Aktualności
SZKOLNY KONKURS NA PRZEKŁAD STAROPOLSKIEGO WIERSZA NA JĘZYK WSPÓŁCZESNY
Czwartek, 27 Styczeń 2022 10:09

21 lutego 2022 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zapraszamy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce do udziału w konkursie na przekład staropolskiego wiersza na język współczesny.

Cele konkursu:

- popularyzowanie wśród społeczności szkolnej Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

- popularyzowanie wśród młodzieży literatury staropolskiej

- doskonalenie umiejętności językowych uczniów

Zasady uczestnictwa:

- uczeń dokonuje przekładu jednego z podanych wierszy: Jan Kochanowski Pieśń II [Serce roście patrząc na te czasy…], Jan Kochanowski Pieśń XIV [Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie…], Mikołaj Sęp-Szarzyński Sonet IV. O wojnie naszej, którą wiedziemy z szatanem, światem i ciałem, Jan Andrzej Morsztyn Do trupa

- przekład wiersza musi być autorski

- pracę należy przesłać w pliku Word lub w treści wiadomości e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz klasę

- oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów konkursu

- autorzy wyróżnionych prac otrzymają dyplomy i nagrody

- prace należy przesłać do 16 lutego 2022 roku

 
Pożegnaliśmy Julię Bałon
Wtorek, 25 Styczeń 2022 12:57

jb3.jpg

Zmieniony: Wtorek, 01 Luty 2022 08:00
 
Życzenia świąteczne Ministra Edukacji i Nauki
Czwartek, 23 Grudzień 2021 09:36

zyczenia ministra

Zmieniony: Czwartek, 23 Grudzień 2021 09:51
 
Konkurs Poezji Cypriana Kamila Norwida
Niedziela, 05 Grudzień 2021 12:50

Dnia 2 listopada 2021 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Poezji Cypriana Kamila Norwida. Uczniowie zmierzyli się z trudną i ponadczasową twórczością Patrona naszego Liceum. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

POEZJA ŚPIEWANA

I miejsce - Magdalena Opęchowska , Julia Łyszkowska, Stanisław Kubeł – 3bp

II miejsce – Sylwia Jóżwik -3gp

RECYTACJA

I miejsce – Szymon Głowacki -1f

II miejsce -Kacper Wilczewski, Bartosz Piasta – 3dg

III miejsce –Oliwia Gosiewska -3 gp

 

GRATULUJEMY UCZNIOM I ICH OPIEKUNOM!

Zmieniony: Niedziela, 05 Grudzień 2021 13:08
 
Europejski Dzień Języków
Wtorek, 05 Październik 2021 06:55

27 września 2021 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Przygotowaniami do tego wydarzenia zajęli się uczniowie klasy 3cp wraz z wychowawcą panią Anetą Mizerek - Ochenkowską. To dzięki ich inicjatywie wszystkie klasy w naszej szkole wzięły udział w konkursie na najciekawiej ubraną klasę. Zadaniem uczniów było, jak najbardziej pomysłowo zaakcentować barwy narodowe wylosowanego kraju europejskiego oraz ozdobić drzwi swojej sali lekcyjnej. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłą pomysłowością, dzięki czemu na szkolnych korytarzach zawisły kolorowe dekoracje, przedstawiające flagi i symbole różnych krajów europejskich. Najbardziej pomysłowi okazali się uczniowie klasy 2f, którzy otrzymali słodki upominek oraz potwierdzony podpisem Pana Dyrektora certyfikat upoważniający klasę do jednego, dowolnie wybranego dnia bez kartkówek i odpowiedzi ustnych w I semestrze roku szkolnego 2021/2022. Wyróżnienia otrzymały klasy 3bp i 3dp.
Z tej okazji uczniowie klasy 3cp przygotowali również gazetkę okolicznościową, a podczas przerw zadbali o to, abyśmy mogliśmy posłuchać piosenek w różnych językach.
Kolejnym konkursem był interaktywny quiz dotyczący znajomości języków obcych, który przygotowała pani Agnieszka Młynarczyk, a przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Najwyższe wyniki osiągnęły: Olga Hagiemajer z klasy 1c oraz Katarzyna Nowak z klasy 3ep.

