Szkoła
Mikołajki w szkole
Wtorek, 07 Grudzień 2021 07:39

 
Rozstrzygnięcie X edycji rejonowego turnieju pt. „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”
Niedziela, 05 Grudzień 2021 12:46

IMG 20211201 102121 1024Dnia 1 grudnia 2021 roku w Ostrołęce odbyło się rozstrzygnięcie X edycji rejonowego turnieju pt. „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE” .

Cele konkursu to :

-wzmocnienie działalności młodzieżowych Klubów HDK PCK;
-utworzenie nowych Klubów HDK PCK na terenie szkół i uczelni;
-zachęcenie uczniów i studentów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi;
-poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się;
-promocja honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych;
-integracja szkolnych i uczelnianych środowisk młodzieżowych.

Nasi pełnoletni uczniowie chętnie oddali krew i zdobyli V miejsce!

Gratulujemy i zachęcamy do systematycznego oddawania tak cennego daru, jakim jest krew.

 
Narodowe Święto Niepodległości 2021
Środa, 10 Listopad 2021 12:45

Cześć polskiej ziemi, cześć
Ojczyźnie naszej cześć.
Cześć Polsce, cześć!
    Kto się jej synem zwie,
    W kim polska dusza wre,
    Niech stanie w gronie tym,
    Pieśń chwały wznieść!

(fragment pieśni z okresu Powstania Listopadowego
  Autorem słów jest Feliks Frankowski)

 

    W przeddzień  Narodowego Święta Niepodległości  - 103 rocznicy odzyskania niepodległości, 10 listopada, społeczność naszej Szkoły złożyła hołd tym wszystkim Polkom i Polakom, którzy przyczynili się do wyzwolenia z niewoli  123 latach.
    W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Chór szkolny CANTILENA wykonał program słowno – muzyczny złożony z pieśni i wierszy o treści patriotycznej i żołnierskiej. O godz. 11.11 społeczność szkolna ( uczniowie i nauczyciele) włączyli się do ogólnopolskiej akcji wykonując Polski Hymn Narodowy
       Stało się już tradycją naszej Szkoły, że podczas szkolnej uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w sposób uroczysty dokonuje się zmiany Honorowego Pocztu Sztandaru Szkoły. Tak było i tym razem.

Zmieniony: Wtorek, 16 Listopad 2021 15:03
 
Kokoro Cup Juniors
Czwartek, 04 Listopad 2021 14:57

20211030_155312_1_1.jpg30 października w Warszawie odbył się prestiżowy międzynarodowy turniej karate Kokoro Cup Juniors.
Udział w turnieju wzięło ponad 100 zawodników z 30 polskich klubów oraz Węgier i Ukrainy.
Pierwsze miejsce w swojej kategorii zajął uczeń naszego liceum - Aleksander Prusinowski z klasy 1. Ciężka praca Olka na treningach przynosi efekty w postaci dużych sukcesów na zawodach rangi miedzynaridiwej. Na co dzień Aleksander trenuje w Międzyszkolnym Klubie Kyokushin Karate, jego trenerem jest sensei Artur Prusiński. Pierwszym instruktorem był sensei Wojciech Domański, który podczas turnieju pełnił rolę sędziego.
Wielkie gratulacje dla Olka i czekamy na kolejne sukcesy!

 
„Bo nie jest światło, by pod korcem stało…” - Święta Patrona 2021
Czwartek, 04 Listopad 2021 10:14

29 października 2021 roku z okazji Święta Patrona odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Nasz patron, Cyprian Kamil Norwid, to wszechstronny artysta – poeta, prozaik, eseista, dramaturg, malarz, rzeźbiarz, krytyk, publicysta, tłumacz, znawca sztuki.…. Norwid był poetą tak zwanego drugiego pokolenia romantyków, był myślicielem oryginalnym, artystą wielkim i niepowtarzalnym. W uznaniu jego zasług dla polskiej sztuki i kultury, w 200 rocznicę urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida. Mając na uwadze tak szczególną rocznicę, uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przybliżyli postać artysty i jego twórczość. Licealiści recytowali m. in. wiersze: „Modlitwa”, „Moja piosnka I”, „Moja ojczyzna” i fragmenty poematu „Promethidion”. Uroczystość wzbogacili utworami muzycznymi do słów Norwida „Krzyż i dziecko”, „Pieśń od ziemi naszej”. To były niezwykłe chwile z twórczością patrona.

W części artystycznej wystąpili:

Łucja Tomczak – kl.3b
Kinga Perzanowska – kl.3b
Aleksandra Żebrowska – kl. 3b
Patrycja Pawłowska – kl. 3g
Aleksander Ciepierski – kl. 3b
Bartosz Piasta – kl. 3b
Kacper Wilczewski – kl. 3b
Oliwia Domian – kl. 3b
Rafał Krawczyk – kl. 3b
Maria Samsel – kl. 1g
Maria Gawrych – kl. 1f
Piotr Pliszka – kl. 1f
Magdalena Opęchowska – kl. 3bp
Julia Łyszkowska – kl. 3bp
Stanisław Kubeł – kl. 3bp

Prezentację o patronie wykonał:

Wiktor Dobek – kl. 3g

Uroczystość przygotowały klasy 3b i 3g z wychowawczyniami p. Anetą Mroczkowską i p. Lidią Górską.

