisanie testu miała 45 min. Test pisany był w trzech klasach o tej samej godzinie. W tym roku do rywalizacji o główną nagrodę przystąpiło dwóch uczniów z poza programu SzPZ.
Tego samego dnia na holu głównym wychowawcy klasy I c i II c przygotowali wystawkę mówiącą o profilaktyce HIV/AIDS, a uczniowie zamieścili plakaty pt: „Żyję bez ryzyka AIDS”. Można też było poszerzyć swoją wiedzę na ten temat czytając różne materiały informacyjne w postaci ulotek i książeczek edukacyjnych.
Ogłoszenie wyników powyższego konkursu nastąpiło 5 grudnia o godz. 12.30 na sali gimnastycznej II LO. O wręczenie nagród poproszono dyrektora szkoły Pana Ryszarda Kaliszewskiego oraz wychowawców klas w obecności koordynatora programu.
Osoby nagrodzone w konkursie wiedzy:
- I miejsce - Zięba Kamila – kl. III c
- II miejsce - Pędzich Karolina – kl. I c
- III miejsce - Kowalczuk Natalia -  kl. II c
W konkursie plastycznym nagrody otrzymały:
- Anna Grala kl.II c
- Ludwika Kubrak kl.II c
- Marta Orzoł kl.II c

 











   

Zmieniony: Czwartek, 05 Czerwiec 2014 10:55
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2013r.
Czwartek, 21 Listopad 2013 11:40

Dnia 21 listopada 2013 r. o godz. 10.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia, rozpoczęła się akcja prozdrowotna pod hasłem „Używki ….To nie dla nas!!!”. Jak co roku w trzeci czwartek listopada w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, koordynator Szkoły Promocji Zdrowia Beata Samorajska oraz uczniowie i wychowawcy klas uczestniczący w tym programie, przygotowali wiele atrakcji dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu. Celem akcji było kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez substancji psychoaktywnych, uzależniających oraz przygotowanie młodych ludzi do radzenia sobie z problemami życiowymi i emocjonalnymi bez substancji chemicznych. Dla młodzieży biorącej udział w akcji prozdrowotnej przygotowano cykl szkoleń dotyczących uzależnień, zostały przeprowadzone konkursy wiedzy dotyczące uzależnień od narkotyków i alkoholu, konkurs plastyczny pod hasłem „Uzależnieniom mówię nie” oraz quiz antynikotynowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs z alkogoglami zorganizowany przez Komendę Miejską Policji. Akcji towarzyszyły  występy artystyczne dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Ostrołęki.











  

Zmieniony: Czwartek, 28 Listopad 2013 19:38
 
Konkurs plastyczny
Czwartek, 24 Październik 2013 08:08

"Uzależnieniom Mówię Nie"

 Celem konkursu plastycznego jest:

  • kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez substancji psychoaktywnych i uzależniających,
  • zapobieganie: narkomanii, alkoholizmowi, paleniu papierosów, uzależnieniu od internetu i telefonu komórkowego,
  • życie bez nałogów.

  Plakaty powinny mieć wymiary 60x80 lub 70x90. Technika wykonania jest dowolna.
  Prace plastyczne składamy do dnia 13 listopada 2013r. do Pani Anety Mizerek-Ochenkowskiej.

  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 listopada 2013r. podczas akcji prozdrowotnej pod hasłem „Używki…. To nie dla nas!!!”
  na Hali Widowiskowo - Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich uczniów naszej szkoły. Czekają ciekawe nagrody.

Organizatorzy 
Szkoła Promocji Zdrowia
Zmieniony: Czwartek, 05 Czerwiec 2014 10:53
 
XIII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia
Wtorek, 11 Czerwiec 2013 08:03

7 czerwca 2013 r. w Radomiu odbyła się XIII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia. Nasza szkoła odniosła sukces, zdobywając w ogólnej klasyfikacji I miejsce. Spotkanie było podsumowaniem całorocznej pracy licealistów, którzy w tym roku, w ramach Szkół Promocji Zdrowia zajmowali się problematyką dotyczącą starzenia się i starości. Jednym z elementów tegorocznej Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia był konkurs na prezentację multimedialną, tematyką nawiązującą do hasła przewodniego. Licealiści wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz talentem i powstały bardzo ciekawe prace. Uczniowie zmierzyli się w kilku konkurencjach sportowych, wśród których były m.in. sztafeta z workami, bilard z piłkami tenisowymi oraz skok przez duże skakanki. Bezkonkurencyjny był zespół w udzielaniu pierwszej pomocy. Rywalizacja sportowa poprzedzona została trzyetapową olimpiadą wiedzy na temat starzenia się i starości, w której udział wzięli wszyscy uczniowie Szkół Promocji Zdrowia.
Dziękujemy uczestnikom i opiekunom za zaangażowanie, pomoc w przygotowaniu olimpiady i wspaniałą atmosferę w czasie jej trwania.
Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników.

 











Dyrekcja
Zmieniony: Piątek, 14 Czerwiec 2013 07:43
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2012r.
Czwartek, 15 Listopad 2012 12:10

 











 

Zmieniony: Wtorek, 27 Listopad 2012 07:53
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2011r.
Piątek, 18 Listopad 2011 10:29



















 

 
Wycieczka klasy IIc do Wyszkowa
Piątek, 04 Listopad 2011 09:32
Dnia 5.10.2011 r. klasa II c przebywała na wycieczce edukacyjnej w ośrodku MONAR w Wyszkowie w ramach realizacji programu Szkoły Promocji Zdrowia. Młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami obowiązującymi w ośrodku leczenia uzależnień oraz wysłuchania kilku historii ludzi uzależnionych, którzy przebywają tam i próbują walczyć z nałogiem pierwszy a może już kolejny raz ...
 
Wycieczka klas I c do Lasek
Piątek, 07 Październik 2011 13:05

5 października klasa Ic w ramach programu Szkoły Promocji Zdrowia odbyła wycieczkę do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackej w Laskach gdzie zapoznała się z historią i metodami pracy z dziećmi niewidomymi.

 


















 

Zmieniony: Czwartek, 10 Listopad 2011 08:18
 
KONKURS PLASTYCZNY
Środa, 05 Październik 2011 08:31

"Życie bez uzależnień"

 Celem konkursu plastycznego jest:

  • zapobieganie: narkomanii, alkoholizmowi, paleniu papierosów, uzależnieniu od internetu i telefonu komórkowego,
  • życie bez nałogów.

  Plakaty powinny mieć wymiary 60x80 lub 70x90. Technika wykonania jest dowolna.
  Prace plastyczne składamy do dnia 10 listopada 2011r. do Pani Ewy Dylewskiej.

  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 17 listopada 2011r. podczas ogólnoszkolnej akcji promocji zdrowia na terenie II LO.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Czekają ciekawe nagrody.

Organizatorzy 

Szkoła Promocji Zdrowia

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 10 Październik 2011 11:15
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 5