Szkoła
Powrót do szkoły
Poniedziałek, 07 Czerwiec 2021 08:39

Kwarantanna się skończyła, lecz zostały wspomnienia. Jak znosiliśmy czas izolacji? O czym myśleliśmy? Za czym tęskniliśmy? Jak wyobrażaliśmy sobie powrót do szkoły, do normalności?
Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w asamblażu uczniów klas pierwszych.

Beata Grzywacz

Zmieniony: Poniedziałek, 07 Czerwiec 2021 08:48
 
Akademia Wiedzy o Prawie
Piątek, 21 Maj 2021 12:34

Zakończył się VI Ogólnopolski Konkurs "Akademia Wiedzy o Prawie" organizowanym przez Krajową Izbę Radców Prawnych.
W etapie szkolnym uczestniczyło 7 naszych uczniów: Magdalena Opęchowska (IIBp), Katarzyna Markowska, Daria Możdżyńska, Aleksander Ciepierski, Miłosz Markowski, Damian Żebrowski (wszyscy z IIBg), Aleksandra Krawczyk (IIIB). Wszyscy uczniowie zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego. Po II etapie, do zawodów centralnych został zakwalifikowany Damian Żebrowski, który w wyniku postępowania uzyskał tytuł finalisty Konkursu. Opiekunem uczniów był nauczyciel Edukacji prawnej Jan Mironczuk
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 
Sukces w Konkursie Wiedzy Biblijnej
Środa, 12 Maj 2021 07:02

"Szanowni Państwo,
nasi uczniowie - Aleksandra Chełchowska z kl. 2ep oraz Bartłomiej Jankowski z kl. 2dg w dniu 21 kwietnia br. brali
udział w etapie diecezjalnym 25. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż oboje zakwalifikowali się do udziału w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 19 maja br.

Aleksandra zajęła 1 miejsce w etapie diecezjalnym, natomiast Bartłomiej uplasował się na miejscu 2.
Gratulujemy sukcesu i życzymy miejsc na podium w etapie ogólnopolskim..."
Grzegorz Zawrotny

 
Relacja z zakończenia roku szkolnego maturzystów.
Czwartek, 06 Maj 2021 19:59

W piątek, 30 kwietnia 2021 roku, uczniowie klas trzecich naszej szkoły zakończyli naukę w liceum. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła pożegnanie abiturientów na pięknej, podniosłej ogólnoszkolnej uroczystości. W tym roku – po mszy św. odprawionej przez ksiądza Krzysztofa Łapińskiegoo godz. 8:00 w kościele farnym w Ostrołęce – abiturienci spotkali się w szkole, gdzie z zachowaniem reżimu sanitarnego, kameralnie, w gronie kolegów z klasy i wychowawcy oraz w obecności dyrektora odebrali świadectwa.

Pomimo trudnej nauki zdalnej wielu naszych abiturientów odebrało nagrody i gratulacje za swoje osiągnięcia.

Za udział w olimpiadach przedmiotowych wyróżnieni zostali: Aleksandra Krawczyk z klasy 3b za zdobycie tytułu laureata LXII Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym orazJakub Dobrzycki i Małgorzata Jarząbek z klasy 3b za udział w eliminacjach okręgowych VII Olimpiady Solidarności.

Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie(świadectwo z biało-czerwonym paskiem) nagrody otrzymali:

