DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Biblioteka
Zmierz się z lekturą
Wtorek, 16 Listopad 2021 15:34

PLAKAT_ZMIEZRZ_SIE_Z_LEKTURĄ.jpg


Konkurs czytelniczy Zmierz się z lekturą - organizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Drodzy Uczniowie tym razem proponujemy Wam zmierzenie się z ulubioną lekturą i liczymy, że podejmiecie się tego wyzwania.
Przygotowaliśmy dla Was trzy tytuły do wyboru:
• "Antygonę" Sofoklesa
• "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego
• "Lalkę" Bolesława Prusa.
. W ramach powtórzenia utrwalonych wiadomość, a być może i poszerzenia zdobytej wiedzy, serdecznie zapraszamy do udziału w tym konkursie.

Termin przeprowadzenia konkursu to 30-11-2020 r. (wtorek), godz. 14.00 . Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w bibliotece szkolnej do dnia 25 listopada 2021 r.

Najlepsi otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe - zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

 

Zmieniony: Wtorek, 16 Listopad 2021 15:35
 
Wspominaliśmy zmarłych poetów podczas Narwiańskich Zaduszek Literackich
Czwartek, 28 Październik 2021 12:07

Uczniowie i nauczyciele naszego Liceum uczestniczyli w uroczystości zaduszkowej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Ostrołęce, poświęconej nieżyjącym literatom, którzy tworzyli na kurpiowskiej ziemi i tych, którzy byli z nią związani miejscem urodzenia, a mieszkając z dala od niej w twórczości wyrażali swoją tęsknotę. Podczas Narwiańskich Zaduszek Literackich uczniowie (Natalia Bieńkowska, Aleksander Ciepierski, Amelia Dawid, Marta Dobkowska, Karol Drężewski oraz Bartosz Piasta) recytowali wiersze nieżyjących literatów, a zaproszeni poeci (wśród których znalazła się również nasza nauczycielka - Pani Justyna Mościcka) zaprezentowali swoje wiersze, które napisali w hołdzie zmarłym literatom.
W spotkaniu tym uczestniczyli także uczniowie klasy II „B” pod opieką Pani Wioletty Przychodzeń.


Nauczyciele przygotowujący uczniów do recytacji to Anastazja Dzwonnik Załęska, Justyna Mościcka oraz Aneta Mroczkowska.

Zmieniony: Środa, 03 Listopad 2021 11:42
 
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, ukazujący piękno poezji patrona swojej szkoły, podczas promocji książki "Norwid Gomulickich"
Poniedziałek, 04 Październik 2021 10:57

W dniu 30.09.2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbyła się promocja i spotkanie z autorami książki ,,Wiktor Gomulickich" - prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem. Wieczór z Norwidem rozpoczął się od programu ,,Cyprian Kamil Norwid -przerastający swoją epokę - z przesłaniem dla potomnych" przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.
Uczniowie: Aleksander Ciepierski kl.III Bg, Kamil Drężewski III Dg, Martyna Kuczyńska III Fg, Alicja Lendzioszek kl.III Fg, Aleksandra Lipka kl.III Fg, Bartosz Piasta kl.III Bg oraz Łucja Tomczak III Bg w trakcie wspaniałej artystycznej recytacji ukazali piękno poezji tego wybitnego artysty. W programie znalazły się również fragmenty biografii Norwida. Młodzi miłośnicy literatury uczestniczyli także w debacie. Na spotkaniu była zarówno młodzież jak i osoby starsze. Jak widać, Norwid i Gomuliccy łączą pokolenia.

zdjęcie ze spotkania o Norwidzie

Autorem zdjęcia jest portal Moja Ostrołęka

Zmieniony: Czwartek, 04 Listopad 2021 14:27
 
Konkurs fotograficzny "Jesienny portret z książką"
Czwartek, 30 Wrzesień 2021 11:40

Jesienny_Portret_z_ksiażką_-_plakat.jpg

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konkursu fotograficznego "Jesienny portret z książką". Zdjęcia konkursowe powinny przedstawiać twarz lub całą postać osoby lub grupy osób z książką w jesiennej scenerii, np. w lesie, w parku, w drodze do domu, lub w pomieszczeniu.
Zasady konkursu:
• Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 3 fotografie.
• Fotografie należy dostarczyć do biblioteki szkolnej (w formie elektronicznej lub papierowej)
do 27 października 2021 r.
• Do zdjęcia należy dołączyć informację zawierającą: tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora, klasę.
• Przystępując do konkursu uczestnik zapewnia, że:
– jest autorem zgłoszonej pracy i nie kopiuje fotografii innych autorów,
– posiada zgodę osoby (osób), której wizerunek zamieszczono na zdjęciu, na upublicznienie
dla celów promocyjnych i marketingowych szkoły oraz przyjmuje na siebie wszelkie roszczenia jakiejkolwiek natury, które osoby trzecie mogłyby kierować przeciwko szkole.
Jeśli uczestnik konkursu nie ukończył 18 lat, takiej zgody udziela opiekun prawny.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 11.11.2021 r.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

 
Spotkanie z autorami książki „Norwid Gomulickich”, prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem
Środa, 29 Wrzesień 2021 07:15

Norwid_Gomulickich.jpg

W dniu 30 września o godz. 18.00, w ramach Roku Cypriana Kamila Norwida w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce, odbędzie się spotkanie z autorami książki „Norwid Gomulickich”, prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem – wybitnymi znawcami i badaczami twórczości Cypriana Norwida.
Wydarzenie to wzbogaci program artystyczny pt. „Cyprian Kamil Norwid – przerastający swoją epokę – z przesłaniem dla potomnych”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem Anny Sobiech.
Wszystkich zainteresowanych twórczością Cypriana Kamila Norwida zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce, przy ul. Gomulickiego 42 w najbliższy czwartek – 30.09.2021 r. na godz. 18.00.

Zmieniony: Czwartek, 30 Wrzesień 2021 09:10
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 19