Aktualności
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Czwartek, 13 Październik 2022 12:39

zyczenia2.png

Zmieniony: Czwartek, 13 Październik 2022 13:38
 
Spotkania w ramach EDB
Wtorek, 27 Wrzesień 2022 07:06

Dnia 19.09.2022 r. w naszej szkole w ramach realizacji nowej podstawy programowej z przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, a także strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej panem Bartoszem Domianem. W spotkaniu miały przyjemność uczestniczyć wszystkie klasy I, które oprócz wykładu teoretycznego z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej mogły wykorzystać swoją wiedzę w sposób praktyczny podczas ćwiczeń na fantomie. Uczniowie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem defibrylatora zewnętrznego. Pan Bartosz przeprowadził lekcję dzięki realizacji projektu organizowanego przez PZU AKCJA: „ Pomoc To Moc”.
Akcja prewencyjna "Pomoc To Moc" ma służyć ochronie zdrowia i poprawie bezpieczeństwa. Idea, która przyświeca akcji to „zdrowie i bezpieczna rodzina".

Zmieniony: Czwartek, 29 Wrzesień 2022 12:56
 
Ostatnie pożegnanie...
Piątek, 19 Sierpień 2022 08:42

Resized_received_580655747098224001001.jpeg

Zmieniony: Piątek, 19 Sierpień 2022 08:44
 
Rozdanie świadectw 2022
Poniedziałek, 04 Lipiec 2022 09:25

Zapraszamy maturzystów po odbiór świadectw dojrzałości w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce we wtorek, 5 lipca 2022, o godzinie 10:00.

klasa

sala

3ag

13

3bg

12

3dg

4

3eg

8

3fg

18

3gg

25

 

 
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022
Środa, 29 Czerwiec 2022 07:14

IMG_0979_Copy_Copy.jpgUroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w dniu 24 czerwca 2022r. rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Następnie uczniowie i nauczyciele zebrali się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia. Pan Dyrektor Krzysztof Jankowski powitał przybyłych gości, m.in. Pana Mirosława Augustyniaka - radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Panią Grażynę Chrzaniuk - inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki, Panią Beatę Samorajską - koordynator Szkoły Promocji Zdrowia, Panią Renatę Sawicką - Przewodniczącą Rady Rodziców. Pan Dyrektor pogratulował uczniom osiągniętych wysokich wyników w nauce. Podsumował miniony rok szkolny, zaznaczając, że był to czas wytrwałej pracy, uwieńczonej licznymi sukcesami uczniów na olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych. Gratulował młodzieży ukończenia kolejnego etapu nauki. Podziękował nauczycielom za zaangażowanie, wysiłek oraz sumienną pracę, a rodzicom za codzienne wspieranie swoich dzieci. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Wyróżniono też osoby, które miały stuprocentową frekwencję, osiągały sukcesy dydaktyczne i sportowe oraz aktywnie pracowały na rzecz szkoły. Zarówno na Mszy św, jak i na oficjalnej części uroczystości wystąpił szkolny chór CANTILENA pod kierownictwem pana Henryka Gadomskiego. Po oficjalnej uroczystości młodzież zaprezentowała krótką część artystyczną. Akademię przygotowały klasy: If, IIIg z wychowawcami - panią Anną Chojnowską, panią Anną Cholewińską.

Zmieniony: Poniedziałek, 04 Lipiec 2022 07:52
 
CZYTANIE NORWIDA 2022
Czwartek, 09 Czerwiec 2022 12:17

8 czerwca nasza szkoła, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, już po raz dziewiąty brała udział w ogólnopolskiej akcji CZYTANIE NORWIDA 2022. Na spotkaniu, któremu przyświecały słowa: "Wszystko bierze swą moc z ideałów...", zaproszeni goście mieli okazję zaprezentować przed młodzieżą interpretację wybranego utworu Patrona.


Jako pierwsza z poezją Norwida zmierzyła się pani Anna Maksimowska – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce, nauczycielka fizyki, w przeszłości pracująca również w naszej szkole. Wybrała wiersz "Piękno" i podzieliła się swoimi przemyśleniami na jego temat.

Zaproszenie na uroczystość przyjęła pani Beata Narożna - doradca metodyczny w zakresie języka polskiego Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce. W swoim wystąpieniu odniosła się do myśli zawartej w wierszu "Samotność". Z sentymentem wspomniała również czasy, gdy chodziła do naszej szkoły.

Kolejnym gościem była pani Anna Sobiech - dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce, pracownik biblioteki naszego liceum, organizatorka wielu przedsięwzięć i konkursów promujących twórczość Norwida. Interpretując wiersz "Pielgrzym", zwróciła uwagę na smutne i samotne życie poety.

Udział w uroczystości wzięła pani Renata Deptuła - nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce, poetka, autorka prozy poetyckiej, prowadząca blog poświęcony literaturze. Przeczytała i zinterpretowała wiersz "Piękno czasu".