 • z klasy 3a Zuzanna Borawska, Katarzyna Gudelska, Katarzyna Koniecka, Alicja Grzybicka i Bartłomiej Zadrożny;
 • z klasy 3b Aleksandra Krawczyk, Małgorzata Jarząbek, Jakub Dobrzycki, Kinga Cybulska, Zuzanna Piekarska, Alicja Szymańska, Julia Sobocińska;
 • z klasy 3c Karolina Marzewska, Dominika Misiak, Magdalena Górka, Julia Mroczkowska, Lena Jaworska, Bartosz Parzych, Zuzanna Symołon, Patrycja Parzych, Ewa Merchel;
 • z klasy 3d Dawid Bałdyga, Jan Gers, Jakub Gniazdowski, Małgorzata Goździewska, Daria Kaczyńska, Julita Kostrzewska, Kacper Kulesza, Alicja Małkowska, Maciej Mrozek, Grzegorz Ołdak, Maciej Zyśk, Aleksandra Żuchowska;
 • z klasy 3e Radosław Deptuła, Jakub Lipka, Natalia Rudzik (najwyższa średnia), Martyna Sokołowska, Łucja Wysocka;
 • z klasy 3f Julia Białczak, Wioletta Białobrzewska, Natalia Dąbrowska, Martyna Dobrzyńska, Izabela Duszak, Paulina Gutowska, Marta Jacek, Filip Kiernozek, Magdalena Kojtek, Tomasz Kopka, Weronika Majchrzak, Karolina Nikodemska, Lena Pochopień, Kamila Pragacz, Maja Szabłowska, Zuzanna Zabora;
 • z klasy 3g Ewelina Szabłowska, Karolina Sobiech, Paulina Szymczyk, Amelia Domurad, Milena Kaczyńska, Natalia Kołdys, Alicja Lutrzykowska, Martyna Madrak, Aleksandra Lipka.

Nagrodę za stuprocentową frekwencję otrzymali: Alicja Szymańska z klasy 3b, Julita Kostrzewska oraz Jakub Łoziński z klasy 3d.

Podziękowania otrzymały również osoby wyróżniające się działalnością na rzecz szkoły i środowiska:

 • za pracę w Samorządzie Szkolnym: Filip Wiśniewski z klasy 3a, Julita Kostrzewska z klasy 3d, Jakub Siwik z klasy 3b;
 • za pracę w Młodzieżowej Radzie Miasta: Łucja Wysocka z klasy 3e, Julita Kostrzewska z klasy 3d i Julia Lenkiewicz z klasy 3c;
 • za osiągnięcia sportowe: Julia Mroczkowska z klasy 3c, Filip Kiernozek i Julia Kowalczyk z kasy 3f, Natalia Mróz i Aleksander Juchniewicz z klasy 3g;
 • za bardzo dobre starty w konkursach matematycznych (Naboj): Jakub Gniazdowski, Jan Gers, Kinga Struniewska, Maciej Mrozek, Maciej Zyśk z klasy 3d, Natalia Rudzik z klasy 3eoraz Filip Kiernozek z klasy 3f;
 • za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym: Weronika Majchrzak 3f, Julia Białczak 3f, Bogdan Białobrzewski 3f, Mateusz Rostkowski 3f, Wojciech Sieruta 3a, Aleksandra Krawczyk 3b, Wiktoria Andryszczyk 3b, Oliwia Kulikowska 3b, Wiktoria Mościszko 3e, Małgorzata Goździewska 3d, Aleksandra Żuchowska 3d.

Uczniowie klasy 3c zakończyli także realizację programu Szkoły Promocji Zdrowia. Za swoje zaangażowanie oraz wiedzę i umiejętności otrzymali z rąk pani koordynator Beaty Samorajskiej wiele nagród i upominków.

Gratulujemy wszystkim tegorocznym maturzystom!To wielka rzecz ukończyć liceum ogólnokształcące.

Gratulujemy też Rodzicom naszych absolwentów i dziękujemy za trzyletnią współpracę.

Dziękujemy pani Beacie Samorajskiej za pracę, zaangażowanie i ogromne serce okazywane podopiecznym.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom: panu Arkadiuszowi Szyszce, panu Janowi Mironczukowi, pani Agnieszce Pragacz, pani Joannie Król, pani Monice Kaliszewskiej, pani Agnieszce Zając i pani Annie Chojnowskiej za zaangażowanie, z jakim motywowali uczniów do zdobywania wiedzy i wspierali ich w trudnych chwilach.

Dziękujemy panu Henrykowi Gadomskiemu i chórzystkom Cantileny za pracę i czas poświecony na przygotowanie okolicznościowych koncertów.

