Cantilena
Uroczystość poświęcenia pomnika Św. Jana Pawła II z udziałem CANTILENY
Niedziela, 04 Maj 2014 17:15

      W ubiegłą niedzielę 3 maja CANTILENA wraz z Ostrołęckim Chórem Nauczycielskim brała udział w uroczystości poświęcenia pomnika Św. Jana Pawła II przy Kościele Poklasztornym w Ostrołęce. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Ostrołęki a także goście spoza Ostrołęki, między innymi Księża Biskupi Diecezji Łomżyńskiej, mogli wysłuchać utworów specjalnie przygotowanych na tę uroczystość. Połączonym Chórom akompaniował Zespół Instrumentalny / flet poprzeczny, akordeon, kontrabas / stworzony do tego programu. Nie najlepsza pogoda była jedynym mankamentem tej podniosłej uroczystości. 

Zmieniony: Wtorek, 06 Maj 2014 07:06
 
Msza Dziękczynna i koncert w ostrołęckiej Farze
Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014 09:42

 

            27 kwietnia , w dniu kanonizacji naszego Papieża Jana Pawła II, CANTILENA wraz z Ostrołęckim Chórem Nauczycielskim stanowiła oprawę muzyczną uroczystej Mszy Św. Dziękczynnej w Kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Gościnnie z połączonym Chórami wystąpiły byłe Chórzystki CANTILENY, absolwentki II LO z lat ubiegłych: Wioleta Banach, Agnieszka Jakubowska / Kwiatkowska /, Martyna Sakowska. Prawie w komplecie wystąpiły także tegoroczne abiturientki, które przed kilkoma dniami / 25 kwietnia / odebrały świadectwa ukończenia Szkoły i 5 maja przystąpią do matury. Psalmy wykonały: Gosia Kaczyńska / kl. I / i Marzena Opacka – nowa Szefowa Chóru / od 25 .IV/

            Po Mszy Św. odbył się koncert. W  wypełnionym po brzegi ostrołęckim  kościele zabrzmiały utwory specjalnie napisane z okazji kanonizacji Św. Jana Pawła II: JANIE PAWLE, TERAZ PRZYJDŹ  i MODLITWA DO ŚW. JANA PAWŁA z tekstem Grzegorza Stanoca i muzyką Henryka Gadomskiego. Nie zabrakło także ulubionych pieśni naszego Św. Jana Pawła, między innymi: ABBA OJCZE,  GAUDE MATER POLONIA, BARKA, do wykonania których włączyła się publiczność. Połączonym Chórom akompaniował Zespół Instrumentalny w składzie: Elwira Kamińska – klarnet, Witold Krukowski – akordeon, Witold Rybarczyk – kontrabas. Autorski program dyrygenta Chóru  prowadziła Karolina Zaręba.

 

Zmieniony: Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014 10:40
 
Zaproszenie na koncert
Poniedziałek, 21 Kwiecień 2014 18:20
 

Z TOBĄ, ŚW. JANIE PAWLE

 

W dniu kanonizacji naszego Papieża Jana Pawła II, 27 kwietnia b.r., bezpośrednio po Mszy Św. Dziękczynnej z godz. 16.00 w ostrołęckiej Farze odbędzie się koncert połączonych Chórów: Chóru CANTILENA II LO im. C.K. Norwida i Ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego z udziałem Zespołu Instrumentalnego. W programie zabrzmią po raz pierwszy utwory skomponowane na tę radosną chwilę, a mianowicie: JANIE PAWLE, TERAZ PRZYJDŹ i MODLITWA DO ŚW. JANA PAWŁA do słów Grzegorza Stanoca z muzyką Henryka Gadomskiego. Nie zabraknie także ulubionych pieśni Naszego Świętego: BARKA, ABBA – OJCZE i innych, które CANTILENA i Ostrołęcki Chór Nauczycielski pod kier Henryka Gadomskiego wykonały w czerwcu 1991 roku podczas pamiętnej pielgrzymki Papieża do Łomży. Połączone Chóry stanowić będą także oprawę muzyczną Mszy Św. w Farze godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

Zmieniony: Czwartek, 24 Kwiecień 2014 07:33
 
CANTILENA z koncertem kolęd w Nowej Wsi Zach.
Niedziela, 02 Luty 2014 17:41

 CANTILENA z koncertem kolęd w Nowej Wsi Zach.