Zmieniony: Piątek, 05 Listopad 2021 14:26
 
Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy
Wtorek, 26 Październik 2021 12:34

normal_IMG-20211023-WA0026.jpg
W piątek 22 października odbyła się pielgrzymka klas maturalnych 3dg i 3fg do Częstochowy.
Dzień na Jasnej Górze rozpoczął się od nawiedzenia Kaplicy Cudownego Obrazu. Kolejnym punktem była katecheza w bazylice, która traktowała o relacji człowieka z Bogiem i Jego obecności w naszej codzienności oraz planach na przyszłość. Następnie pielgrzymi udali się na Wały Jasnogórskie, aby wziąć udział w Drodze Krzyżowej. Po krótkiej przerwie, w bazylice odbyło się nabożeństwo pojednania wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. W dalszej kolejności uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystej Eucharystii w intencji dobrych wyników egzaminów maturalnych oraz podejmowania trafnych wyborów życiowych. Dzień w Częstochowie zwieńczony został wspólnym Apelem Jasnogórskim.
Pielgrzymka do Częstochowy była niesamowitym przeżyciem duchowym, umocniła jej uczestników duchowo oraz zacieśniła więzy z rówieśnikami.

Zmieniony: Środa, 03 Listopad 2021 12:22
 
Demokracja jest OK!
Czwartek, 21 Październik 2021 11:54

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Demokracja jest OK! Rozwój demokracji szkolnej w ostrołęckich szkołach ponadpodstawowych”. Jest on realizowany we współpracy Urzędu Miasta Ostrołęki z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego Projekt ma na celu wsparcie społeczności ostrołęckich szkół ponadpodstawowych w rozwijaniu demokratycznej kultury szkoły.

Po więcej informacji o projekcie zapraszamy na stronę internetową: https://www.pedagog.uw.edu.pl/ostroleka/demokracja-jest-ok/

Częścią projektu "Demokracja jest OK!” jest anonimowe badanie ankietowe prowadzone wśród uczniów szkół ponadpodstawowych w Ostrołęce. Odbędzie się ono między 25 a 29 października 2021. W badaniu nie uczestniczą jedynie klasy pierwsze, gdyż ich uczniowie nie mieli możliwości udziału w projekcie w ubiegłym roku szkolnym. 

Krótki filmik zapraszający do udziału w badaniu, w którym wyjaśniono, jak wygląda badanie:

https://youtu.be/2estKCwJktc

 
Dzień Edukacji Narodowej '21
Środa, 13 Październik 2021 11:29

„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”
C.K.Norwid

13 października 2021 roku społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Oficjalna uroczystość odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia i zgromadziła grono pedagogiczne, pracowników szkoły, uczniów oraz zaproszonych gości. W pierwszej części akademii nie zabrakło życzeń i wzruszających słów skierowanych do pedagogów. Wszyscy zabierający głos podkreślali rolę nauczyciela w dzisiejszym procesie edukacyjnym. Dzień ten był też okazją do wyróżnienia zasłużonych nauczycieli i pracowników szkoły, którzy otrzymali nagrody z rąk dyrektora pana Krzysztofa Jankowskiego. Uroczystość była również okazją do przedstawienia nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Stanisława Kubła i przekazania mu władzy przez poprzedniego reprezentanta społeczności uczniowskiej Cezarego Miłka. W dalszej części obchodów zebrani mogli obejrzeć część artystyczną. Uczniowie klasy 3bp pod opieką wychowawczyni p.E.Mirończuk przedstawili interesujący program, który wzbogacili pięknymi akcentami muzycznymi. Uczniowie klasy 3dp wraz z wychowawczynią p.R.Chodkowską zadbali z kolei o scenografię i obsługę techniczną.

Zmieniony: Niedziela, 17 Październik 2021 08:37
 
Nowy Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Poniedziałek, 11 Październik 2021 08:28

8 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się głosowanie na kandydatów ubiegających się o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Na to zaszczytne stanowisko kandydowali Marta Dobkowska kl. 3bp oraz Stanisław Kubeł kl. 3bp.
Wybory poprzedzone były kampanią, podczas której kandydaci zaprezentowali uczniom swoje osoby oraz przedstawili pomysły na dalszą działalność Samorządu Uczniowskiego.
Szkolna Komisja Wyborcza wydała 558 kart do głosowania. Oddano 539 głosów ważnych i 19 głosów nieważnych.
W wyniku głosowania, Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Stanisław Kubeł kl. 3bp, natomiast Marta Dobkowska kl. 3bp będzie pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego.
Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy powodzenia w realizacji założonych celów!

 
Konferencja naukowa pt. „Lata przełomu. Ostrołęka – miasto i powiat 1914–1921”
Piątek, 08 Październik 2021 13:53

    30 września br. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyła się konferencja naukowa pt. „Lata przełomu. Ostrołęka – miasto i powiat 1914–1921”. Konferencja została zorganizowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe, a za część merytoryczną odpowiadał pan dr hab. Jan Mironczuk – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Moderatorami konferencji były: pani Anastazja Dzwonnik-Załęska, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, oraz pani dr Małgorzata Lubecka, nauczycielka historii ze szkoły podstawowej w Rzekuniu. W programie konferencji znalazło się wiele wykładów, m.in. „Tworzenie administracji samorządowej i wybory parlamentarne u progu niepodległości” dr. hab. Janusza Gołoty, czy „Zmiany struktury narodowo – wyznaniowej (od schyłku rządów carskich do Pierwszego Powszechnego Spisu Ludności we wrześniu 1921 r.)” dr. hab. Jana Mironczuka.
    Wykładów z uwagą wysłuchali uczniowie klasy 3bg II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 71