Szkoła
Sukcesy naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych
Środa, 10 Marzec 2021 10:49

    Pomimo pandemicznych obostrzeń nasi uczniowie uczestniczą w olimpiadach przedmiotowych.

    Największy sukces odniosła Aleksandra Krawczyk (IIIB), która zakwalifikowała się do etapu centralnego LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W etapie okręgowym uczestniczył też Stanisław Kubeł (IIBp).

    Udział w innych olimpiadach:

  • V Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - w etapie centralnym Cezary Miłek (kl. IIAg), Aleksander Ciepierski (kl. IIBg), Mateusz Morawski (kl. IF).
  • XXIII Olimpiada Wiedzy o Prawie – w II części etapu okręgowego uczestniczyli: Aleksandra Krawczyk (IIIB), Aleksander Ciepierski (IIBg), Damian Żebrowski (IIBg), wyniki wkrótce;
  • XLVII Olimpiada Historyczna – w etapie okręgowym uczestniczyli: Krystyna Cholewa (IIBp), Juliusz Siemiątkowski (IIBg);
  • LI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – w etapie okręgowym Marta Dobkowska (IIBp);
  • XXXIII Olimpiada Filozoficzna – w etapie okręgowym Michał Duda (IIBp);
  • XIV Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – w etapie rejonowym Juliusz Siemiątkowski (IIBg).
  • XVI Olimpiada Przedsiębiorczości – w etapie okręgowym uczestniczyli: Michał Kowalczyk (kl. IIFp), Jakub Jankowski (kl. IIFp), Mateusz Kochański (kl. IIFp), Kacper Żebrowski (kl. IIAp), Cezary Miłek (kl. IIAg).
  • XIX Olimpiada Lingwistyki Matematycznej – w etapie okręgowym Natalia Eksterowicz (IIBp) i Laura Jerzyło (IIFp).

    Opiekunowie uczniów: Anastazja Dzwonnik-Załęska (Olimpiada LiJP oraz Filozoficzna), Elżbieta Mironczuk (Olimpiada WoPiŚW), Jan Mironczuk (Olimpiada WoPiŚW, WoP, Historyczna, „Losy żołnierza…”), Mariola Rachubka (OP i OWoBiO), Beata Kotowska (OLM) i Anna Chojnowska (OLM).

    Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

Zmieniony: Środa, 10 Marzec 2021 11:00
 
Boże Narodzenie 2020
Wtorek, 22 Grudzień 2020 09:56

zyczenia.jpg

 

Zmieniony: Wtorek, 22 Grudzień 2020 14:07
 
Zwycięstwo naszej szkoły w II edycji Olimpiady Wiedzy o Kurpiach.
Środa, 16 Grudzień 2020 11:16

W dniu 15 grudnia 2020 r. odbyła się druga edycja Olimpiady wiedzy o Kurpiach, której głównym organizatorem był Związek Kurpiów. Uczestnikami olimpiady byli uczniowie szkół średnich z powiatu ostrołęckiego, przasnyskiego i łomżyńskiego.
Naszą szkołę reprezentowały:
Karolina Malon – uczennica klasy III C,
Dominika Dawid – uczennica klasy II GG,
Kinga Malon – uczennica klasy II B.
Dzięki ogromnej wiedzy i zaangażowaniu naszych reprezentantek, II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce odniosło zwycięstwo (zajmując I miejsce) nie tylko w kategorii zespołowej), ale również i w kategorii indywidualnej, w której:
I miejsce – zajęła Karolina Malon
II miejsce – zajęła Dominika Dawid.
Naszym uczestniczkom składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu dalszych sukcesów.

 
XIII Samorządowa Gala Uczniowska
Środa, 16 Grudzień 2020 10:17

Z powodu epidemii koronawirusa XIII Samorządowa Gala Uczniowska w Ostrołęce nie mogła odbyć się na żywo, w obecności władz miasta, uroczyście i dumnie. Jednak Prezydent Miasta Ostrołęki, Pan Łukasz Kulik, chciał wyróżnić uczniów najbardziej wybitnych, mających sukcesy w nauce, sporcie, działalności artystycznej czy społecznej. Wzorem lat ubiegłych zostały przyznane listy gratulacyjne, a Pan Prezydent oraz Przewodniczący Rady Miasta – Pan Wojciech Zarzycki spotkali się z wyróżnionymi uczniami i ich rodzicami on-line za pomocą platformy zoom w dniu 11 grudnia 2020, by osobiście przekazać gratulacje i życzenia świąteczne.
Z naszej szkoły listy gratulacyjne otrzymali:
* Wiktoria Andruchewicz – najwyższa średnia ocen za okres trzech lat nauki,
* Natalia Rudzik (3e) – najwyższa średnia ocen w roku szkolnym 2019/2020,
* Olga Boruch (2fg) – wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020.
Serdeczne gratulacje przekazuje także Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

