Konferencja naukowa poświęcona twórczości naszego Patrona
Czwartek, 25 Październik 2018 18:55

181023 Dr Samsel zdj cia z konferencji23 października 2018 roku o godz. 10.00, w sali gimnastycznej II LO, odbyła się kolejna impreza towarzysząca obchodom jubileuszu XXX-lecia naszej szkoły. Była nią konferencja naukowa poświęcona twórczości Patrona naszego liceum - C.K. Norwida. Jej gościem był Pan Karol Samsel, doktor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, znawca literatury polskiego romantyzmu, m.in. twórczości Norwida, filozof, poeta, krytyk literacki.
Pan Karol Samsel wygłosi dwugodzinny wykład: "Norwid - poeta europejski w drodze ku nowoczesności", podczas którego poszukiwał śladów myśli romantycznego poety w twórczości innych, także współczesnych pisarzy. Nasz gość spotkał się też z wybranymi klasami, by w nietuzinkowy sposób opowiedzieć o życiu i twórczości naszego Patrona.
Zarówno wykład, jak i spotkania z klasami, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pan Karol Samsel w mistrzowski sposób przeniósł nas słowem w czasy, w których żył i tworzył Norwid. To bez wątpienia było niezwykłe spotkanie, które zapamiętamy na długo!

Sesję przygotowały klasy 2a1 i 1c pod opieką p. Justyny  Mościckiej i p. Agnieszki Pragacz.

Zmieniony: Środa, 21 Listopad 2018 14:35