Aktualności
Sukces naszego ucznia na Olimpiadzie Filozoficznej
Wtorek, 26 Luty 2013 11:07
Z radością informujemy, że Bartosz Wielechowski (klasa 2b, opiekun Anastazja Dzwonnik-Załęska) po przejściu etapu okręgowego zakwalifikował się do etapu centralnego  XXV Olimpiady Filozoficznej .  
W zawodach okręgowych Bartosz najpierw pisał test sprawdzający wiedzę z historii filozofii i  esej na temat " Cokolwiek o tym mają do powiedzenia moraliści, umysł wiele zawdzięcza namiętnościom, które bezspornie wiele mu zawdzięczają: za ich to sprawą nasz rozum doskonali się..."(J.J. Rousseau"Rozprawa o pochodzeniu i podstawach nierówności między ludźmi"). W części ustnej odpowiadał na wylosowane dwa pytania i  interpretował fragment tekstu filozoficznego.
Udział w etapie centralnym daje Bartoszowi tytuł Finalisty, czyli zwolnienie z egzaminu maturalnego i uzyskanie z niego 100 % pkt, oraz możliwość ubiegania się o tytuł Laureata.
Przypominamy, że w ubiegłym roku Bartosz Wielechowski uzyskał tytuł Finalisty XLII  Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Bartoszowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy sukcesu !!!
Dyrekcja II LO w Ostrołęce
 
Wizyta w CERN
Piątek, 22 Luty 2013 14:26

W czasie ferii zimowych uczeń naszej szkoły Patryk Puławski z kl. IIIh zwiedzał Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN w ramach programu stypendialnego. Patryk nie tylko oglądał zderzacz hadronowy ale również prowadził rozmowy z naukowcami na temat początków Wszechświata.

  

Zmieniony: Poniedziałek, 25 Luty 2013 08:22
 
Olimpiady
Wtorek, 19 Luty 2013 17:43
Olimpiada Historyczna:   Marta Kowalczyk (IIIB) została zakwalifikowana do etapu centarlnego,
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świcie Współczesnym: Artur Bałazy (IIIB) uczestniczył w eliminacjach okręgowych,
Olimpiada Solidarności: Piotr Tyc (ID) i Klara Sobiech (IE) zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu.
Zmieniony: Czwartek, 21 Luty 2013 12:41
 
Sukcesy sportowe
Wtorek, 12 Luty 2013 12:42

W dniach 25-27 stycznia 2013 r. w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. W mistrzostwach tych brały udział nasze uczennice:
Magdalena Żebrowska
z kl. I c wywalczyła srebrny medal w skoku w dal  wynikiem 5,84 m, otrzymując tytuł wicemistrzyni kraju osiągnęła jednocześnie pierwszą klasę sportową. Magda jest zawodniczką OKLA Ostrołęka, a jej trenerem jest Bartosz Witkowski.
Katarzyna Gwiazda z kl. II g zdobyła brązowy medal  w trójskoku wynikiem 12,21 m. Katarzyna jest zawodniczką klubu UKS Siódemka  Ostrołęka.
Zawodniczkom i ich trenerom gratulujemy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

Dyrekcja i społeczność szkolna

Zmieniony: Wtorek, 12 Luty 2013 13:47
 
Akademia Edukacji Filmowej - styczeń
Czwartek, 24 Styczeń 2013 14:37
"Do utraty tchu”
reżyseria:  Jean-Luc Godard
gatunek:  Dramat
produkcja:  Francja
premiera:  16 marca 1960 (świat)
scenariusz:  Jean-Luc Godard, François Truffaut

Streszczenie filmu:
Michel Poiccard (Belmondo) kradnie w Marsylii samochód i rusza nim do Paryża. W pobliżu miasta wpada na policyjny patrol, w czasie ucieczki strzela (ze znalezionego
w samochodowym schowku rewolweru) do jednego z policjantów. W stolicy Francji próbuje odzyskać od kumpla pożyczone pieniądze,
romansuje z Patricią (Seberg), amerykańską studentką Sorbony i ukrywa się przed ścigającą go za morderstwo policją. Nieskutecznie – wydany przez Patricię Michel ginie
w ostatniej scenie filmu. Debiutancki film Godarda jest jednym z najważniejszych dzieł francuskiej nowej fali. Reżyser opowiada w nim prostą, wzorowaną na amerykańskim filmie noir (w jednej ze scen Michel nieprzypadkowo rozmawia z plakatem Humphreya Bogarta) historię, jednak przedstawia ją w nowy sposób – film został zrealizowany
w naturalnych plenerach, kręcono go kamerą z ręki, a poszczególne sceny były w znacznej mierze improwizowane. W Do utraty tchu zauważalne są także inne reguły nowej fali, takie jak swobodna konstrukcja dramaturgiczna czy niekierowanie się zdrowym rozsądkiem przy motywowaniu działań bohaterów – postępują oni nieracjonalnie, kierują się uczuciami i pragnieniami.
 
Życzenia świąteczne
Piątek, 21 Grudzień 2012 14:07

Uczniom i ich rodzicom, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom II LO z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę wielu radosnych i ciepłych chwil, serdecznych spotkań przy wigilijnym stole spędzonych w gronie najbliższych. Niech nadchodzący Nowy Rok 2013 przyniesie szczęście i pomyślność, a wiara dodaje sił każdego dnia.

                                                                                                                             Dyrektor 

 Zmieniony: Piątek, 21 Grudzień 2012 14:43
 
Święto niepodległości (12')
Piątek, 09 Listopad 2012 14:17

 

 "Ufność we własne siły

 

 tworzy wielkie narody"

Te słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego towarzyszyły naszej społeczności w czasie spotkania z okazji święta niepodległości.

Program przygotowali uczniowie klas 3f i 1g pod kierunkiem Państwa Beaty i Sławomira Markowskich oraz chór szkolny Cantilena pod dyrekcją Pana Henryka Gadomskiego.

Serdecznie dziękuję organizatorom i uczestnikom uroczystości za stworzenie atmosfery sprzyjającej refleksji i zadumie nad przeszłością naszej Ojczyzny.

 

Dyrektor szkoły: R.Kaliszewski

  

 

Zmieniony: Sobota, 17 Listopad 2012 21:59
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13
Wtorek, 28 Sierpień 2012 12:13

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 dla uczniów i nauczycieli II LO odbędzie się 3 września o godzinie 9.30.

Uroczystość poprzedzi Msza Święta sprawowana w kościele farnym o godz. 8.00.

                                                                                                   Zapraszamy

Zmieniony: Poniedziałek, 03 Wrzesień 2012 10:59
 
Sukcesy uczniów
Poniedziałek, 19 Grudzień 2011 10:38

             Miło nam poinformować, że nasi uczniowie - Katarzyna Wójcik(IIf) i Karol Góraj (IIIf) przeszli do II okręgowego etapu XXXVI Olimpiady Języka Angielskiego.

                                                                                                                        Gratulujemy

                                                                                                                       B.Markowska 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 19 Grudzień 2011 11:37
 
Poetycki sukces
Czwartek, 27 Październik 2011 07:54

     W dniu 21.10.2011r. odbył się w Nysie finał V edycji Turnieju Poetyckiego im. Jerzego Kozarzewskiego "Orzech". Wśród laureatów była uczennica naszej szkoły - Aleksandra Gawrońska z kl. I b. Wiersz Oli "... cała jestem" zajął II miejsce w kategorii do 18 lat. 

Serdecznie gratulujemy Oli poetyckiego sukcesu.
                                                                                                Społeczność II LO.

Zmieniony: Czwartek, 27 Październik 2011 08:02
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 12