Drodzy abiturienci, życzymy Wam powodzenia na egzaminach maturalnych i dostania się na wybrany, wymarzony kierunek studiów!

Zmieniony: Piątek, 07 Maj 2021 18:06
 
POŻEGNANIE CHÓRZYSTEK – MATURZYSTEK
Wtorek, 04 Maj 2021 10:21

    W miniony piątek (30 kwietnia 2021 r) podziękowaliśmy ośmiu Chórzystkom CANTILENY za owocną pracę w latach 2018 - 2021. Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, chociaż w pomniejszonym składzie, Chórzystki - Maturzystki wzięły udział w oprawie muzycznej Mszy św. Dziękczynnej w Farze a następnie w Szkole nastąpiło pożegnanie i wręczenie specjalnego Dyplomu - Podziękowania za 3 letnią pracę wraz z upominkami, wśród których znalazły się między innymi filmy i zdjęcia dokumentujące ok. 30 koncertów z udziałem wspaniałej ósemki tegorocznych Maturzystek.                                    

  Chórzystkom - Abiturientkom życzymy uzyskania jak najlepszych wyników na maturze i otrzymanie indeksu na wymarzony kierunek studiów. Mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie wystąpią gościnnie z CANTILENĄ.

   Dyrygent Chóru – Henryk Gadomski

zdjęcia: Pan Grzegorz Zawrotny

 
Sukces uczniów 2 LO im.C.K.Norwida w Ostrołęce- LXII edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Środa, 31 Marzec 2021 07:12

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym należy do najstarszych ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. W roku szkolnym 2020/21 odbyła się -zdalnie, jak niemal wszystkie olimpiady- jej LXII edycja. Oprócz bloku stałego Olimpiady (wiedza z socjologii, politologii, prawa, stosunków międzynarodowych), corocznie występuje blok zmienny - w bieżącej edycji jego temat brzmiał: "Polonia i emigracja polska w XX wieku". W etapie szkolnym , a następnie okręgowym uczestniczyło dwoje naszych uczniów - Aleksandra Krawczyk (IIIB, nauczyciel prowadzący: Jan Mironczuk) i Stanisław Kubeł (IIBp, nauczyciel prowadzący: Elżbieta Mironczuk). Do etapu centralnego zakwalifikowała się Aleksandra Krawczyk, która w wyniku postępowania egzaminacyjnego na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego uzyskała w dniu 27 marca br. status laureata - znalazła się wśród 30. najlepszych zawodników w Polsce. Pozwala to na otrzymanie indeksu na różne kierunki studiów oraz zwolnienie z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie.

 
Sukces uczniów 2 LO w Ostrołęce
Piątek, 26 Marzec 2021 11:08

IMG_20210319_114739_1.jpgW dniach 19 – 20 marca 2021 r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce wzięli udział w etapie centralnym V edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, której organizatorem jest Uniwersytet Warszawski. Uczeń klasy IIBg Aleksander Ciepierski uzyskał tytuł laureata tej Olimpiady, a Cezary Miłek z kl. IIAg oraz Mateusz Morawski z kl. IF uzyskali tytuł finalistów. Opiekunem uczniów była pani Mariola Rachubka – nauczycielka Edukacji dla Bezpieczeństwa oraz Wiedzy o Społeczeństwie w II LO.

 
10 lat obowiązywania Kodeksu wyborczego w Polsce
Czwartek, 25 Marzec 2021 11:07

12 marca 2020 r. uczniowie klasy II BP – Marta Dobkowska i Stanisław Kubeł - wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY „10 lat obowiązywania Kodeksu wyborczego w Polsce”.