                Na zakończenie okresu śpiewania kolęd, w minioną niedzielę 2 lutego b.r. w kościele p.w. Narodzenia NMP w Nowej Wsi Zach. z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił Chór CANTILENA II LO w Ostrołęce bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00 i drugi raz o godz. 12.00. W programie koncertu znalazły się zarówno kolędy dawne we współczesnym opracowaniu, m.in.: WESOŁY NAM / kolęda z XVI wieku /, W BETLEJEM PRZY DRODZE / pastorałka z XVII w / jak powszechnie znane i lubiane, a mianowicie: JEZUS MALUSIEŃKI, DZISIAJ W BETLEJEM i wiele innych. Chór także stanowił oprawę muzyczną uroczystej Mszy Św. o godz. 10.00. Psalmy wykonały Chórzystki CANTILENY: Patrycja Gołąb i Marta Rymek pochodzące z tejże parafii. One także, jak i pozostałe dwie Chórzystki; Milena Kokot i Aldona Szlachetka a także ich Mamy miały swój znaczący udział w organizacji koncertu. Wraz z Chórem gościnnie wystąpiła była Chórzystka, wielce zasłużona dla Cantileny – Wioletta Banach. Swój debiut w CANTILENIE miała w tymże koncercie najmłodsza Chórzystka – Martyna Pędzich – śpiewająca w Chórze dopiero od listopada - aktualnie uczennica Gimnazjum w Lelisie. Program Chóru spotkał się z bardzo serdecznym przyjęciem licznie zgromadzonych wiernych i Księdza Proboszcza Bogdana Najdy – organizatora koncertu.

                                                                            Dyrygent Chóru

                                                                           Henryk Gadomski

   

Zmieniony: Wtorek, 04 Luty 2014 11:04
 
CANTILENA kolędowała w Warszawie
Piątek, 20 Grudzień 2013 09:09

   19 grudnia w gmachu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy Placu Bankowym w Warszawie CANTILENA  wystąpiła z programem kolęd i pastorałek podczas uroczystości opłatkowej  zorganizowanej przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Dla licznie zgromadzonych uczestników spotkania; pracowników Kuratorium, przedstawicieli Delegatur Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, innych urzędów i instytucji współpracujących z Kuratorium a także duchownych kościoła katolickiego, prawosławnego i innych kościołów funkcjonujących na Mazowszu, CANTILENA wykonała program złożony z kolęd dawnych, zapomnianych w nowym opracowaniu, takich jak: WESOŁY NAM  / z XVI w./, W BETLEJEM PRZY DRODZE, CIESZMY SIĘ a także kolęd powszechnie znanych i lubianych, jak JEZUS MALUSIEŃKI, W ŻŁOBIE LEŻY,  BÓG SIĘ RODZI i innych. Sporym i miłym zaskoczeniem dla uczestników spotkania było wykonanie na zakończenie koncertu, specjalnie zapowiedzianego utworu pt PRZED WIGILIĄ z tekstem ostrołęckiego poety Alfreda Sierzputowskiego i muzyką dyrygenta Chóru.

/ tekst ostatniej zwrotki/          

Da Bóg, że może sił ostatkiem

W proch się obróci kość niezgody

I podzielimy się opłatkiem...

 Usatysfakcjonowane serdecznym przyjęciem programu Chórzystki powróciły nie tylko z miłymi wrażeniami z pięknej uroczystości ale i workiem słodyczy wręczonym w podzięce przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty – Pana Karola Semika.


     

Zdjęcia dzięki uprzejmości Kuratorium Oświaty w Warszawie.

 

Zmieniony: Piątek, 20 Grudzień 2013 12:09
 
CANTILENA nagrała hymny na CD
Czwartek, 12 Grudzień 2013 19:08

Na kolejnej płycie CD CANTILENA nagrała 4 Hymny, a mianowicie: 1. Polski Hymn Narodowy, 2. Hymn Ostrołęki, 3. Gaude Mater Polonia, 4. Rota. Kopie nagrań zostały przekazane do Urzędu Miasta Ostrołęki i wkrótce trafią do placówek oświatowych, kultury, stowarzyszeń społeczno kulturalnych na terenie Ostrołęki. Także Chórzystki, które brały udział w nagraniach, otrzymają kopię nagranych utworów na pamiątkę.

Zmieniony: Piątek, 13 Grudzień 2013 10:13
 
SREBRNY KAMERTON dla CANTILENY
Poniedziałek, 21 Październik 2013 17:25

W dniach 18 - 20 października nasze Chórzystki CANTILENY brały udział w Finale XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.  Wykonały 4 kompozycje, a mianowicie: O zalotach oczarowanych, Gawot gramatyczny, Laudate Dominum  i Suitę pieśni kurpiowskich.  W składzie 35 osobowej grupy wystąpiło 16 pierwszoklasistek, dla których był  to pierwszy tak prestiżowy występ. CANTILENA wystąpiła także w Koncercie Galowym wykonując Małą suitę kurpiowską. W części końcowej Koncertu połączonymi 15 Chórami, które uczestniczyły w Konkursie zadyrygował nasz nauczyciel i dyrygent CANTILENY. W wykonaniu wielkiego, ok. 500 osobowego  Chóru, w doskonałej akustycznie Filharmonii Pomorskiej,  zabrzmiały: - Hymn Chórów a'CappellaGaude Mater Polonia. Funkcję opiekuna - wychowawcy i jednocześnie znakomitego przewodnika spełniał Pan Marek Niewiadomski. Udział w Konkursie wsparł finansowo Prezydent Miasta Pan Janusz Kotowski za co serdecznie dziękujemy.  Gratulejemy Chórzystkom i Dyrygentowi  - H. Gadomskiemu.

   

 

 

Zmieniony: Wtorek, 22 Październik 2013 13:46
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 16