Jako ostatni swoimi przemyśleniami na temat wiersza "Moja ojczyzna" podzielił się pan Henryk Gadomski - założyciel chóru "Cantilena", który w tym roku obchodzi 40-lecie swego istnienia i działalności. Profesor Gadomski to także kompozytor, nauczyciel muzyki, etnomuzykolog i popularyzator kultury kurpiowskiej, za wybitne osiągnięcia odznaczony tytułem Honorowego Profesora Oświaty.


Uroczystość CZYTANIA NORWIDA uświetniły występy uczniów naszej szkoły. Stanisław Kubeł (3b) wykonał mazurki e-mol i f-dur, akompaniował też Milenie Śledziewskiej (2e), która zaśpiewała wiersz Patrona "Zapytaj". Na scenie pojawiła się Oliwia Gosiewska (3g), laureatka Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Cypriana Kamila Norwida, która zaprezentowała wiersz "Ciemność". Chór "Cantilena" pod kierunkiem profesora Henryka Gadomskiego wykonał natomiast utwór "Moja ojczyzna".

Na zakończenie głos zabrał dyrektor naszego liceum pan Krzysztof Jankowski i podziękował gościom za przyjęcie zaproszenia na spotkanie z poezją Norwida.

Całą uroczystość poprowadzili Emilia Gaj (2e) i Dastin Niestępski (2d).
Zdjęcia wykonał Jakub Kowalski (1g).
Spotkanie z poezją Norwida przygotowały panie Joanna Banaszek i Anastazja Dzwonnik-Załęska z klasami 2e oraz 2d.

Zmieniony: Piątek, 10 Czerwiec 2022 06:57
 
Wyniki Konkursu „Kangur Matematyczny”
Poniedziałek, 06 Czerwiec 2022 10:44

17 marca 2022 roku odbyła się kolejna XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych. Uczestnicy zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności, w których należało zaznaczyć jedną z pięciu odpowiedzi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek przygotowany przez organizatorów. W tegorocznej edycji wzięło udział 32 uczniów.

Wyróżnienie otrzymali:

• Damian Biernat – klasa 2a,
• Gabriela Załęska – klasa 2f,
• Mateusz Gawek – klasa 1d,
• Tymoteusz Grucelski - klasa 1e,
• Jakub Kowalczyk – klasa 3ap.

Serdecznie gratulujemy! Koordynator konkursu – p. Anna Chojnowska.

 
Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa
Wtorek, 24 Maj 2022 07:44

W dniach 13-20.05.2022r. II Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Ostrołęce włączyło się w akcję pn. „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa”. Uczniowie wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielem Policji st. asp. Krzysztofem Kolatorem, na których poruszana była tematyka związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz sposobami unikania zagrożeń w codziennych sytuacjach. Ponadto uczennice klasy II C Weronika Dawid i Katarzyna Cybulska przygotowały prezentację nt. „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Polsce”. Wychowawcy w ramach godzin wychowawczych przeprowadzili prelekcje, korzystając z przygotowanej prezentacji. Koordynatorkami akcji były p. Mariola Rachubka i Marzena Szymańska.

Zmieniony: Piątek, 27 Maj 2022 08:26
 
SZKOLNY KONKURS NA WIERSZ PROMUJĄCY POPRAWNOŚĆ JĘZYKOWĄ I KULTURĘ SŁOWA
Czwartek, 27 Styczeń 2022 10:38

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia języka Ojczystego zapraszamy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce do udziału w konkursie na wiersz promujący poprawność językową i kulturę słowa.

Cele konkursu:

- popularyzowanie wśród społeczności szkolnej Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

- propagowanie poprawnej polszczyzny

- podnoszenie świadomości językowej uczniów

Zasady uczestnictwa:

- uczeń może zgłosić do konkursu jeden wiersz

- wiersz musi być dziełem uczestnika konkursu

- pracę należy przesłać w pliku Word lub w treści wiadomości e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz klasę

- oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów konkursu

- autorzy wyróżnionych wierszy otrzymają dyplomy i nagrody

- prace należy przesłać do 16 lutego 2022 roku

 
SZKOLNY KONKURS NA PRZEKŁAD STAROPOLSKIEGO WIERSZA NA JĘZYK WSPÓŁCZESNY
Czwartek, 27 Styczeń 2022 10:09

21 lutego 2022 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zapraszamy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce do udziału w konkursie na przekład staropolskiego wiersza na język współczesny.

Cele konkursu:

- popularyzowanie wśród społeczności szkolnej Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

- popularyzowanie wśród młodzieży literatury staropolskiej

- doskonalenie umiejętności językowych uczniów

Zasady uczestnictwa:

- uczeń dokonuje przekładu jednego z podanych wierszy: Jan Kochanowski Pieśń II [Serce roście patrząc na te czasy…], Jan Kochanowski Pieśń XIV [Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie…], Mikołaj Sęp-Szarzyński Sonet IV. O wojnie naszej, którą wiedziemy z szatanem, światem i ciałem, Jan Andrzej Morsztyn Do trupa

- przekład wiersza musi być autorski

- pracę należy przesłać w pliku Word lub w treści wiadomości e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz klasę

- oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów konkursu

- autorzy wyróżnionych prac otrzymają dyplomy i nagrody

- prace należy przesłać do 16 lutego 2022 roku

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 12