Zmieniony: Środa, 16 Grudzień 2020 11:29
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Środa, 16 Grudzień 2020 10:16

W roku szkolnym 2020/2021 wzrosła liczba uczniów, którzy zostali uhonorowani stypendium Prezesa Rady Ministrów. Przyznano je 7 092 osobom. Wśród nich są uczniowie naszej szkoły: Natalia Rudzik z klasy 3e (średnia ocen w roku szkolnym 2019/2020 5,78) oraz Aleksander Paliwoda z klasy 2dp (średnia ocen w roku szkolnym 2019/2020 5,33).

Serdecznie gratulujemy Natalii i Olkowi!

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY "MISTRZ CHEMII"
Wtorek, 15 Grudzień 2020 21:43

W dniu 02.12.2020r. odbył Międzyszkolny Konkurs Chemiczny -"MISTRZ CHEMII” zorganizowany przez ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Naszą szkołę wspaniale reprezentowały: Maria Budniak z klasy 1c oraz Julia Deptuła z klasy 1e. W zmaganiach rywalizowali uczniowie wszystkich klas pierwszych szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Ostrołęki, rozwiązując test za pomocą aplikacji Testportal. Najwyższy wynik i zatem I miejsce w tym konkursie zajęła Julia Deptuła.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie pani: J.Kosztyła i M.Kaliszewska

 
Sukces w międzynarodowym konkursie programistycznym.
Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 18:02

Z wielką przyjemnością przekazuję informacje, że Damian Biernat, uczeń klasy 1a, zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, w międzynarodowym konkursie programistycznym dla dzieci i młodzieży, Pix Programming Challenge.

Wielkie gratulacje dla Damiana.

 

Zmieniony: Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 18:06
 
Światowy Dzień Walki z AIDS
Wtorek, 01 Grudzień 2020 11:25

1.jpgŚwiatowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest corocznie 1 grudnia począwszy od 1988 roku, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Uczniowie Szkoły Promocji Zdrowia w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida również zaangażowali się w te działania i m.in. wzięli udział w wykładzie dotyczącym wiedzy na temat HIV i AIDS, który odbył się w formie zdalnej i stanowił przygotowanie do szkolnych konkursów wiedzy. W dniu 1 grudnia klasa 1c sprawdzi się w konkursie wiedzy HIV/AIDS, natomiast 2 grudnia klasa 2cp przystąpi do konkursu wiedzy o chorobach zakaźnych.


DLACZEGO KAŻDY POWINIEN POSIADAĆ WIEDZĘ NA TEMAT HIV I AIDS?
Wiedza na temat HIV i AIDS jest bardzo ważna, gdyż liczba zakażonych HIV, a w następstwie chorych na AIDS, wciąż wzrasta. Poza tym istotny jest fakt, że wbrew powszechnie panującym opiniom, każdy – bez względu na swoją przynależność rasową, wyznanie religijne lub orientację seksualną może ulec zakażeniu!
Edukacja jest najskuteczniejszą bronią, by zmienić świat. Nie poradzilibyśmy sobie bez niej w walce z AIDS. Jak stwierdził Nelson Mandela „Edukacja ratuje ludzkie istnienia”.

2.jpg

 
Drabina Rozwoju Liderów
Poniedziałek, 30 Listopad 2020 11:32

ULOTKA_OdyseJAv1__kopia.jpg W miesiącu listopadzie nasze liceum przystąpiło do projektu Drabina Rozwoju Liderów, którego celem jest przygotowanie i uruchomienie sieci wsparcia rówieśniczego w zakresie wzmacniania i ochrony zdrowia psychicznego w środowisku szkolnym. Z powodu pandemii projekt realizowany jest online.

 

Zmieniony: Poniedziałek, 30 Listopad 2020 13:00
Więcej…
 
Platforma matematyczna
Czwartek, 26 Listopad 2020 13:56

Zachęcamy do korzystania z platformy matematycznej znajdującej się pod tym adresem

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 71