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 11:49
 
Wyjazd integracyjny
Poniedziałek, 04 Październik 2021 14:29

DSC_0044.JPGW dniach 20-21 września 2021 r. młodzież wszystkich klas pierwszych II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce wyjechała na wyjazd integracyjny do Pięknej Góry w pobliżu Giżycka. Wyjazd miał na celu wzmocnienie więzi pomiędzy uczniami klas pierwszych i ich nauczycielami. Warsztaty i ćwiczenia dla uczestników poprowadzili wspaniali instruktorzy „Mówiącego Kija”. Były to między innymi zajęcia integracyjne : „Kapsuła czasu-Wiadomość dla Świata”, ”Gwiazda Mazur” i warsztaty „Poznajmy się”. Wspólne spotkania były świetną okazją, by poznać się nawzajem. Młodzież bawiła się też na dyskotece, którą poprowadził  DJ. W drodze powrotnej  uczniowie i opiekunowie zwiedzili Sanktuarium w Świętej  i wysłuchali koncertu organowego. To była bardzo ciekawa wycieczka, z której młodzież wróciła zintegrowana i zadowolona.

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 11:49
 
Wyjazd integracyjny 2b
Środa, 29 Wrzesień 2021 10:08

Dnia 27 września 2021 r. klasa 2b wraz z wychowawczynią -p. Justyną Mościcką,była na wycieczce edukacyjnej w Kadzidle. Uczniowie zostali zaproszeni do Kadzidła przez Pana Dariusza Łukaszewskiego- Wójta Gminy Kadzidło . Było to spotkanie obfitujące w wiele niespodzianek i wspaniałych wrażeń- uczestnicy mogli podziwiać kurpiowskie stroje,muzykę,taniec. Licealiści własnoręcznie robili regionalne ciastka- fafernuchy,dowiedzieli się też wielu ciekawych rzeczy o historii Kurpi,jej tradycjach i kulturze.

Młodzież zwiedziła Zagrodę Kurpiowską w Kadzidle a także wzięła udział w warsztatach rękodzieła. Pobyt w Kadzidle zakończyło ognisko i pieczenie kiełbasek. To był wyjątkowy wyjazd,który wszystkim na długo pozostanie w pamięci :)

Dziękujemy z całego serca Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu za zaproszenie i wspaniałą gościnę!!!

Zmieniony: Środa, 29 Wrzesień 2021 10:21
 
10 edycja Narodowego Czytania
Czwartek, 09 Wrzesień 2021 07:43

W sobotę 4 września 2021 r. nasza szkoła włączyła się w 10. edycję Narodowego Czytania. Na scenie przy ostrołęckim KUPCU młodzież szkolna i nauczyciele wystawili w formie etiud teatralnych fragmenty "Moralności Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.
Uczennice kl. 3 dg - Aleksandra Podbielska i Wiktoria Wiśniewska - pod kierunkiem p. Justyny Mościckiej, przygotowały jeden z aktów popularnej sztuki, mówiącej o zakłamaniu i dwulicowości głównej bohaterki - Anieli Dulskiej.
Akcja Narodowego Czytania została zapoczątkowana w 2012 roku i ma na celu przybliżenie Polakom rodzimej literatury.
Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ostrołęki p. Łukasz Kulik oraz Wydział Oświaty Urzędu Miasta.
Podobnie, jak podczas poprzednich edycji ostrołęczanie udowodnili, że literatura jest im bliska. Do zobaczenia za rok w jeszcze większym gronie!

 
Rekomendacje dla rodziców
Piątek, 03 Wrzesień 2021 09:28

szczepieniauczniowwwieku1218latrekomendacjedlarodzicowplakatinformacyjny.jpg

 
NARODOWE CZYTANIE
Czwartek, 02 Wrzesień 2021 15:49

Bez_nazwy.jpg

Zmieniony: Środa, 22 Wrzesień 2021 08:04
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 12