Konkurs został zorganizowany przez Zakład Administracji we współpracy z Katedrą Nauk Prawnych Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Ze względu na panującą sytuację pandemiczną Konkurs przeprowadzony został w postaci zdalnej, za pośrednictwem platfomy Moodle. Przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży szkół średnich oraz studentów PWSIiP. Zmagania uczestników składały się z dwóch części. W pierwszej - teście ze znajomości przepisów prawa wyborczego - wzięło udział 111 uczestników z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Do finału obejmującego ustne odpowiedzi na wylosowane zagadnienia awansowało 10 najlepszych uczniów.

Nasi uczniowie zakwalifikowali się do finałowej dziesiątki najlepszych uczestników i uzyskali tytuł Finalisty Konkursu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

„W opinii organizatorów Konkursu, obok Finalistów i Laureatów Konkursu, słowa uznania należą się wszystkim jego Uczestnikom. Z satysfakcją należy podkreślić wysoki poziom zainteresowania problematyką prawnoustrojową u młodzieży licealnej i akademickiej, pozwalający zakładać przyszłe aktywne korzystanie z uprawnień obywatelskich o charakterze politycznym przez przedstawicieli młodego pokolenia”

Fotorelacja

Zmieniony: Środa, 14 Kwiecień 2021 07:37
 
Wyróżnienie 2 LO im. C. K. Norwida w konkursie zesPOLeni.
Środa, 17 Marzec 2021 13:56

Spośród 51 zespołów zgłoszonych do ogólnopolskiego konkursu zespoleni, organizowanego przez Ministerstwo Finansów i Polityki Regionalnej, zespół 2 LO im. C. K. Norwida został doceniony przez kapitułę jury, otrzymując jedno z 3 wyróżnień.
Mimo pandemii, uczniowie chętnie podjęli się wyzwania nagrywając film w j. angielskim, przedstawiający wpływ Polaków na życie i gospodarkę Norwegii, Islandii oraz Lichtensteinu. Zespół zagadnienie przedstawił w postaci wiadomości CKN News (skrót od patrona szkoły Kamila Cypriana Norwida). W rolę korespondentów zagranicznych wcielili się :

Katarzyna Zbrzeźna i Julia Krystian – Norwegia

Dominik Nol i Izabela Ejzemberg – Islandia

Antonina Krupka i Kacprer Piórkowski –Lichtenstein

Prowadzące główne wydanie wiadomości CKN News to:
Emilia Niedźwiedzka i Aleksandra Syguła
Reżyser wydania CKN News to nauczyciel biologii Anna Mynyk
Studio telewizyjne stanowiło Centrum Multimedialne Natura które doskonale komponowało się z tematyką konkursu gdyż powstało między innymi dzięki funduszom EOG.
Uczniowie zwycięskiego zespołu otrzymają nagrody pieniężne w postaci zrealizowania voucherów, zaś szkoła otrzyma 2000 zł na zakup sprzętu sportowego.
Sukces szkoły to również zasługa : Pani Doroty Drozdowskiej, która udostępniła na czas nagrania Centrum Multimedialne Natura, Pana Łukasza Korczakowskiego za nagranie i montaż filmu oraz Pana Rafała Niedźwiedzkiego za profesjonalne przełożenie na j. angielski.


Zapraszamy do oglądania CKN News:

Zmieniony: Środa, 17 Marzec 2021 14:03
Więcej…
 
Spotkanie naszych uczniów ze studentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
Piątek, 12 Marzec 2021 10:20

img 20210310 123322   10 marca 2021 r. uczniowie naszej szkoły, zainteresowani podjęciem studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego spotkali się na platformie Google Meet ze studentem prawa i przedstawicielem Samorządu Studenckiego w/w wydziału – panem Janem Kozakoszczakiem.

     II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida jest w programie „Klasa akademicka WPIA UW”. W ramach tego programu odbyło się spotkanie informacyjne z panem Kozakoszczakiem. Uczniowie naszej szkoły dostali także propozycję udziału w konkursie dla maturzystów na najlepsze wypracowanie z WOS: https://wpia.uw.edu.pl/pl/aktualnosci/konkurs-prawostart. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Zmieniony: Poniedziałek, 22 Marzec 2021 07:47
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 71