CANTILENA godnie zakończyła rok szkolny
Środa, 27 Czerwiec 2018 09:39

Na zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Kościele p.w. Nawiedzenia NMP ( Fara) w Ostrołęce w dniu 22 czerwca odbyła się uroczysta Msza Św Dziękczynna dla społeczności szkolnej II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida i I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Bema w Ostrołęce. W uroczystości uczestniczyły także poczty sztandarowe obydwu Szkół. Oprawę muzyczną uroczystości wykonał Chór CANTILENA. Oprócz stałych części Mszy Św. ( Kyrie, Gloria, Alleluja, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei), tradycyjnie już CANTILENA wykonuje na zakończenie roku szk. jeden utwór po raz pierwszy ( w aktualnym składzie). Tym razem był to utwór kompozytora francuskiego Cesara Francka -PANIS ANGELICUS  ( Chleb Aniołów). Wykonała go czysto, stylowo i z dużą starannością Diana Oleszczak z Chórem CANTILENA i akompaniamentem Maji Pliszki ( skrzypce). Maja Pliszka ponadto akompaniawała także wykonaniu innych, utworów zarówno podczas Mszy Św jaki i w uroczystości na Hali Widowiskowo-Sportowej. Psalmy ( trudne rytmikcznie teksty),  wykonały czysto i z dużą swobodą, nasze niezawodne Chórzystki - Psalmistki: Natalia Sobocińska i Klaudia Trzcińska. Klaudia ponadto akompaniowała na wiolonczeli wraz z Mają P. ( skrzypce) utworom wykonywanym przez Chór w tym dniu na Hali Widowiskowo -Sportowej. Oprócz Polskiego Hymnu Narodowego i Gaude Mater Polonia w oroczystości tej miało miejsce premierowe wykonanie utworu T. Sygietyńskiego - O, DZIĘKI CI PRZESZŁOŚCI. Był to jeden z utworów przygotowywanych na jesienny koncert z okzji 100 Lecia Odzyskania Niepodległości Polski.

Autorem zdjęć jest Grzegorz Zawrotny.

Zmieniony: Środa, 05 Wrzesień 2018 12:05