I REJONOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Piątek, 20 Kwiecień 2018 08:52

12 kwietnia odbył się w naszej szkole finał pierwszej edycji Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół średnich naszego regionu pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki.
Do udziału w konkursie zgłosiły swoich uczniów szkoły średnie  z  Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego, Przasnysza oraz Myszyńca. Na podstawie wyników punktowych uzyskanych w  etapie szkolnym wyłoniliśmy ponad  22 uczestników z najwyższymi wynikami w rejonie, którzy zmierzyli się w finale. Zadaniem finalistów było rozwiązanie  testu leksykalno- gramatycznego obejmującego różnorodne typy zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Za test można było uzyskać maksymalnie 60 punktów. Konkurs przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze, zaś uczestnicy wykazali się wiedzą na najwyższym poziomie, czego dowodzą osiągnięte przez nich wyniki.
OTO SZCZEGÓŁY:
1. miejsce zajął Michał Chmieliński -uczeń  LO im. KEN w Przasnyszu (59 p.)
2. miejsce zajęła Olga Patoka - uczennica naszej szkoły (58p.) - opiekun p. B. Markowska
3. miejsce zajął Michał Brus - uczeń LO im. KEN w Przasnyszu (55 p.)
4. miejsce ex aequo zajęli:
- Weronika Ścibek -Rejmontowska - uczennica III LO im. Unii Europejskiej w Ostrołęce(54p.)
- Wiktoria Suchcicka - uczennica naszej szkoły (54 p.)- opiekun p. A. Młynarczyk
- Szymon Nowociński -uczeń Lo nr 1 im. M. Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim(54 p.)
5. miejsce zajął Hubert Daniszewski - uczeń naszej szkoły (53 p.)- opiekun p. A. Młynarczyk
6. miejsce zajął Adam Modzelewski - uczeń naszej szkoły (52 p).- opiekun p. A. Młynarczyk
Wszyscy wyżej wymienieni uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom!
Wyrazy uznania należą się  wszystkim uczestnikom finału, gdyż osiągając najwyższe wyniki w swoich szkołach wykazali się rozległą wiedzą.
Dziękujemy  przybyłym opiekunom za przygotowanie młodzieży, towarzyszenie swoim podopiecznym  oraz za  udział w pracach komisji konkursowej, co znacznie usprawniło przebieg konkursu.
Dziękujemy uczennicom z klasy 2f za pomoc w przygotowaniu sali i poczęstunku dla gości.
Sponsorami nagród w konkursie byli: Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, pan Jerzy Grabowski, ostrołęckie przedsiębiorstwo OPWiK oraz  sklep komuterowy  Last Minute Service. Serdecznie dziękujemy za wsparcie dla naszej inicjatywy!
Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Beata Markowska i Agnieszka Zając.